کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein68 نمایش پست ها
    سلام
    راستش کامل جوابمو نگرفتم. شرایطمو گفتم و تانکم هم همونیه که گفتم. چندتا دیسکس جواب میده تو اون تانک؟ چه موادی رو تو تاپ فیلتر بزارم؟ لجن خوار چندتا؟؟ و چه نژادی؟ و 3 یا 4 تا نژاد خوب و قشنگ دیسکس بگید که برم بگیرم. گفتم می خوام یه چند ماهی با این دیسکسا کار کنم و عادتاش بیاد دستم و بعد تانک بزرگم رو کلا تغییر بدم و تانک دیسکس کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم
    دوست عزیز من به شما گفتم که این کار تو تانک کوچیک اشتباهه
    برای هر دیسکس تقریبا 20 لیتر آب لازمه
    مواد تاپ فیلتر سرامیک ابر ابر با سایز ریز سابسترایت
    لجن خوار رویال 1عدد
    کف خوار 3 عدد
    نژاد دیسکس سلیقه ای هست
    پیژن چکربرد اسنک اسکین بلودایموند و.....
    لطفا هیچ ماهی با دیسکس نگه ندارید
    جهت بقیه سوالات بخش دیسکس سایت رو با دقت بخونید موفق باشید
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 4th November 2014 در ساعت 05:34 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    ممنون دوست عزیز . من رفتم نواب گفتن که تو تاپ فیلتر حتما رزین و زعولیت و گیاه اگه نداری تو تانک ذعال هم بزار. من اینرارو تهیه کردم یعنی بدرد نمیخوره؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ممنون دوست عزیز . من رفتم نواب گفتن که تو تاپ فیلتر حتما رزین و زعولیت و گیاه اگه نداری تو تانک ذعال هم بزار. من اینرارو تهیه کردم یعنی بدرد نمیخوره؟
    سلام دوستان دیگر شمارو راهنمایی کردند
    رزین و ذغال و زئولیت در شرایط کنونی نیاز نیست
    ویرایش توسط B@B@K : 4th November 2014 در ساعت 08:15 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام دوستان دیگر شمارو راهنمایی کردند
    رزین و ذغال و زئولیت در شرایط کنونی نیاز نیست
    سلام
    شرمنده شما که استاد هستین تو این کار چه موادی برای تاپ فیلترتهیه کنم که بدرد دیسکس 2 تا 3 اینچ بخوره

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام
    شرمنده شما که استاد هستین تو این کار چه موادی برای تاپ فیلترتهیه کنم که بدرد دیسکس 2 تا 3 اینچ بخوره
    سلام مجدد استاد لغت سنگینی هست من لیاقتش رو ندارم لطفا این کلمه رو بکار نبرید
    درون تاپ فیلتر باید از ابر و سرامیک استفاده شود سایر مواد باید در موقع مناسب خودش استفاده گردد فعلا با اینکه سختی آب تهران کمی بالا رفته ولی مواردی که قبلا اعلام نمودی نیازی نیست استفاده شود
    دوست من اگر شرایط نرمال نگهداری دیسکس رو فراهم نکنید از خریدن ان منصرف شوید درسته با شرایط خیلی نامناسب هم میتوان دیسکس نگهداری نمود ولی نتیجه مورد نظر بدست نخواهد امد
    حداقل تانک مورد نیاز برای نگهداری دیسکس تانکی مثلا با ابعاد 100-50-40 مناسب میباشد در تانکهای کوچکتر دیسکس شما راحت نخواهد بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام مجدد استاد لغت سنگینی هست من لیاقتش رو ندارم لطفا این کلمه رو بکار نبرید
    درون تاپ فیلتر باید از ابر و سرامیک استفاده شود سایر مواد باید در موقع مناسب خودش استفاده گردد فعلا با اینکه سختی آب تهران کمی بالا رفته ولی مواردی که قبلا اعلام نمودی نیازی نیست استفاده شود
    دوست من اگر شرایط نرمال نگهداری دیسکس رو فراهم نکنید از خریدن ان منصرف شوید درسته با شرایط خیلی نامناسب هم میتوان دیسکس نگهداری نمود ولی نتیجه مورد نظر بدست نخواهد امد
    حداقل تانک مورد نیاز برای نگهداری دیسکس تانکی مثلا با ابعاد 100-50-40 مناسب میباشد در تانکهای کوچکتر دیسکس شما راحت نخواهد بود
