صفحه 21 از 27 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 264
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گوپی،گلدفیش،تایگر،فایتر و ....
    شماره عضویت
    16326
    سلام

من ساکن شمالم. تو شهرمون یه سد خاکی هست که توش پره میگو هست. منم چنتا با تور زنده گرفتم. ریختمشون تو یه سطل با همون آب سد. ولی به 24 ساعت نکشید که مردن. 5 تا بودن توی 1 لیتر آب.

علتش چیه؟ من حدس می زنم که اینا میگوی آمانو هستن. درسته؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza_rk نمایش پست ها
    سلام
    من ساکن شمالم. تو شهرمون یه سد خاکی هست که توش پره میگو هست. منم چنتا با تور زنده گرفتم. ریختمشون تو یه سطل با همون آب سد. ولی به 24 ساعت نکشید که مردن. 5 تا بودن توی 1 لیتر آب.
    سلام

لطف کنید و عکس واضح از این میگو ها قرار بدید.
    میگو نسبت به میزان اکسیژن آب و تغییر شدید دما خیلی حساسه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza_rk نمایش پست ها
    سلام

سلام
    فکر نکنم میگوی آمانو باشه چون اگه به این راحتی میگوی آمانو در دسترس بود الان فروشگاهها پر میگوی آمانو بود ، میگوی آمانو چنگال نداره شما نگاه کن ببین چنگال دارن یا نه

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط من سامانم نمایش پست ها
    سلام کاربران واساتید محترم
    من چند وقت پیش چند تا ماهی خریدم و5 تا میگوی رد چری هم ته آکواریوم میگوها بود و من خریدم.
    تشخیص جنسیت و تکثیر شون رو بلدم. ولی مشکل پیش اومده 3تا از میگوها که اطمینان دارم نر بودن دونه دونه مردن . فقط ماده هام موندن که که توی بدن در قسمت پشت(زین) تخم های نارس وزرد رنگ هستش حدود 1 ماه گذشته ولی اتفاقی نیوفتاده. میتونمتکثیر کنم؟
    تانک میگوها جداست وتوش گیاهان گندمی - خنجری و شویدی هستش و یک کت برنزی ویک حلزون قاتل هم توی تانکشون هست.
    سلام

بین انواع میگو ها ، میگوی ردچری و ساکورا مقاومترین هستند و طبق تجربه خودم ماده ها بهتر می مونند تا نر ها !!!
    اگه میگوهای ماده تخم بارور شده زیر شکمشون داشته باشند که می تونید منتظر بیرون اومدن جوجه ها باشید و اگر نه باید حداقل یه نر بخرید. پیشنهاد می کنم یه نر ردفایر بخرید.
    کت برنز رو هم از آک میگو ها خارج کنید . کت اتو یا همون کت کوتوله برای نگهداری کنار میگو مناسب تره.
    میگو به سطح بالای اکسیژن نیاز داره و نسبت به نوسان شدید دما حساسه.

ممنون می شیم اگه تاپیک معرفی آک هاتون رو ایجاد کنید تا ما هم از دیدنشون لذت ببریم و از تجربیاتتون استفاده کنیم.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    دوستان عزیز من میخوام میگو نگه داری کنم 2تانک دارم یکی پر از گیاه با co2ولی کود باغچه بهش میزنم ...یکی هم گیاهاش خیلی کم هست ولی co2نداره بستر دستساز و کودی هم بهش تزریق نمیکنم توی کدوم یکی میشه میگو نگهداری کرد؟؟؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط niteram نمایش پست ها
    دوستان عزیز من میخوام میگو نگه داری کنم 2تانک دارم یکی پر از گیاه با co2ولی کود باغچه بهش میزنم ...یکی هم گیاهاش خیلی کم هست ولی co2نداره بستر دستساز و کودی هم بهش تزریق نمیکنم توی کدوم یکی میشه میگو نگهداری کرد؟؟؟
    بهتره توي تانكي كه دي اكسيد تزريق نميكني ميگو نگهداري و براشون سنگ هوا بزاري كه شرايط براي تكثيرشون بهتر باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    متشکرم ...مقاومترین میگو چه نژادی هست که واسه شروع کار استفاده کنم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    متشکرم ...مقاومترین میگو چه نژادی هست که واسه شروع کار استفاده کنم
    سلام

با اجازه آقا مهدی:
    بهترین میگو برای شروع کار چری ها هستند. رد چری هم مقاومتش بالاست و هم تکثیرش زیاده .
    بعدشم رد فایر و رد ریلی و ساکورا.
    ولی اگه آک شرایط عمومی رو داره پیشنهاد میکنم یا نژاد های ردفایر و بعدشم پرتغالی و بلو شروع کنی . علتش هم اینه که خارج کردن میگو از آک گیاهی برای تخلیص نژاد کار خیلی سختیه .

پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    بازم متشکرم ...فقط اینکه اگر بخوام همه ماهیها را خارج کنم وفقط میگو نگه داری کنم مشکلی پیش نمیاد مثلا تانک بدون جلبک خوار ..البته این تانکی که قصد دارم میگو توش یزارم co2 نداره و بستر هم طبق فرمول آقا مهدی ساخته شده ...کود هم بهش ندادم فقط اهن میدم گیاهاش خوب هستن ولی نه خیلی پر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    بازم متشکرم ...فقط اینکه اگر بخوام همه ماهیها را خارج کنم وفقط میگو نگه داری کنم مشکلی پیش نمیاد مثلا تانک بدون جلبک خوار ..البته این تانکی که قصد دارم میگو توش یزارم co2 نداره و بستر هم طبق فرمول آقا مهدی ساخته شده ...کود هم بهش ندادم فقط اهن میدم گیاهاش خوب هستن ولی نه خیلی پر
    سلام

تو آک میگو ها می تونید از ماهی های سازگار استفاده کنید .
    جلبک خوارها مثل کت اتو ، کت سفره ، سیامی ریز ( سیامی وقتی بزرگ می شه شروع به خوردن میگو می کنه ) ، حلزون کیلر ، حلزون شاخدار ، حلزون راه راه و کت لیزارد.
    ماهی ها : تترا نئون ، تترا رازبورا ، زبرا و ....

افزودن آهن و نداشتن دی اکسید باعث جلبک می شه ، پیشنهاد می کنم اگه می خواید محیطی دارای تعادل داشته باشید از جلبک خوار هم در کنارشون استفاده کنید.

پیروز باشید
    محمّد رازقی

صفحه 21 از 27 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)