صفحه 21 از 42 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 413
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    نبودن این چیزا مثل پذیرفتن روشن شدن حمام فین با یه شمعه روشنه!!!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    همونطور که دوستان اشاره کردند در اکواریومی با میزان لایوراک وشن کافی و همینطور سیستم فیلتراسیون و چرخش اب کاملا استاندارد و قوی و با لحاظ همه ی استانداردهای یک اکواریوم حرفه ای میشه از مدیا استفاده نکرد چون هدف استفاده از مدیا هم تشکیل کلونی های باکتری و انجام چرخه ی نیتروژن در اکواریوم هست که اگر فضای متخلل کافی در تانک وجود داشته باشه دیگه احتیاجی به مدیا هم نخواهد بود اما برای تانک های تازه تاسیس و نه چندان حرفه ای توصیه میشه از مدیا برای اطمینان از پایداری و حفظ چرخه ی نیتروژن استفاده بشه . البته استفاده از نخودی و سایر مدیاهای بی کیفیت تقریبا منسوخ شده اما مدیاهایی با سطح باکتری سازی گسترده مثل ماتریکس سیچم که حجم کمی (در حد 1 لیتر برای 400 لیتر اب) هم نیاز داره دیگه مشکلات مدیاهای قدیمی رو نداره .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نبودن این چیزا مثل پذیرفتن روشن شدن حمام فین با یه شمعه روشنه!!!

بعضی پست هاتون خیلی جالبه. تازه کارید اما در طنز پفکر کنم ید طولایی دارید. با شما موافقم. حتما مدیا در تانکتان داشته باشید.
    ویرایش توسط kimiyayie : 20th November 2014 در ساعت 12:27 AM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    با پوزش از صاحب تاپیک .
    فربود عزیز در این خصوص با شما موافق نیستم. کسانی که مدافع ان روش هستند هنوز بخشی از ماجرا را تجربه کرده اند....
    وجود مدیا قطعا لازم است. فراموش نکنیم اسکیمر توانایی حذف همه انواع مواد آلی را ندارد.
    سلام اقای کیمیایی مدیا نقشی برای حذف مواد الی نداره تنها کاری که میکنه تبدیل امونیاک به نیتریت و نیترات هست که باکتریهای شن و لایوراک این کارو میکنند احتیاج به چیز اضافه ای نداریم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان لطفا ادامه این بحث رو در تایپیک زیر انجام بدید

http://www.parsipet.ir/thread29343-9.html#post229341

پست آقای کیمیایی رو کپی کردم تو لینک بالا ، اگه دلیلی دارید اونجا بگید تا همه استفاده کنیم
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 20th November 2014 در ساعت 12:38 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    دوست عزیز در مورد اب تصفیه
    به نظر به این مراکزی که اب میفروشن اعتماد نکن چون همشون از فیلتر های ارزان و نامرغوب چینی استفاده میکنند
    شما تو دوست و اشنا اگه کسی رو داری که تصفیه اب مرغوب داره برو و ازش اب برای سیفون بگیر
    اگه همچین شخصی نداری ماشین داری
    بنده در خدمتتم بیا چند تا ظرف 20 لیتری بیار بهت اب بدم
    در مورد باکتری شرکت prodibio یه محلول باکتری داره به نام bio digets من ازش استفاده کردم عالیه شما هم میتونی ازش استفاده کنی
    توضحاتش هم خدمت شما

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    خب سوال من اینه
    من آکواریوم فرهاد رفتم، همون وسط یه سامپ داره که توش پره سیپورکس هستش، فقط سیپورکس و محصولات برایتول دیدم ، دلفیران و آکوامارین هم همینطور.
    خب اگه نباشن باکتری کجا و چه جوری تشکیل شه ؟

