صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 376
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اقا یونس هیچ کنترل سطحی مستقیم به دستکاه RO نباید وصل شه
    اب باید یه جا دپو شه و کنترل سطح به اون اب دپو شده وصل شه
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    آقا فربد عزیز ممنون از کمک و راهنمایت ، حتما یه فکری واسه دپویه آب میکنم .

سلام دوستان
    فربد منظورش اینه که چون خروجی دستگاه ro در لحظه اول تی دی اس بالایی داره بهتره که آب تو یه ظرف دپو بشه که در مجموع اون آب دپو ، تی دی اس کمتری داشته باشه و وقتی مستقیم به ro وصل باشه هر لحظه که شناور بره پایین آب با تی دی اس بالا میره تو تانک و تا وقتی میخواد تی دی اس بیاد پایین شناور قطع میکنه ، تا وقتی رزین نداریم این کار رو انجام بدیم خیلی خوبه و وقتی رزین میکس رو سر راه خروجی ro گذاشتیم دیگه لزومی نداره و این در صورتیه که بتونیم رزین رو شارژ کنیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوستانفربد منظورش اینه که چون خروجی دستگاه ro در لحظه اول تی دی اس بالایی داره بهتره که آب تو یه ظرف دپو بشه که در مجموع اون آب دپو ، تی دی اس کمتری داشته باشه و وقتی مستقیم به ro وصل باشه هر لحظه که شناور بره پایین آب با تی دی اس بالا میره تو تانک و تا وقتی میخواد تی دی اس بیاد پایین شناور قطع میکنه ، تا وقتی رزین نداریم این کار رو انجام بدیم خیلی خوبه و وقتی رزین میکس رو سر راه خروجی ro گذاشتیم دیگه لزومی نداره و این در صورتیه که بتونیم رزین رو شارژ کنیم
    سلام . علیرضا جان ، اگر بعد از تعویض ممبران تی دی اس در اوله هر بار کار کردن بالاتر از 30 نباشه و در صورتی که رزینرو بشه شارژ مجدد کردش بنظر من بهتر هستش که خروجیه دستگاهرو به شناور وصل کنیم و بینه این دو رزین هم قرار میگیره ، ولی اگر تی دی اس لولیه خیلی بالاتر باشه این کار زیاد جالب نمیشه مگر اینکه بشه رزینرو شارژ کرد چون خیلی زود خاصیتشو از دست میده البته این برداشته من از صحبتهایه شما و آقا فربد هستش . فعلا باید ببینم ممبرانه جدید چطور کار خواهد کرد تا اقداماته بعدی رو نسبت به اون بگیرم . منتظر نتیجه کار باشید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام به همه دوستان . ازتون ممنون که جوابه سوالاته منو دادید و کمکم کردید .
    شما از کم و کیفه داستانه من خب. دارید و شرایطه آکواریومه منو میدونید که کلی دیاتوم زده ، من امروز رفتم به فروشگاهی که دوسته خوبم آقا فربد معرفی کردند و یک ممبرانه به اصطلاحه اصل با 14 لایه غشایی خریدم و در کنارش یک کارتریجه رزین هم با مقداری اتصالات خریدم ، خوشحال رفتم خونه و شروع کردم به نسبه ممبران ، بعد از اتمامه کار و تسته آب بازم هر کاری کردم تی دی اس از 30 پایینتر نیومد که نیومدش ، کلا اعصابمو ریخت بهم ، بعد رفتم سراغه رزین و رزینرو نصب کردم تافرجی بشه ، بعد از نصبه رزین تی دی اس رسید به صفر ولی این تی دی اسه صفر برام هزینه زیادی داشتش . ولی بازم خوشحالم که تونستم با چشمم تی دی اسه صفر رو ببینم فقط تنها دلنگرانیم اینه که این رزین تا چند وقت میتونه این تی دی اسه صفررو جواب بده ، باید بشینم و منتظر باشم تا زمانی که رزینها اشباء بشن ، امیدوارم که حداقل طوری جواب بگیریم که بصرفه باشه و دوستانه دیگه هم از این مورد استفاده کنن . من نیتراته این آبرو هم تست کردم صفر بودش ، ،

