کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    یکی پیدا نمیشه کامل جواب سوالامو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای خدااااااااااااااااااااااا ااا

من سه تا ماده و سه نر دارم که خواهر و برادرن . دو تا از ماده ها 4 ماهه و بقیه 2 ماهه هستن .من میخوام دو جفتشونو نگه دارم یه جفت رو بفروشم و از اونجا که دوستان گفتن خواهر و برادرا رو نمیشه جفت زد تازشم اینا سنشون کمه میخوام اون دو تا جفت رو ببرم توی پرنده فروشی
    تعویض کنم که اونجا هم بعید نیست که بعضی از این جفت ها هم خواهروبرادر باشن حالا فقط نزدیک خونمون هم همین پرنده فروشی وجود داره که واسه تعویضم پول کمی میگیره .
    بنظرشما چیکار کنم ؟ این 2 تا ماده رو نگه دارم و برم اون دوتا نر که برادر هستن رو تعویض کنم ؟ یا هر 4تا رو تعویض کنم ؟

با تشکر

حالا موندم چه غلطی بکنم دو جفت نگه دارم یا سه جفت ؟ کدوماشونو عوض کنم آخه فقط یه قفس 50 سانتی دارم
    تورو خدا کمکم کنید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2h نمایش پست ها
    یکی پیدا نمیشه کامل جواب سوالامو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای خدااااااااااااااااااااااا ااا

من سه تا ماده و سه نر دارم که خواهر و برادرن . دو تا از ماده ها 4 ماهه و بقیه 2 ماهه هستن .من میخوام دو جفتشونو نگه دارم یه جفت رو بفروشم و از اونجا که دوستان گفتن خواهر و برادرا رو نمیشه جفت زد تازشم اینا سنشون کمه میخوام اون دو تا جفت رو ببرم توی پرنده فروشی
    تعویض کنم که اونجا هم بعید نیست که بعضی از این جفت ها هم خواهروبرادر باشن حالا فقط نزدیک خونمون هم همین پرنده فروشی وجود داره که واسه تعویضم پول کمی میگیره .
    بنظرشما چیکار کنم ؟ این 2 تا ماده رو نگه دارم و برم اون دوتا نر که برادر هستن رو تعویض کنم ؟ یا هر 4تا رو تعویض کنم ؟

با تشکر

حالا موندم چه غلطی بکنم دو جفت نگه دارم یا سه جفت ؟ کدوماشونو عوض کنم آخه فقط یه قفس 50 سانتی دارم
    تورو خدا کمکم کنید

دوست عزیز شما دیگه بیش از حد دارید موضوع رو بزرگ میکنین .
    چهار صفحه ی آخر این تاپیک سوالهای شما بود ک با مطالعه ی مقالات مربوط ب فنچ ، میتونستین ب جواب 90% سوالاتون برسید .
    از این ک سوال کردین هیچکس دلخور نمیشه . ولی خب شما هم میتونستین مقالات فنچ رو مطالعه کنید تا انقد نگران این موضوع نباشید ک چرا کسی پیدا نمیشه کامل جواب بده .
    منظور شما از جواب کامل چیه ؟؟؟ خیلی خوشحال میشم بدونم .
    آقا معدن زاده تو پست #2430 کاملا ب طور صریح بهتون گفتن ک نرها رو نگه دارید و ماده هارو تعویض کنید .
    نمیدونم کجای جوابشون ابهام داشت .
    این ک ممکنه پرنده های پرنده فروشی هم با هم خواهر برادر باشن هم ک دیگه وسواس بیش از اندازه س .
    ضمن این ک قراره شما از پرنده فروشی ماده بگیرید . ماده ها ک قرار نیس باهم جفت بخورن ک نگران خواهر بودنشون باشید .
    مگه قرار نیس ماده هارو با نرهاتون جفت بزنید ؟؟؟
    خب ب فرض ماده ها با هم خواهر هستن ، چ فرقی میکنه ؟؟؟

لطفا قبل از مطرح کردن سوال کمی بهش فکر کنید شاید خودتون ب جواب برسید تا دیگه لازم نباشه وقتتون اینجا تلف بشه و در آخر هم ب زعم شما کسی کامل جواب شمارو نده .

