کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11355
    این عکسه جفت ملنگوم هست.تقریبا سه یا چهار ماهه پیش هم هستن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط raminf نمایش پست ها
    این عکسه جفت ملنگوم هست.تقریبا سه یا چهار ماهه پیش هم هستن
    سلام.اگر میخواید جفت بشن که باید فقط توی قفس باشن.یک جای کم رفت و آمد که حتی اسباب بازی هم توی قفسشون نباشه.
    از قفس بیرون نیان.به نر دیگه توجهی نکنید.تا هم نر وابستگی نسبی حتی بسیار کم نسبت به انسان رو از دست بده و هم ماده به یک پرنده از جنس خودش اعتماد کنه.
    تغذیشون چی هست؟لطفا ادامه ی سوالاتتون رو در این تاپیک مطرح کنید.پرورش شاه طوطی و ملنگو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15810
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-2691_61a92.jpgسلام این عکس طوطیه منه 45 روزه خریدمش وحشی بود ولی الان رامه به نظرتون سنش چقدره؟تواین چند وقت 10بار فقط صدای جیغشو شنیدم اما یه روز اتفاقی قفسشو کنار ظرف استیل گزاشته بودم وقتی خودشو دید شروع کرد به صدای بوس در اوردن خیلی کم وبا صدای اهسته نوکشو خیلی بازو بسته میکرد ولی صداش زیاد در نمیومد!به نظرتون واسش اینه بزارم یا نه ممکنه افسردگی بگیره اخه فقط یه بار صدا در میاره بعد مثل دپرسا وایمیسته خودشو نگاه میکنه؟اگر برای تمرین حرف زدن صدای خودمو یا یه طوطیه دیگرو ضبط کنم وپشت اینش بزارم بهتر نتیجه نمی گیرم ؟اخه رفتیم خونه اقوام 2 تا طوطی داشتن اونا حرف نمیزدن اما این که رو قفسای اونا راه میرفت همون صدای بوس یواش رو در میاورد.مننون میشم راهنماییم کنین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhane-sh نمایش پست ها
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-2691_61a92.jpgسلام این عکس طوطیه منه 45 روزه خریدمش وحشی بود ولی الان رامه به نظرتون سنش چقدره؟تواین چند وقت 10بار فقط صدای جیغشو شنیدم اما یه روز اتفاقی قفسشو کنار ظرف استیل گزاشته بودم وقتی خودشو دید شروع کرد به صدای بوس در اوردن خیلی کم وبا صدای اهسته نوکشو خیلی بازو بسته میکرد ولی صداش زیاد در نمیومد!به نظرتون واسش اینه بزارم یا نه ممکنه افسردگی بگیره اخه فقط یه بار صدا در میاره بعد مثل دپرسا وایمیسته خودشو نگاه میکنه؟اگر برای تمرین حرف زدن صدای خودمو یا یه طوطیه دیگرو ضبط کنم وپشت اینش بزارم بهتر نتیجه نمی گیرم ؟اخه رفتیم خونه اقوام 2 تا طوطی داشتن اونا حرف نمیزدن اما این که رو قفسای اونا راه میرفت همون صدای بوس یواش رو در میاورد.مننون میشم راهنماییم کنین
    سلام.این طوطی سنی حدود یک سال و نیم داره حالا کمی بالا یا پاینتر.
    به هیچ وجه آینه استفاده نکنید.کاملا منسوخ هست و پرنده افسرده میشه و به خودش وابسته میشه در بهترین حالت فقط با دیدن عکس خودش حرف میزنه که اشتباهه.
    باهاش تمرین رخ به رخ کنید و صدای خودتون رو هم ضبط کنید و در ساعاتی چند کلمه محدود رو که همیشه براش تکرار میکنید ضبط شدش رو هم پخش کنید تا به مرور به حرف بیاد.من فکر میکنم حالت تهاجمی و صدایی که در میارن رو با بوس اشتباه گرفتید.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

بنظر من طوطیتون نر و حدود یکسال و نیمه هست

آینه هم براش اصلا نگذارید

برای تمرین سخنگویی خودتون باهاش تمرین کنید. یک کلمه مشخص رو روزی چند بار و هربار 20-30 بار یا بیشتر تکرار کنید

اوقاتی که خونه نیستین میتونید صدای تمرین خودتونو ضبط کنید و بگذارید براش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15810

