کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    سلام دوستان 1 سوال داشتم لطفا کسانی که تجربشو داشتن راهنماییم کنن
    1 کاسکو نر دارم که پیش نامزدم داره نگهداری میشه حدود 1.5 ساله هست حالا می خوام 1 جوجه کاسکو بگیرم تلاشمو میکنم ماده باشه و میخوام حدود 1 سال دیگه که خونه خودمون رفتیم این 2 تا رو تو 1 خونه نگه داریم آیا میشه کنار هم نگهشون داریم ؟ و آیا اگه ماده باشه احتمال جفت شدنشون هست؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم از اخرین پستی که گذاشتم خیلی میگذره از اون شب تا الان که پست میدم هرشب نیم ساعت با کاسکوم کار کردم ک از هرجای قفس بیاد و بخوره و خوشبختانه از همه طرف و همه جا میاد و جایزه رو میگرره الا جایره رو وقتی بالای قفس بگیرم نمیاد نمیگیره و وقتی هم طرفی ک دیوار هست یکم فاصله داره جایزه رو اونجا میگیرم بعضی وقتا میاد میگیره بعضی وقتا نمیاد میترسه به نظر شما هنوز امادگیشو نداره؟

سلام . تو این مدت اصلا از قفس بیرون نیاوردین ؟

اگه فکر میکنید ترسش به اندازه ای هست که خارج از قفس ممکنه از شما فرار کنه فعلا ادامه بدین به این تمرین .و به نظر منم باید زمان تمرین رو بیشتر کنید که نتیجه ی بهتری بگیرید

میتونید چوب نشانگر رو هم به این تمرین اضافه کنید که هم براش بازی باشه و هم تو تمرین های آینده بتونید از چوب نشانگر استفاده کنید برای بیرون آوردن از قفس و برگشت به داخل قفس و روی دست اوردن هم میتونه کمکتون کنه. من فردا اگه بتونم کلیپی رو میذارم که که یاد بده چطور چوب نشانگر رو به تمرین اضافه کنید .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیحات کاملتون.
    یه عکس از کاسکوم بذارم ببینید نم نم داره پرهای اصلیش در میاد. الان فکر کنم 1.5 سالش باشه. نظر شما چیه در مورد سنش و سلامتیش؟؟؟

از روی پرهاش که مشکلی نداره و سالم به نظر میرسه .. چشمش هم مشخص نیست تو این عکس که درباره سنش نظر بدیم

خودتون هم مطمئنا با توجه به مطالبی که درباره رنگ چشم گفته شده میتونید حدودی حدس بزنید .. چون هم نزدیک و هم تو نور طبیعی میتونید رنگ چشمش رو ببینید .

نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    برای تمرین روی دست اوردن کاسکوم وقتی یکی از دستمامو میبرم جلوش و با اون یکی دستم که غذا توشه و پشت اون یکی دستم میزارم تا بیاد و غذا بگیره اوایل که دستم ازش دور تر بود بدون مشکل میومد و غذا رو از اون دستم میگرفت ولی الان که دستمو نزدیکش می کنم گاز میگیره چندبار اول دستمو کشیدم ولی بعدش سعی کردم مقاومت کنم که متاسفانه جوگیر شد و یه گاز اساسی گرفت گفتم شاید از تمرین خسته شد بخاطر همین یه 5ساعتی باهاش تمرین نکردم وقتی باز رفتم که باهاش تمرین کنم بازم گاز گرفت انگار از گاز گرفتن خوشش اومده.نمی دونم الان باید چیکار کنم؟( بعضی مواقع هوس می کنم یه دل سیر با دمپایی کتکش بزنم)
    چند نکته رو بد نیست که بگم :
    1. ارتفاعتون رو کمی بیشتر کنید رو یه پایه بایستید که از طوطی بالاتر باشید و دست شما کمی خم بشه . تقریبا ارتفاع شما نسبت به طوطی مثل کلیپی که گذاشتم باشه یا کمی بالاتر . اگه برای تمرین مجبور بشید دست رو بالا تر نگه دارید طوطی برای گاز گرفتن فرصت بیشتری پیدا میکنه ..

2. غذا رو نزدیک تر بهش نگه دارید که قصد گرفتن غذا بیاد نه گاز گرفتن

3. قبل از شروع تمرین باید گرسنه باشه

4. اگه نزدیک شد که گاز بگیره .. هر دو دست رو آروم ازش دور کنید و ببرید پشتتون و چند ثانیه تمرین رو قطع کنید

5. سعی کنید فرصتی برای گاز گرفتن پیدا نکنه ..

