کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza j نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من 2 تا فنچ نر و ماده زبرا دارم با هم جفت شدند خیلی زود و 4 تا تخم گذاشتند میخواستم بدونم جوجه هاشون چه رنگایی میتونن بشن؟

سلام.
    اکثراً زبرا میدند، اما ممکنه که توشون سفید هم در بیاد.
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام خسته نباشید
    من 2 تا فنچ نر و ماده زبرا دارم با هم جفت شدند خیلی زود و 4 تا تخم گذاشتند میخواستم بدونم جوجه هاشون چه رنگایی میتونن بشن؟
    سلام.اکثرا زبرا میشن ولی ابلق هم بینشون خواهد بود و اگر در والدین سفید داشته باشن قبلا به رنگ سفید هم جوجه خواهند داد.

فرستاده شده از HUAWEI G525-U00ِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16829
    جسارتا سوال دیگری از اساتید داشتم فنچهام 4 تا تخم کردند و در تاریخ 26 ام اولین تخم جوجه شد و در 27 ام دیدم که تخم دیگری ترک خورده و در حال خارج شدن از تخم بود اما از ان تاریخ تا الان همچنان فنچ نر و ماده اکثرا با هم و نهایتا یکیشان داخل لانه هست طوری که حتی با نزدیک شدن به قفس از جاشون تکون ممیخورن(قبلا فوری میترسیدن) و من امکان اینکه ببینم چند تا تخم جوجه شده و ایا به جوجه ها غذا میدن یا نه رو ندارم علتش چی میتونه باشه و باید چکار کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    جسارتا سوال دیگری از اساتید داشتم فنچهام 4 تا تخم کردند و در تاریخ 26 ام اولین تخم جوجه شد و در 27 ام دیدم که تخم دیگری ترک خورده و در حال خارج شدن از تخم بود اما از ان تاریخ تا الان همچنان فنچ نر و ماده اکثرا با هم و نهایتا یکیشان داخل لانه هست طوری که حتی با نزدیک شدن به قفس از جاشون تکون ممیخورن(قبلا فوری میترسیدن) و من امکان اینکه ببینم چند تا تخم جوجه شده و ایا به جوجه ها غذا میدن یا نه رو ندارم علتش چی میتونه باشه و باید چکار کنم
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    ما همه اینجا جمع شدیم تا سوالات همو جواب بدهیم.
    در مورد فنچ های شما خب کاملا طبیعیه .
    برای محافظت از جوجه هاشون به طور غریزی اینکارو میکنند.
    هیج مشکلی هم نداره.
    شما هم لزومی نداره که سرک بکشید. اکثر تخم ها درمیاد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که تجربه نگهداری از فنچ دارند لطفا کمکم کنند
    میدونم که فنچ کف دریا رو با منقارش میتونه خورد کنه و بخوره
    اما سوالم:
    فنچ می تونه صدف آسیاب شده و یا کف دریای آسیاب شده رو بخوره؟ منظورم اینه که تمایل داره به خوردن اش؟
    مثلا من کف دریا رو آسیاب بکنم و بریزم در یک ظرف جداگانه . آیا به اون کف دریا علاقه شنون میده ؟؟؟ (توجه داشته باشید که نمی خوام کف دریا رو روی غذای نرم اضافه کنم بلکه میخوام به صورت آزاد و در یک ظرف جداگانه در اختیار فنچ قرار بدم )
    ممنون
    امید خان تجربه بهم ثابت کرده که کف دریا و پوسته اهکی تخم مرغ در تعداد تخم های فنچ که بیشتر بشه خیلی مهمه و همچنین ماده ها زودتر به دوره تخم گزاری میرسن
    خودم این دوتارو هم پودر شده و هم کامل تو قفس میزاشتم و عالی بود
    یادمه بهم می گفتن اگه مقدار کلسیم زیاد بشه ممکنه پوسته تشکیل شده سفت باشه و جوجه نتونه بیرون بیاد که من همه چیزی دیدم جزء این مورد

نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    دوستان من چندوقت پیش حدودا عید قربان میخواستم برم دنبال کار و خونه ی مادربزرگم توی اندیمشک منم زد به سرم که فنچ هامو ببرم اونجا . فنچام 7 تخم گذاشته بودن حدودا 5 روز یا کمتر دیگه از تخم بیرون میومدن خانوادم گفتن این بیچاره هارو نبر منم بردمشون وقتی رسیدم اونجا اصلا به لونه هم نگاه نمیکردن منم شب رفتم تخم هارو دراوردم گفتم دیگه خراب شدن وقتی تخم هارو باز کردم دیدم که همشون دارن نفس میکشن ولی کار از کار گذشته بود منم انداختمشون دور و دلم طاقت خونه رو نداشت بعداز دو روز برگشتم خونه تازشم چندشب پشت هم خواب همین فنچهارو میدیدم که تخماشون خراب شدن و جوجه هاشون مردن . حالا هم هروقت فنچامو میبینم دلم واسشون میسوزه دلم میگیره هنوزم عذاب وجدان دارم . دوستان چیکار کنم که خدا و این فنچ ها منو ببخشن و اون دنیا مدیونشون نباشم
    اگه یک نظر ستجی بزارن که بهترین مولدها از نظر شما کدام هستن میگم فنچ ها
    جفت فنچی داشتم هر موقع میدیدم رو تخمها نبودن فقط داخل لونه رفت و امد میکردن و شبها برای خواب داخل لونه بودن
    من هم بیخیال اون لونه بودم تا اینکه مرتب هر روز یکی از جوجه ها به دنیا اومدن و بعد از تولد جوجه ها میدیدم حداقل یکی از ماده ها داخل لونه میمونند
    در همه حالت تا موقعی که جفت در کنار تخمها هستن باید به جوجه شدن تخمها امید وار بود و تا 17 روز هم صبر کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    اصلا مشکلی نیست همه چی طبیعیه بر اساس غریضه دارن از جوجه ها مراقبت می کنند
    چند روزی دیگه صبر کنید اجازه بدید همه تخمها بدونه استرس والدین جوجه بشن
    ناراحت غذا ندادن نباشید حتما غذا میدن
    براشون صبح تخم مرغ پخته بزارید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری ، فنچ
    شماره عضویت
    16839
    سلام و عرض ادب
    دیروز پرنده فروشی بودم یه جفت فنج که 2تا تخم داشتن خریدن من میدونم پرنده ای که تخم دارع را نباید جابجا کرد اما واقعا زیبا بودند که ریسک کردم
    یکیشون شبیه فنج قناری و اونیکی زیرش طلایی و روش طوسی هست
    اما از دیروز که آوردمشون خونه رو تخماشون نخوابیدن ولی دیشب 2تایی تو لونشون خوابیدن
    چکارکنم تخماشونو دربیارم!!!
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر حمید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.heydarii نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    دیروز پرنده فروشی بودم یه جفت فنج که 2تا تخم داشتن خریدن من میدونم پرنده ای که تخم دارع را نباید جابجا کرد اما واقعا زیبا بودند که ریسک کردم
    یکیشون شبیه فنج قناری و اونیکی زیرش طلایی و روش طوسی هست
    اما از دیروز که آوردمشون خونه رو تخماشون نخوابیدن ولی دیشب 2تایی تو لونشون خوابیدن
    چکارکنم تخماشونو دربیارم!!!
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر حمید
    سلام
    ب پارسی پت خوش آمدید
    ب نظر بنده نباید اون فنچها رو میخریدین هر چقد هم زیبا بودن .
    چون پرنده ها ، در جابجایی ب شدت استرس میگیرن و اگه تو لونه تخم داشته باشن ، بدون شک از روی تخمها بلند میشن .
    البته چون میفرمایین دوتا تخم گذاشتن ، احتمالا باز هم ماده تخم بذاره .
    پس تا دو سه روز دیگه هم اجازه بدید لونه بمونه ، اگه ماده تخم کرد ک خداروشکر . اگه تخم نکرد ، لونه رو بردارید و حداقل تا یک ماه و نیم دیگه ب هیچ عنوان لونه نذارید .
    بعد از یک ماه و نیم دیگه در صورت آماده بودن جفت و مشاهده ی جفتگیری ، میتونین براشون لونه بذارین .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری ، فنچ
    شماره عضویت
    16839
    پرنده ها خیلی شاداب هستن و آماده
    در ضمن شبا تو لونشون میخوابم
    دیدم روزا هم به لونه سری میزنن ولی زود بیزون میان

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.heydarii نمایش پست ها
    پرنده ها خیلی شاداب هستن و آماده
    در ضمن شبا تو لونشون میخوابم
    دیدم روزا هم به لونه سری میزنن ولی زود بیزون میان

لطفا از گزینه ی پاسخ با نقل قول ک زیر هر پست هست ، استفاده کنید .
    ب ظاهر بله ، شادابن .
    ولی وقتی در مرحله ی تخمگذاری هستن ، قطعا از نظر جسمی نیاز ب مراقبت بیشتری دارن .
    ب خصوص ک جا ب جا هم شدن .
    فنچهاتون الان از لونه ب عنوان پناهگاه و جای خواب استفاده خواهند کرد .
    فنچ تک هم برای خواب شب ممکنه بره داخل لونه . پس فقط شبا داخل لونه موندنشون ملاک نیس .
    و اگه لونه رو برندارین ، ب بودن لونه در قفس عادت میکنن و بعدها فرایند جوجه کشی ازشون کمی با مشکل رو ب رو میشه .

صفحه 250 از 348 نخستنخست ... 150200231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269300 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)