تو ی قفس 50 سانتی هم ، نهایت 2 جفت میتونین نگهداری کنید .
    ویرایش توسط rezza : 27th October 2014 در ساعت 08:08 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    با سلام مجدد

میخواستم بپرسم چرا فنچام تخم بلدرچین نمیخورن ؟ آخه امروز جوجه هاشون از تخم بیرون اومد منم زودی واسشون تخم بلدرچین پختم بهشون دادم که ازش استقبال نکردن . علتش چیه ؟
    قبلا واسشون هم پوست تخم مرغ خورد شده توی قفسشون گذاشتم که امروزم ازشون داشتن . علت نخوردن تخم بلدرچین چیه ؟ بخاطر جوجه هاشون بود یا اینکه بخاطر داشتنه پوسته ی خورد شده ی تخم مرغ داخل ظرف توی قفس ؟

با تشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    با سلام مجدد

میخواستم بپرسم چرا فنچام تخم بلدرچین نمیخورن ؟ آخه امروز جوجه هاشون از تخم بیرون اومد منم زودی واسشون تخم بلدرچین پختم بهشون دادم که ازش استقبال نکردن . علتش چیه ؟
    قبلا واسشون هم پوست تخم مرغ خورد شده توی قفسشون گذاشتم که امروزم ازشون داشتن . علت نخوردن تخم بلدرچین چیه ؟ بخاطر جوجه هاشون بود یا اینکه بخاطر داشتنه پوسته ی خورد شده ی تخم مرغ داخل ظرف توی قفس ؟

با تشکر

سلام
    ب سلامتی . ان شالله جوجه هاشون ب زودی بزرگ بشن و از اونا هم جوجه بگیرید .

گاهی اوقات پرنده ها غذای جدید رو ب سختی میپذیرن . باید چند نوبت از غذای جدید براشون قرار بدید ، تا کم کم ازش استفاده کنن .
    میتونین روی تخم بلدرچین ، کمی ارزن بپاشید تا ب خاطر خوردن ارزن هم ک شده از تخم بلدرچین کمی مزه کنن .
    اما ب نظر بنده ، چون این روزها بهتر بر اینه ک جوجه ها حتما از غذای پروتئین دار استفاده کنن ، اگه جفت قبلا تخم مرغ میخوردن ، فعلا چند روز تخم مرغ براشون قرار بدین تا بعدا یکم ک جوجه ها رشد کردن ، تخم بلدرچین رو براشون امتحان کنید .
    در هر صورت نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا در صورت نیاز ، موارد دیگه هم خدمتتون بگیم .
    ویرایش توسط rezza : 30th October 2014 در ساعت 05:15 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724

با تشکر از آقا رضای مهربان و دوستان عزیز

بنظر شما میتونم نرها رو عوض کنم ؟ آخه هروقت میرم پرنده فروشی میگه ماده هام کم هستن . چیکار کنم ؟
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291

با تشکر از آقا رضای مهربان و دوستان عزیز

بنظر شما میتونم نرها رو عوض کنم ؟ آخه هروقت میرم پرنده فروشی میگه ماده هام کم هستن . چیکار کنم ؟
    با تشکر

کمتر پیش میاد فنچی عقیم باشه .
    میتونید نرهاتون رو هم تعویض کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید

آقا رضا گفته بودید در مورد تخم بلدرچین نتیجه رو اعلام کنم

دیروز هویج رنده شده با تخم بلدرچین رنده شده واسه فنچام گذاشتم که این دفعه از هویچ استقبال خوبی نداشتن ولی همه ی تخم بلدرچین رو خوردن . حالا من چند تا سوال دارم که میپرسم .

1:من مخلوطی از هویج و تخم بلدرچین رو داخل ظرف کوچکی ریختم و گذاشتم کف قفس ولی فنچام تا ظرف رو دیدن خودشونو کوبیدن به قفس ، منم ظرف رو دراوردم و اون ماده داخلشلو ریختم کف قفس ، امروزم واسشون گذاشتم ولی ریختمش داخل یه کاغذ تمیز ولی بازم خودشونو به درودیوار کوبیدن . حالا بنظرتون چیکار کنم ظرف جای تخم مرغشونم خالی نیست داخلش پوست تخم مرغه اصلا تا دستمو میبرم توی قفس خودشونو میزنن . راهنماییه شما چیه ؟

2: دیروزم کف قفس کمی مدفوع شل با یه تخم شکسته داخل مدفوع دیدم این تخم بنظرتون تازه بوده یعنی الان جفتگیری کردن یا مال اون موقع بوده که روی تخم خوابیده ولی جا نبوده تخمشو توی لونه بزاره ؟ اخه تازه جوجه هاش از تخم بیرون اومدن 6 تا تخم گذاشت .

با تشکر لطفا به دو تا سوالام پاسخ بدین

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید

آقا رضا گفته بودید در مورد تخم بلدرچین نتیجه رو اعلام کنم

دیروز هویج رنده شده با تخم بلدرچین رنده شده واسه فنچام گذاشتم که این دفعه از هویچ استقبال خوبی نداشتن ولی همه ی تخم بلدرچین رو خوردن . حالا من چند تا سوال دارم که میپرسم .