6. اگه دیدین این موارد موثر نیست تمرین اعلام کنید تا تمرین رو عوض کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    سلام دوستان 1 سوال داشتم لطفا کسانی که تجربشو داشتن راهنماییم کنن
    1 کاسکو نر دارم که پیش نامزدم داره نگهداری میشه حدود 1.5 ساله هست حالا می خوام 1 جوجه کاسکو بگیرم تلاشمو میکنم ماده باشه و میخوام حدود 1 سال دیگه که خونه خودمون رفتیم این 2 تا رو تو 1 خونه نگه داریم آیا میشه کنار هم نگهشون داریم ؟ و آیا اگه ماده باشه احتمال جفت شدنشون هست؟
    ممنون
    سلام . از نر بودن کاسکوی اول مطمئن هستید ؟

برای اطمینان باید آزمایش dna انجام بشه .. میتونید در کنار هم نگه دارید اما نمیشه به طور 100% گفت که میتونن ارتباط خوبی باهم برقرار کنن و یا جفت بشن .

بهتره که طوطی ها رو خیلی به خودتون وابسته نکنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . از نر بودن کاسکوی اول مطمئن هستید ؟

برای اطمینان باید آزمایش dna انجام بشه .. میتونید در کنار هم نگه دارید اما نمیشه به طور 100% گفت که میتونن ارتباط خوبی باهم برقرار کنن و یا جفت بشن .

بهتره که طوطی ها رو خیلی به خودتون وابسته نکنید .
    ممنون از پاسخ کلا تمام مشخصات ظاهری و رفتاری نر را داره
    ولی زیاد برام جفت شدن مهم نیست بیشتر به دنبال این هستم که 2 تا کاسکو با 2تا صاحب مختلف در آینده میتونن در سن 2 سالگی همو ببینن و در کنار هم تو 1 مکان یا حتی تو 1 قفس با هم بمونن و با هم سرگرم بشن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    ولی زیاد برام جفت شدن مهم نیست بیشتر به دنبال این هستم که 2 تا کاسکو با 2تا صاحب مختلف در آینده میتونن در سن 2 سالگی همو ببینن و در کنار هم تو 1 مکان یا حتی تو 1 قفس با هم بمونن و با هم سرگرم بشن؟
    سلام

کار شما بسیار پسندیده است که قصد دارید دو کاسکو را در کنار هم نگه دارید.اینطور دیگر هیچکدام آزار ادیت نمیشوند و میتوانند با هم لحظات خوشی را داشته باشند ولی در هنگامی که احیانا

جفت شدند بهتر است روی سخنگویی شان حساب نکنید.البته می توانند اکثر تریک هایی که یک کاسکو بلد است به کاسکوی دیگر منتقل کند.انشالله که کنارتان جفت شوند.

درپناه حق.....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم از اخرین پستی که گذاشتم خیلی میگذره از اون شب تا الان که پست میدم هرشب نیم ساعت با کاسکوم کار کردم ک از هرجای قفس بیاد و بخوره و خوشبختانه از همه طرف و همه جا میاد و جایزه رو میگرره الا جایره رو وقتی بالای قفس بگیرم نمیاد نمیگیره و وقتی هم طرفی ک دیوار هست یکم فاصله داره جایزه رو اونجا میگیرم بعضی وقتا میاد میگیره بعضی وقتا نمیاد میترسه به نظر شما هنوز امادگیشو نداره؟
    کلیپ استفاده از چوب نشانگر رو تو سایت گذاشتم . فعلا همین یک قسمت رو انجام بدین ..

از چاپستیک ( چوب غذا خوری ) میتونید استفاده کنید

http://www.parsipet.ir/thread31091.html

نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    برای تمرین روی دست اوردن کاسکوم وقتی یکی از دستمامو میبرم جلوش و با اون یکی دستم که غذا توشه و پشت اون یکی دستم میزارم تا بیاد و غذا بگیره اوایل که دستم ازش دور تر بود بدون مشکل میومد و غذا رو از اون دستم میگرفت ولی الان که دستمو نزدیکش می کنم گاز میگیره چندبار اول دستمو کشیدم ولی بعدش سعی کردم مقاومت کنم که متاسفانه جوگیر شد و یه گاز اساسی گرفت گفتم شاید از تمرین خسته شد بخاطر همین یه 5ساعتی باهاش تمرین نکردم وقتی باز رفتم که باهاش تمرین کنم بازم گاز گرفت انگار از گاز گرفتن خوشش اومده.نمی دونم الان باید چیکار کنم؟( بعضی مواقع هوس می کنم یه دل سیر با دمپایی کتکش بزنم)
    روش هایی که گفتم رو امتحان کنید اگه تاثیر نداشت با توجه به کلیپی که برای دوستمون گذاشتم ، میتونید از چوب نشانگر استفاده کنید اما خارج از قفس . که روش روی دست آوردن رو هم با همین چوب نشانگر انجام بدین و یک روش هم برای از بین بردن گاز طوطی با همین چوب نشانگر وجود داره که به زودی میذارم اما طوطی باید قبلش روی دست امدن رو یاد بگیره

