مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سپیده خانوم انگار موفق شدم راجو رو به زانو دربیارم

روشی که به کار بردم این بود که من انگشتمو بدون غذا میبردم سمتش اونم تا نیم رخ میشد یا میخواد از انگشتم دور شه انگشتمو عقب میکشیدم چندبار این روش رو به کار بردم بیخیال فرار از انگشتم و نیم رخ شدن یا پشت به من کردن شد منم بهش جایزه دادم چند بار ک این کارو کردم دگ پشتشو به من نکرد

بعد از اینکه تونستم این فرار کردن یا پشت بهم کردن رو از بین ببرم سعی کردم فقط یکبار بتونم منقارشو لمس کنم و اینکارو کردم جایزه دادم دفعه دوم نزاشت لمس کنم جایزه ندادم تا دفعه سوم گداشت جایزه دادم چندبار همین منوال پیش رفتم الان میزاره لمس کنم یعنی تا انگشتمو بدون خوراکی میبرم سمتش خودش میاد یا میزنه به انگشتم منقارشو یا زبون میزنه و منم بهش جایزه میده ولی فعلن فقط در حد یک لمس کوچولو کردم یعنی فقط دستم بخوره به منقارش جایزه میدم میخوام یواش پیش برم تا همه چیز خراب نشه روشم درست بوده؟

ی مشکلی ک دارم اینه احساس میکنم دوس داره گازم بگیره :دی

امشب وسط تمرین کردن باهاش یکهو پرید روی من و بعدش پرید رو زمین مشکل بزرگ من اینه خیلی دوس داره بیاد بیرون ولی خدارو شکر بال الکی نمیزنه خودشو نمیکوبه به در و دیوار و مث ی بچه خب هروقت قفس بهش نزدیک میکنم خودش میره داخل
    سلام . شرمنده نبودم .. راجو چه اسم جالبی ... روشتون کاملا درست بوده .. عالیه بهتون تبریک میگم .

چه مواقعی گاز میگیره ؟

شما تو مرحله ای هستید که میتونید از قفس بیاریدش بیرون اما قبلش مطمن بشید که وقتی بیرون قفس هست و شما نزدیکش میرید پرواز نمیکنه از ترس .. اگه این مشکل رو نداره میتونید بیرون قفس باهاش تمرین کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کاسکوی من وقتی پراش میافته خیلی دوست داره بره اونو برداره و باهاش بازی میکنه البته بعضی اوقات.
    البته من سریع ازش میگیرم.
    مشکلی نداره؟؟
    سلام . پر رو سریع ازش نگیرید .. بدون اینکه بفهمه بی خیال و با آرامش حواسش رو پرت کنید تا خودش بندازه ... این واکنش سریع ممکنه باعث بشه طوطی فکر کنه با گرفتن پر شما میتونه توجه شما سریعتر جلب کنه ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام . من برای کاسکوم اسباب بازی گذاشتم بعد یه مدت یکشو اوردم تقریبا وسط جایی که اذیت نشه بعد رفتم بیرون کار داشتم بعد چند ساعت برگشتم دیدم اسباب بازیشو اندر قفلشو دست کاری کرده کنده شده افتده کف قفس کلی هم کثیف شده بعد این اسباب بازیشو در اوردم برای تعمییر و تمیز کردن یکی دیگه رو اوردم وسط که این یکی هم انداخت کف قفس الان فقط یه نردبان کوچیک تو قسمت پایینی قفسه فعلا که بلایی سر اون نیاورده چی کارکنم ؟ این طبیعیه ؟
    سوالی داشتم اینکه قبلا در قفسو باز میکردم اسباب بازی چیزی بزارم زیاد قار نمیزد ولی الان حتی خودشو به در دیوار قفس میزنه البته چون عادت داره بره کف قفس وقتی کف قفسه این کارو میکنم که بتونه از من دور شه و زیاد نترسه چرا این جوری شده ؟ راهی نیست که سریع تر از قار بیافته ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . پر رو سریع ازش نگیرید .. بدون اینکه بفهمه بی خیال و با آرامش حواسش رو پرت کنید تا خودش بندازه ... این واکنش سریع ممکنه باعث بشه طوطی فکر کنه با گرفتن پر شما میتونه توجه شما سریعتر جلب کنه ...
    میتونم مثلا غذایی که دوست داره بدم بهش تا اینو بنداره.

بعد چه دلیلی داره که با پر بازی میکنه؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شرمنده نبودم .. راجو چه اسم جالبی ... روشتون کاملا درست بوده .. عالیه بهتون تبریک میگم .

چه مواقعی گاز میگیره ؟

شما تو مرحله ای هستید که میتونید از قفس بیاریدش بیرون اما قبلش مطمن بشید که وقتی بیرون قفس هست و شما نزدیکش میرید پرواز نمیکنه از ترس .. اگه این مشکل رو نداره میتونید بیرون قفس باهاش تمرین کنید .