دوست عزیز اون اکواریومها با اک شما کاملا فرق داره ,شن نداره لایوراک نداره یا خیلی کم داره,تعداد ماهی زیاد یکدفعه به اکشون اضافه میشه ,اینها فقط چندتا دلیل بود که از مدیا استفاده میکنند ولی شما در اکتون جاهای زیادی برای باکتری هست.شما یه کار اشتباه کردید که بدون مشورت رفتید تمام نخودیها را برداشتید که این به تمام ابزیانتون اسیب میرسونه فقط خدا کنه که هیچکدومشون نمیرند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد اب تصفیه
    به نظر به این مراکزی که اب میفروشن اعتماد نکن چون همشون از فیلتر های ارزان و نامرغوب چینی استفاده میکنند
    شما تو دوست و اشنا اگه کسی رو داری که تصفیه اب مرغوب داره برو و ازش اب برای سیفون بگیر
    اگه همچین شخصی نداری ماشین داری
    بنده در خدمتتم بیا چند تا ظرف 20 لیتری بیار بهت اب بدم
    در مورد باکتری شرکت prodibio یه محلول باکتری داره به نام bio digets من ازش استفاده کردم عالیه شما هم میتونی ازش استفاده کنی
    توضحاتش هم خدمت شما
    من باجناقم توی یه شرکت تولید محصولات شیمیایی کار می کنه و آب مقطر صنعتی دارن، ازس می پرسم که آیا DTS صفر هست یا نه، اگه نبود حتماً مزاحمت می شم فقط تخفیف یادت نره [emoji12]
    اون باکتری رو هم می گیرم، بهتر از اینم هست؟ قیمتش مهم نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز اون اکواریومها با اک شما کاملا فرق داره ,شن نداره لایوراک نداره یا خیلی کم داره,تعداد ماهی زیاد یکدفعه به اکشون اضافه میشه ,اینها فقط چندتا دلیل بود که از مدیا استفاده میکنند ولی شما در اکتون جاهای زیادی برای باکتری هست.شما یه کار اشتباه کردید که بدون مشورت رفتید تمام نخودیها را برداشتید که این به تمام ابزیانتون اسیب میرسونه فقط خدا کنه که هیچکدومشون نمیرند
    آخه از همون اوایلیش توش کثافتی بود که نگو
    آبی که ازش خارج کردم دقیقاً گل بود
    واسه همین همه رو دور ریختم
    خدا کنه چیزی نشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    آخه از همون اوایلیش توش کثافتی بود که نگوآبی که ازش خارج کردم دقیقاً گل بودواسه همین همه رو دور ریختمخدا کنه چیزی نشهSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    اب اون قسمت را عوض میکردید بعدشم من که بهتون گفتم اول سیپوراکس بزارید بعدش نخودیها را کم کم در بیاریدحالا کاریه که شده بازم امید خدا که هیچیشون نشه.اون محصولاتی را که اساتید گفتند خیلی میتونه کمک کنه.
    ویرایش توسط شادکامی : 20th November 2014 در ساعت 02:25 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام دوسته عزیز ، من فکر میکنم بهتون گفتم که قبل از هر کاری اول تصمیمتونو به دوستان اعلام کنید و بعد تصمیمتونو عملی کنید تا از تجربه دوستانه دیگه بهرمند شده باشید و با این کارتون کمترین اشتباهرو میکنید و تلفاتتون به حداقل میرسید ، . شما اونقدر عقب عقب میرید که از اونور پشته بوم پایین می افتید ، عزیز دل من مثله بقیه دوستان بهتون گفتم که با یه مقدار لایوراکه بیشتر و ایجاد یک مکان برایه باکتریها توسطه لایوراک و شن کف و هرگیز دیگه در آکواریومتون نیاز به مدیا رو به کمترین حدش برسونید ، ولی این کار کم کم باید انجام بگیره ، شما اصلا نیاز ندارید که یک سامپ پر مدیا داشته باشید ، شما بجایه اینکه پولتونو دور بریزید و مدیاهایه مختلف و انواعه باکتریهارو بخرید ، یک دستگاه تصفیه آب بخرید و سیفونتونو با آبه تی دی اسه صفر انجام بدید که خیلی این کار در موفقیتتون تاثیر داره ، بعدش با اضافه کردنه لایوراک و یه مقدار اندک مدیایه خوب دیگه مشکل حل میشه ، فقط سعی نکنید همه اشتباهاته قبلیرو در کمترین وقت حل کنید ، این داستان به وقت نیاز داره ، و فقط سعی کن از اشتباهاتت تجربه کسب کنی و دیگه تکرارشون نکنید ، شما اگر در هر هفته مقداری سیفون انجام بدید البته سیفون درست ، چون برخی دوستان سیفونرو هم اشتباه انجام میدن و به سیستم شک وارد میکنن ، مشکل حل میشه و نیاز نداری که انواعه محلولهایه مختلف و کلی باکتری و فسفات گیر و نیترات گگیر و خیلی چیزایه دیگه که تو بازار هستشرو تهیه کنی ، بازم میگم مشورت و استفاده از تجربه دوستان و به حداقل رسوندنه اشتباهاتتون راز موفقیتتون هستش . ، اصلا عجله نکنید و صبر کنید و با حوسله عمل کنید ، امیدوارم آکواریومتون زیباتر از قبل بشه با رسیدگیه درسته شما ، موفق و پیروز باشید .

صفحه 21 از 42 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)