7

نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.این طوطی سنی حدود یک سال و نیم داره حالا کمی بالا یا پاینتر.
    به هیچ وجه آینه استفاده نکنید.کاملا منسوخ هست و پرنده افسرده میشه و به خودش وابسته میشه در بهترین حالت فقط با دیدن عکس خودش حرف میزنه که اشتباهه.
    باهاش تمرین رخ به رخ کنید و صدای خودتون رو هم ضبط کنید و در ساعاتی چند کلمه محدود رو که همیشه براش تکرار میکنید ضبط شدش رو هم پخش کنید تا به مرور به حرف بیاد.من فکر میکنم حالت تهاجمی و صدایی که در میارن رو با بوس اشتباه گرفتید.
    سلام نه اصلا حالتش تهاجمی نیست خیلی ارومه حالا با این سنو سال تقریبی وبا توجه به این که من طی10 روزرامش کردم امیدی به حرف زدنش هست یا نه ؟من اخر شهریور خریدمش و فروشنده گفت جوجه ها از برج 10 وارد بازار میشن واین هم جوجه امساله چون اگه مال پارسال بود تاحالا باید طوقش کامل بود ولی وقتی خریدمش فقط کنار نوکش یکم سر پرهاش خاکستری میزد!
    ویرایش توسط reyhane-sh : 27th October 2014 در ساعت 02:39 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام نه اصلا حالتش تهاجمی نیست خیلی ارومه حالا با این سنو سال تقریبی وبا توجه به این که من طی10 روزرامش کردم امیدی به حرف زدنش هست یا نه ؟من اخر شهریور خریدمش و فروشنده گفت جوجه ها از برج 10 وارد بازار میشن واین هم جوجه امساله چون اگه مال پارسال بود تاحالا باید طوقش کامل بود ولی وقتی خریدمش فقط کنار نوکش یکم سر پرهاش خاکستری میزد!
    فروشنده برای فروختن پرندش هردروغی ممکنه بگه.جوجه های گوشتی برج دو وسه سال در بازارن و دان خورشدنشونم دو ماه بعدشه نهایت.
    خیلی عالی تونستید رامش کنید.اگر باصبر وحوصله پیش برید ممکنه بتونید به حرفم بیاریدش.باید وقت زیادی برای سخنگو شدنش بگذارید باتوجه به سنش اما ناامید نباشید باتوجه به اینکه خیلی سریع رام شده که ممکنه زمینه ی قبلی رام شدن هم داشته باشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    15165
    سلام
    میشه بگید تو این مدت کم چجوری رامش کردید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15810
    نقل قول نوشته اصلی توسط walkman59 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگید تو این مدت کم چجوری رامش کردید؟
    سلام 5روز اول که وارد خونه شد کاریش نداشتم فقط ابو دونشو عوض میکردم وباهاش صحبت میکردم روز6 غزاشو برداشتم حدود4ساعت .بعد دستمو میبردم تو قفس وغزاشو تو دستم می گرفتم البته نیم ساعت تا45دقیقه طول میکشید تا میومدو یکم میخورد باز میرفت البته دستم بیحرکت کف قفس بود تا 2روز هر روز 2تا3 بار این کارو انجام میدادم روز8 گرفتمش اوردمش بیرون ویه نیم ساعتی تو بغلم گرفتم ونازش کردمو باهاش حرف زدم بعد دستمو همون طوری با طوطی بردم تو قفسو یواش دستمو باز کردم ولی هنوز با اون دست دیگم نازش میکردم تا جایی که خودش نخوادو بره دوباره نباید به زور بگیرینش این کارو تا شب 4یا 5 بار انجام دادم از فرداش دستمو که میبردم تو قفس رو دستم وایمیستادو میزاشت رو انگشتم بیارمش بیرون تمام این کارا مستلزمه اینه که نوک طوطیتونو زده باشین تا از گازش نترسین واینکه پرهاش کوتاه باشه ومهمتر اینکه دايما باهاش اروم صحبت کنین تا به تن صداتون عادت کنه وازتون نترسه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام 5روز اول که وارد خونه شد کاریش نداشتم فقط ابو دونشو عوض میکردم وباهاش صحبت میکردم روز6 غزاشو برداشتم حدود4ساعت .بعد دستمو میبردم تو قفس وغزاشو تو دستم می گرفتم البته نیم ساعت تا45دقیقه طول میکشید تا میومدو یکم میخورد باز میرفت البته دستم بیحرکت کف قفس بود تا 2روز هر روز 2تا3 بار این کارو انجام میدادم روز8 گرفتمش اوردمش بیرون ویه نیم ساعتی تو بغلم گرفتم ونازش کردمو باهاش حرف زدم بعد دستمو همون طوری با طوطی بردم تو قفسو یواش دستمو باز کردم ولی هنوز با اون دست دیگم نازش میکردم تا جایی که خودش نخوادو بره دوباره نباید به زور بگیرینش این کارو تا شب 4یا 5 بار انجام دادم از فرداش دستمو که میبردم تو قفس رو دستم وایمیستادو میزاشت رو انگشتم بیارمش بیرون تمام این کارا مستلزمه اینه که نوک طوطیتونو زده باشین تا از گازش نترسین واینکه پرهاش کوتاه باشه ومهمتر اینکه دايما باهاش اروم صحبت کنین تا به تن صداتون عادت کنه وازتون نترسه
    سلام.این طوطی رو از مغازه دار خریدین یا خانه دار؟به اسم رام فروخته شد یا وحشی؟

صفحه 299 از 529 نخستنخست ... 199249280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318349399 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)