سلام مرسی بابت پاسخگویی

الان من انگشتمو میبرم داخل قفس خودش منقارشو نزدیک دستم میکنه و میزنه به انگشتم ( البته هنوز میترسه ) منم زیاد لفتش نمیدونم و جایزه بهش میدم . من تا انگشتمو میبرم دهنشو هم باز میکنه شاید بخاطر ترسه و خودشو اماده از دفاع میکنه ک اگ کار اشتباهی انجام دادم سریع گاز بگیره. الان کمتر دهن شو باز میکنه و میاد سمت دستم چون تا این حالتو به خودش میگیره یواش دستمو دوباره عقب میبرم و بهش جایزه نمیدم میخوام دهن بسته بیاد و یک مشکل دیگه ای هم دارم اینه بعضی وقتا یکی از پاهاشو به میله ها میگیره و میاد جلو شاید اینم از ترسه ک خودشو سفت بگیره این عادتشو هم دارم از بین میبرم.بیرون قفس هم بهش نزدیک بشم پر نمیزنه مگر اینکه به اندازه نزدیک بشم ک احساس خطر کنه ولی خدارو شکر خودشو به در و دیوار نمیکوبه معمولا پرواز خفیف داره از اینور میپره به انور . چند روزه در قفس رو ظهرها ساعت ها باز میزارم ولی تازگیا نمیاد بیرون چون هم میخوام اسباب بازی براش بزارم هم چوب رو چند روزه جلو چشماش گذاشتم تا نترسه حالا میخوام بزارم تو قفس ولی بیرون نمیاد.

بیرون قفس دست زدن به منقار باهاش تمرین کنم؟
    ویرایش توسط منصور : 9th September 2014 در ساعت 03:37 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ant
    شماره عضویت
    15325
    درود

عاقا این جوجه کاسکوــه ما تا دیروز همش روی چوبش بود چوبی که توی قفسشه ها فقط کف قفس میشینه و راه میره کمتر روی چوب میاد

بعد این هنوز وحشیه گفتن باید تنها باشه و اینا تا فقط خود شمارو ببینه و اهلی بشه

این تو تنهایی که بدتر روانی میشه به نظرتون نزارمش توی سالن خونه؟؟؟؟؟؟؟ که رفت و آمد زیاده ؟؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad15 نمایش پست ها
    درود

عاقا این جوجه کاسکوــه ما تا دیروز همش روی چوبش بود چوبی که توی قفسشه ها فقط کف قفس میشینه و راه میره کمتر روی چوب میاد

این تو تنهایی که بدتر روانی میشه به نظرتون نزارمش توی سالن خونه؟؟؟؟؟؟؟ که رفت و آمد زیاده ؟؟؟؟
    یک جایی بزارش که رفت اومد زیاد باشه ولی نزدیک شما نباشه یعنی شما رو بیبنه و فقط برای دادن یا عوض کردن اب و غذاش برید نزدیکش تا یک دو هفته اول فقط همین کارو کنید زیاد مزاحمش نشید جایی هم نزارید ک هیچکسو نبینه و تو یک اتاق تک و تنها باشه جایی باشه از دور بیبنه تا ترسش کمتر بشه بعد از یک یا دو هفته ک قارش کمتر شد یا از نزدیک شدن شما زیاد نترسید میتونید اقدام با دست غذا دادن بکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ant
    شماره عضویت
    15325
    بزارمش کناره tv ؟؟؟؟؟ بعد جایی که من میخوام بزارمش توی سالن خونه هستش اونجا همه از کنارش رد میشن //// یعنی اونارو ببینه ولی منو از دور ببینه ؟؟؟

اینجا هرکی میخواد بره کناره این پرنده 4 تا حرف یادش بده ولی بهشون میگم که فعلا نه قبول نمیکنن مسخرم هم میکنن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    بزارمش کناره tv ؟؟؟؟؟ بعد جایی که من میخوام بزارمش توی سالن خونه هستش اونجا همه از کنارش رد میشن //// یعنی اونارو ببینه ولی منو از دور ببینه ؟؟؟

اینجا هرکی میخواد بره کناره این پرنده 4 تا حرف یادش بده ولی بهشون میگم که فعلا نه قبول نمیکنن مسخرم هم میکنن
    ن کنار تی وی نزارش جایی بزارش همه رو از دور بیبنه و نزار کسی بهش نزدیک بشه مثلا به حرف زدن یاد بدن الان هیچی یاد نمیگیره یک جایی انتخاب کن ک قرار تا اخر اونجا بمونه و هی جا به جا نشه حدود یک هفته تا دو هفته به خونه و جاش ک عادتت کرد ارومتر میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    درود

سلام.کاسکوی منم اون اوائل که به خونه اورده بودمش همش کف قفس بود و برای آب و غذا میومد بالا و وقتی سیر میشد عینه موشک میرفت کف قفس ولی بعد از مدتی که ترسش کمتر شد کف قفس رفتنشم کمتر شد .اگه کاسکوتون وقتی کف قفسه خودشو پف میده یا همش چرت میزنه یا بی حالی قطعا مشکل داره ولی اگه این علایمو نداره بخاطر ترسشه که به مرور زمان ترسش میریزه و میاد رو چوب.قفسو یه جا بزارین که رفت آمد شما رو ببینه و احساس تنهایی نکنه از هفته دوم برین نزدیک قفسش بشینین( تا اونجا که کاسکو قار نکشه)و بعد کم کم فاصلتون رو کمتر کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان
    جایی را پیدا کردم که آموزش به طوطی میده در حد سیرک.
    مثلا بسکتبال بازی کردن و دوچرخه سواری و غیره.

برای هر آموزش هم 250 میگیره و حدوداً 2 هفته هر آموزش طول میکشه.

به نظرتون خوبه؟؟

صفحه 1019 از 1238 نخستنخست ... 1951991996910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310241025102610271028102910301031103210331034103510361037103810691119 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)