1:من مخلوطی از هویج و تخم بلدرچین رو داخل ظرف کوچکی ریختم و گذاشتم کف قفس ولی فنچام تا ظرف رو دیدن خودشونو کوبیدن به قفس ، منم ظرف رو دراوردم و اون ماده داخلشلو ریختم کف قفس ، امروزم واسشون گذاشتم ولی ریختمش داخل یه کاغذ تمیز ولی بازم خودشونو به درودیوار کوبیدن . حالا بنظرتون چیکار کنم ظرف جای تخم مرغشونم خالی نیست داخلش پوست تخم مرغه اصلا تا دستمو میبرم توی قفس خودشونو میزنن . راهنماییه شما چیه ؟

2: دیروزم کف قفس کمی مدفوع شل با یه تخم شکسته داخل مدفوع دیدم این تخم بنظرتون تازه بوده یعنی الان جفتگیری کردن یا مال اون موقع بوده که روی تخم خوابیده ولی جا نبوده تخمشو توی لونه بزاره ؟ اخه تازه جوجه هاش از تخم بیرون اومدن 6 تا تخم گذاشت .

با تشکر لطفا به دو تا سوالام پاسخ بدین

سلام
    کلا همه ی پرنده ها نسبت ب تغییر محیط و حتی تغییر وسایل داخل قفس حساس هستن و معمولا واکنش نشون میدن .
    ب خصوص فنچ ک کلا جزو پرنده های وحشی محسوب میشه .
    پس این رفتارشون دور از انتظار نیس .
    شما همیشه برای تعویض آب و غذا ، باید سریع عمل کنید تا حداقل واکنش رو نشون بدن .
    برای تعویض آب و دون ، بهتر بر اینه ک شبها ک آرامش بیشتری دارن این کار رو انجام بدین . اما برای غذاهای کمکی و متفرقه ب ناچار باید روز براشون قرار بدین . ( ولی خیلی سریع )
    درمورد ظرف مخصوص غذا هم ، زیاد حساسیت ب خرج ندین ، داخل هر ظرفی میتونین بریزین غذا رو .
    بعد از فاصله گرفتن شما از قفس ، فنچ ها آرومتر میشن و از غذا استفاده میکنن .

تخم حداکثر بیشتر از دو روز داخل بدنشون نمیمونه .
    قطعا تخم جدید بوده .
    ضمن این ک تخم گذاشتن ، صرفا حاکی از این موضوع نیس ک جفت ، جفتگیری کردن .
    تخم گذاشتن ی روند معمولیه ک در ماده ها رخ میده . حالا اگه قبل از تخمگذاری جفتگیری کرده باشن و شرایط تکثیر مساعد باشه ، روی تخمها میخوابن تا جوجه بشه .
    ویرایش توسط rezza : 1st November 2014 در ساعت 01:50 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16724
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

سلام
    کلا همه ی پرنده ها نسبت ب تغییر محیط و حتی تغییر وسایل داخل قفس حساس هستن و معمولا واکنش نشون میدن .
    ب خصوص فنچ ک کلا جزو پرنده های وحشی محسوب میشه .
    پس این رفتارشون دور از انتظار نیس .
    شما همیشه برای تعویض آب و غذا ، باید سریع عمل کنید تا حداقل واکنش رو نشون بدن .
    برای تعویض آب و دون ، بهتر بر اینه ک شبها ک آرامش بیشتری دارن این کار رو انجام بدین . اما برای غذاهای کمکی و متفرقه ب ناچار باید روز براشون قرار بدین . ( ولی خیلی سریع )
    درمورد ظرف مخصوص غذا هم ، زیاد حساسیت ب خرج ندین ، داخل هر ظرفی میتونین بریزین غذا رو .
    بعد از فاصله گرفتن شما از قفس ، فنچ ها آرومتر میشن و از غذا استفاده میکنن .

تخم حداکثر بیشتر از دو روز داخل بدنشون نمیمونه .
    قطعا تخم جدید بوده .
    ضمن این ک تخم گذاشتن ، صرفا حاکی از این موضوع نیس ک جفت ، جفتگیری کردن .
    تخم گذاشتن ی روند معمولیه ک در ماده ها رخ میده . حالا اگه قبل از تخمگذاری جفتگیری کرده باشن و شرایط تکثیر مساعد باشه ، روی تخمها میخوابن تا جوجه بشه .

جالب اینجاس توی هر ظرفی اون هویج و تخم مرغ رنده شده رو میریزم نمیخورن حتی روی کاغذم نخوردن فقط کف قفس باید بریزی
    حالا چیکارکنم امروز که ریختم روی کاغذ بهش لب نزدن؟

با تشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    جالب اینجاس توی هر ظرفی اون هویج و تخم مرغ رنده شده رو میریزم نمیخورن حتی روی کاغذم نخوردن فقط کف قفس باید بریزی
    حالا چیکارکنم امروز که ریختم روی کاغذ بهش لب نزدن؟

با تشکر

فعلا تا ب شما و محیط اعتماد کنن ، بریزید کف قفس تا بعد توی ظرف مخصوص بریزید

صفحه 244 از 348 نخستنخست ... 144194225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263294344 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)