    سلام مجدد بابک خان دیگه تو هر حرفه ای ادم کار بلد باشه استاد صداش میکنن دیگه
    راستش فعلا همین اکواریوم ( طول 40 و عرض 22 و ارتفاع 23 ) تو دست و بالم هست به نظر شما چند تا دیسکس 2 اینچی تهیه کنم. نهایت 2 تا 3 ماه نگهداری میکنم تو این اکواریوم و بعد انتقال میدم تو تانک اصلیم که طول 110 و عرض 40 و ارتفاع 60 هست. شرمنده امروز خیلی وقتتونو گرفتم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام مجدد بابک خان دیگه تو هر حرفه ای ادم کار بلد باشه استاد صداش میکنن دیگه
    راستش فعلا همین اکواریوم ( طول 40 و عرض 22 و ارتفاع 23 ) تو دست و بالم هست به نظر شما چند تا دیسکس 2 اینچی تهیه کنم. نهایت 2 تا 3 ماه نگهداری میکنم تو این اکواریوم و بعد انتقال میدم تو تانک اصلیم که طول 110 و عرض 40 و ارتفاع 60 هست. شرمنده امروز خیلی وقتتونو گرفتم
    امیر حسین جان اون حجم تانک خیلی کم هست معمولا تعداد 5 عدد به بالا نگهداری میکنند البته قانون نیست ولی مرسوم هست این حجم کم تانک ممکن هست مشکلاتی نظیر استرس زود کثیف شدن تانک و عدم ثبات رو به همراه داشته باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    سلام خدمت دوستان
    به دیسکسام tatra bits میدم اما یکمی انگار بی میل غذارو میخورن(رغبتی ندارن برا خوردن) بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟؟!
    سایز دیسکسهام بین 0.8 ، 1 اینچ هست
    مرسی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    به دیسکسام tatra bits میدم اما یکمی انگار بی میل غذارو میخورن(رغبتی ندارن برا خوردن) بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟؟!
    سایز دیسکسهام بین 0.8 ، 1 اینچ هست
    مرسی
    دوست عزیز
    شما باید یک غذایی مناسب برای دیسکس داشته باشید
    میتونید تو میکس دلشون اشتفاده کنید و با عصاره سیر بهشون بدید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    سلام
    چند تا سوال داشتم که پیشاپیش بابت تعدادشون معذرت خواهی میکنم
    1.من توی تانک دیسکسام چند تا دلقک دارم و کت خاکستری مخصوص تانک گیاهی.خواستم بدونم مشکلی داره یا خیر و اگه مشکل داره علت و اینکه جایگزینش چی باید باشه ؟
    2.من از فیلتر 2217 ایهام استفاده میکنم و همه چیزش رو استفاده کردم از ذغال تا رزین و داخل تانکم گیاه دارم و احساس میکنم یک مقدار رنگشون بد شده و چند تا از برگهاشون کامل خراب شده.خواستم بدونم علتش اینهاست یا خیر
    3.روی شیشه تانک از تو دونه های شیری رنگ و نه کرم و فقط دونه بوجود اومده.خواستم بدونم اگه از کت معمولی یا همان ÷لنگی استفاده کنم ولی در سایز ریز برای کت گیاهی و دیسکس ها مشکل ساز میشه یا خیر
    4.من برای تغذیه دیسکس هام فقط از میکس دل استفاده میکنم خواستم بدونم اشتباه هست یا خیر
    5.دیسکس هام حدود 20 روزی هست که به علت تغییر غذا(البته این رو یکی از دوستانم میگفت)چند وقتی از بیومار استفاده کردم بعضی از دیسکس هام صورت و بدنشون دونه سیاه زده که از وقتی باز میکس دل تهیه کردم بهتر شدن ولی بعضی هاشون هنوز سیاه هستن.خواستم علت رو بدونم و اینکه آب کل تانک از آب شیرین کن هست و آب شیرین کن هم به سفارش یکی از دوستان 2 مرحله آخرش حذف شده تا موادی که از آب حذف میشه دیگه اضافه نشه.
    تانک من 380 لیتر آب هست که 3 روز در میان 40 لیتر جایگزین میشه ممنون میشم راهنماییم کنید و باز هم شرمنده بخاطر زیاد بودن سوالهام

صفحه 327 از 412 نخستنخست ... 227277308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346377 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)