فقط باید چند تن از دوستانرو گرد هم بیارم و باهم بریم و یک پکه 25 کیلویی رزین بخریم که خیلی خیلی خیلی بصرفه تر از این کارتریجی هستش که من امروز خریدم . خدایی تو این کارتریج فکر نکنم بیشتر از دوتا مشت رزین توش باشه که من 70000 خریدمش ، اگر برخی دوستان علاقه داشتند که باهم همکاری کنیم و این رزینرو باهم تهیه کنیم خبر بدن و با هم هماهنگ کنیم .
    حالا باید چندتا سیفونه تپل انجام بدم و شرایطرو مساعد کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    یونس جان تو این تاپیک دوستان جمع شدن و میخان با هم رزین بخرن. شمام برو و ابراز آمادگی کن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . ازتون ممنون که جوابه سوالاته منو دادید و کمکم کردید .
    شما از کم و کیفه داستانه من خب. دارید و شرایطه آکواریومه منو میدونید که کلی دیاتوم زده ، من امروز رفتم به فروشگاهی که دوسته خوبم آقا فربد معرفی کردند و یک ممبرانه به اصطلاحه اصل با 14 لایه غشایی خریدم و در کنارش یک کارتریجه رزین هم با مقداری اتصالات خریدم ، خوشحال رفتم خونه و شروع کردم به نسبه ممبران ، بعد از اتمامه کار و تسته آب بازم هر کاری کردم تی دی اس از 30 پایینتر نیومد که نیومدش ، کلا اعصابمو ریخت بهم ، بعد رفتم سراغه رزین و رزینرو نصب کردم تافرجی بشه ، بعد از نصبه رزین تی دی اس رسید به صفر ولی این تی دی اسه صفر برام هزینه زیادی داشتش . ولی بازم خوشحالم که تونستم با چشمم تی دی اسه صفر رو ببینم فقط تنها دلنگرانیم اینه که این رزین تا چند وقت میتونه این تی دی اسه صفررو جواب بده ، باید بشینم و منتظر باشم تا زمانی که رزینها اشباء بشن ، امیدوارم که حداقل طوری جواب بگیریم که بصرفه باشه و دوستانه دیگه هم از این مورد استفاده کنن . من نیتراته این آبرو هم تست کردم صفر بودش ، ،

فقط باید چند تن از دوستانرو گرد هم بیارم و باهم بریم و یک پکه 25 کیلویی رزین بخریم که خیلی خیلی خیلی بصرفه تر از این کارتریجی هستش که من امروز خریدم . خدایی تو این کارتریج فکر نکنم بیشتر از دوتا مشت رزین توش باشه که من 70000 خریدمش ، اگر برخی دوستان علاقه داشتند که باهم همکاری کنیم و این رزینرو باهم تهیه کنیم خبر بدن و با هم هماهنگ کنیم .
    حالا باید چندتا سیفونه تپل انجام بدم و شرایطرو مساعد کنم

خوبه تونستی تی دی اس صفر رو تجربه کنی
    قبلا هم فربد گفته بود وقتی تی دی اس صفره هیچ تستی نمیشه گرفت چون توش یون وجود نداره که بشه تست گرفت ، وقتی تی دی اس صفره عملا نیترات نداره ولی اگه هم میداشت تستر نشون نمیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    اینم چندتا تصویر از شرایط نامناسبه آکواریومم که در تلاشم تا بهبود پیدا کنه[IMG]http://8pic.ir/images/j712otgnpm3q9gb9bxtc.jpg[/IMG[IMG]http://8pic.ir/images/j712otgnpm3q9gb9bxt
    ویرایش توسط یونس58 : 23rd October 2014 در ساعت 05:38 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . دوستان رویه لایوراکهایه قسمته نزدیک به نورها پوشیده شد از حبابهایه ریز دلیلش چی میتونه باشه ، بخاطر دیاتومه یا دلیه خاصی داره ؟
    این راس دراگون همش دار گابی خال نارنجیرو اذیت میکنه و نمیزاه غذا بخوره ، هر چی براش با زحمت میرزیم راسه میاد میگیره میترسم از گشنگی بمیره ، میخام دراگونرو ردش کنم بره . البته امروز افتاده بود دنباله یدونه میگو فیستول زیر یکی از سنگهارو داشت میترکوند تا میگو رو بگیره . .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    اینم تصویر رف بعد از حرص کردن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    قبلا هم فکر میکنم گفته بودم ، اگه میخواد آکواریومت ریف بشه طریقه چیدن لایوراکهات درست نیست
    اگه به لایوراک زیاد عقیده داری مثل تانک من و آقا مصطفی و مجید آقا بچین و اگه کم میخوای باشه مثل آقا امیر hektor بچین
    روی این لایوراکها نمیتونی ریف بزاری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام قبلا هم فکر میکنم گفته بودم ، اگه میخواد آکواریومت ریف بشه طریقه چیدن لایوراکهات درست نیست اگه به لایوراک زیاد عقیده داری مثل تانک من و آقا مصطفی و مجید آقا بچین و اگه کم میخوای باشه مثل آقا امیر hektor بچین روی این لایوراکها نمیتونی ریف بزاری
    سلام علیرضا جان خودمم به همین نتیجه رسیدم که یه تغیر کوچیک به لایوراکام . بدم البته اول باید یه مقدار لا یوراک تهیه کنم و بعد دست به تغییر بزنم . میخام لایوراکایه قسمته بالاییرو به قسمته جلو انتقال بدم و یه شیبه ملایم درست کنم . بازم از راهنماییت ممنون .

صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)