از مشخصات ظاهری نمیشه دقیق جنسیت رو تشخیص داد . اگه براتون جفت شدن مهم نیست .. بازم حرف قبلم رو تکرار میکنم هم ممکنه ارتباط خوبی با هم برقرار کنن و هم اصلا ارتباط برقرار نکنن .

اگه طوطی اول محبت زیادی از صاحبش دیده باشه حسادت هم تو این ارتباط ممکنه تاثیر بذاره و اگه ببینه توجه بهش کم شده ممکنه حتی دچار مشکلات روحی بشه و به پرکنی یا پرجوی روی بیاره ..

بودن افرادی که دو تا کاسکو در کنار هم و حتی داخل یک قفس نگهداری میکنن و هر دو ارتباط خوبی باهم دارن ( البته بهتره قبلش تو فاصله مناسب از همدیگه نگهداری بشن ).. و بودن افرادی که طوطی هاشون با هم ارتباطی خوبی ندارن و ارتباطشون در حدی نیست که در یک مکان یا قفس مشترک نگه داری بشن .. اما میشه تو یه محیط ازشون نگه داری بشه ..

و اینم باید توجه کنید که هر دو به توجه یکسان و کافی نیاز دارن . همونطور که گفتم اگه طوطی اول زیادی وابسته باشه توجه بهش باید بیشتر باشه . برای همین سعی کنید طوطی ها رو به شدت به خودتون وابسته نکنید که اگه محبت شما به طوطی دیگه بیشتر شد حسادت نکنن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16792
    • سلام من یک کاسکو 7یا8 ماهه دارم از دستم غذا میخوره روی قفس است حالا میخوام دستی کنم دستمو میبرم روبروی پایش نمیترسه ولی نمیاد چیکار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad79 نمایش پست ها
    • سلام من یک کاسکو 7یا8 ماهه دارم از دستم غذا میخوره روی قفس است حالا میخوام دستی کنم دستمو میبرم روبروی پایش نمیترسه ولی نمیاد چیکار کنم؟
    سلام

برای اینکار بهتره یک خوراکی خوشمزه تو دستتون بگیرید و تکون ندید تا مجبور بشه بیاد روی دستتون و غذا رو بگیره در همون حالت که ایستاده خوراکی رو به عنوان یک جایزه یا هدیه در اختیارش

قرار بدید.حواستون باشه که طوطی اذیت نشه چون قصد آموزشه نه اذیت این نعمت خداوند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . تو این مدت اصلا از قفس بیرون نیاوردین ؟

اگه فکر میکنید ترسش به اندازه ای هست که خارج از قفس ممکنه از شما فرار کنه فعلا ادامه بدین به این تمرین .و به نظر منم باید زمان تمرین رو بیشتر کنید که نتیجه ی بهتری بگیرید

میتونید چوب نشانگر رو هم به این تمرین اضافه کنید که هم براش بازی باشه و هم تو تمرین های آینده بتونید از چوب نشانگر استفاده کنید برای بیرون آوردن از قفس و برگشت به داخل قفس و روی دست اوردن هم میتونه کمکتون کنه. من فردا اگه بتونم کلیپی رو میذارم که که یاد بده چطور چوب نشانگر رو به تمرین اضافه کنید .
    نه تو این مدت اصلا بیرون قفس نیاوردمش تو این مدت همش تو قفس بوده از خیلی جاها میاد جایزه رو میگیره بجز بالای قفس یعنی سقف و اون قسمت که رو به دیوار هستش بعضی وقتا میاد میگیره بعضی وقتا ن ولی از جاهای دگه به راحتی میاد و میگیره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad79 نمایش پست ها
    سلام
    این لینک یک سری مقاله هست بخونید
    اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

صفحه 1057 از 1238 نخستنخست ... 57557957100710381039104010411042104310441045104610471048104910501051105210531054105510561057105810591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107611071157 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)