صفحه 5 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 160
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    درصورت عدم استفاده از مدیا خب خیلی شرایط عوض میشه که
    جاهای مختلف دربارش شنیدم که مثلا نیاز اول به یه اسکیمر واقعا قوی و درست هست پس ... اینطوری خرج و برنامه ریزی آکواریوم یکم بهم نمیریزه و بالا نمیره ؟ پس چی جایگزین مدیا میشه و کار اونو انجام میده ؟
    درسته هزینه ها متفاوت میشه و این یعنی همونطور که گفتید اسکیمر قوی و حرفه ای ، داشتن راکتورهای بایوپلت ، کربن و جی اف او

مدیا جای هست که بکتریها کلنی سازی میکنن و آمونیاک ونیتریت را حذف میکنن و با حذف اون این وظیفه توسط باکتریهایی که در لایوراک و شن موجود در تانک هستند انجام میشه
    اسکیمر هم وقتی قوی باشه بیشتر مواد آلی موجود در آب را حذف میکنه و در نتیجه آمونیاک کمتری تولید و به تبع نیتریت و نیترات کمتر میشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    الان پس من اور فلو رو حذفش کنم و خروجی اب رو از بالای تانک بذارم خوبه ؟
    نه بنظرمن آورفلو را حذف نکیند چون اکثر تانکهایی که اور فلو ندارن سطح آبشون چربی میگیره
    بهتره همونطوری که گفتم فقط فضای لوله رفت و برگشت را از داخل آور فلو در نظر بگیرید و اونو با یه پلکسی بپوشونید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام به نظر من اور فلو یه چیز سلیقه ای هست یکی دوس داره تو تانکش چیزی نباشه اکسترنال میزنه یکه مشکلی نداره باهاش اینترنال میزنه
    ولی اکثرا اور فلو صدا داره که بی صداترینش نمونه ای هست که عکسشو میزارم
    احتیاج به سوراخ کردن شیشه تانک اصلی هم نداره فقط 5 سانت شیشه سمت اور فلو از باقی شیشه ها پایینتره

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در تانکهای که شما دیدید آورفلو دارن اما یا اکسترنال هست یا داخلی اما نه شبیه ما
    اکسترنال که مشخصه ولی داخلی ، اونا فقط دوتا لوله رفت و برگشت از داخلش عبور میدن و لوله خروجی از تانک را تا جایی که میخوان آبگیری کنن بالا میارن ولی این روش صدای هرت کشیدن ایجاد میکنه که اونم با یه زانو بشکل عصا حل میشه

در مورد بیوبال، در متد های جدید دیگه جایی نداره و یه جورایی محل جمع شدن آشغال و فضولات ماهی ها و مرجانها میشه اینو تو عکسهای تانک خارجیها میشه دید
    من خودم هنوز داخل آورفلوم بیوبال دارم و اگه بخوام تاتک جدید بسازم دیگه بیوبال استفاده نمیکنم
    موفق باشید

سلام
    صدای خر خر با وجود زانو به شکل عصایی هم حل نمیشه و فقط با نصب شیر روی لوله خروجی ( لوله رفت از تانک به سامپ بعد اورفلو ) قابل حله

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام به نظر من اور فلو یه چیز سلیقه ای هست یکی دوس داره تو تانکش چیزی نباشه اکسترنال میزنه یکه مشکلی نداره باهاش اینترنال میزنه
    احتیاج به سوراخ کردن شیشه تانک اصلی هم نداره فقط 5 سانت شیشه سمت اور فلو از باقی شیشه ها پایینتره
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    صدای خر خر با وجود زانو به شکل عصایی هم حل نمیشه و فقط با نصب شیر روی لوله خروجی ( لوله رفت از تانک به سامپ بعد اورفلو ) قابل حله
    اتفاقا برای منم سوال شده بود که نقش اون شیرها در خروجی اورفلو چیه ؟
    مگه کسی خروجی رو هم میبنده ؟! اینجوری که آب اورفلو سر میره !

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اونا سیستماشون اکثرا close loopهست
    یعنی یه واتر پمپ12000 لیتری مثلا میزارن از اور فلو چندتا انشعاب میگیرن و اونو تو راکتورا و رف و هر جا که بخوان تقصیم میکنند
    اون شیرها هم برای کم و زیاد کردن جریان برای استفاده های مختلف هست
    یه موردشم که اقای نوروزی گفتن برای جلوگیری از خر خر هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    اتفاقا برای منم سوال شده بود که نقش اون شیرها در خروجی اورفلو چیه ؟
    مگه کسی خروجی رو هم میبنده ؟! اینجوری که آب اورفلو سر میره !
    اگر لوله بدون شیر باشه آب به سرعت از توش خارج میشه . این پیچش آب توی لوله باعث صدای هورت مانند میشه . با گذاشتن شیر باید به میزان مناسب اون رو تنظیم کرد . به میزان باز کرد که مثلا تا پنج سانت بالا تر از شیر توی لوله آب باشه و چون چرخه تانک دائمی هست پس اون پنج سانت ثابته حدودا و هی آب به اون اضافه میشه و از شیر خارج میشه . این تجمع آب باعث میشه دیگه صدا ایجاد نشه یا به حداقل برسه

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اقا فربد این تانک خودتون کاش یه عکس از جلوی این تانک میذاشتین تا دیده میشد ااز جلو منظرش چه جوریه خوب دیده میشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    این تانک من نیست
    بغلو با ام دی دف میپوشونن
    همین کارو با شیشه پشت هم میشه انجام داد که اصن معلوم نمیشه احتیاج به ام دی اف هم نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    این اور فلو ها واقعا طراحیشون عالیه.
    تو این لوله ها اکثرا یکیشون امرجنسی اور فلو هستش یعنی اگه لوله ی اصلی جلوش کیپ بشه یا هر اتفاق دیگه ای بیوفته اب که 2 3 سانت میاد بالا از داخل لوله ی امرجنسی میریزه داخل سامپ و خیالتون راحته.
    اقا مجید یه بحث خیلی عالی ر راجع به بیوبال مطرح کردن منم با اجازشون یه نکته ای اضافه کنم:
    گیر کردن آشغال و ته مونده ی غذای ماهیا و هر چیز دیگه داخل بیوبال ها همون جوری که گفتن یکی از اصلی ترین مشکلات بیوبال هستش و هرچقدر هم فیلتر فیزیکی قدرتمند باشه و بهش رسیدگی بشه بازهم آشغال میره لابلای این بیوبالا گیر میکنه.
    برای اینکه متوجه این موضوع بشید وقتی دارین تانک رو جمع میکنید یا جابجاش میکنید اون موقع که بیوبالارو دارین جمع میکنین وقتی به ته اوفلو میرسید اب کف اور فلو و اب کف سامپ یه اب قهوه ایه بسیار کثیف میبینید که خب برای یه تانک خوب اصلا این سیستم قابل قبول نیست.
    اما مشکل اصلی ای که بیوبال داره ناتوانیش در ایجاد چرخه هستش. یعنی باکتری ها در چرخه ی تبدیل امونیاک نیتریت نیترات و بعد از اون خود نیترات در بیوبال ها بسیار ضعیف عمل میکنن و ناقص ...
    حدود 10 15 سالی هستش که دیگه از بیوبال استفاده نمیشه و اثبات شده که بهترین جا برای تشکیل باکتری ها صخره ها و بعد از اون شن هستش و بیشتر روی اضافه شدن باکتری و تغذیه ی اونها کار میشه حالا تو ایران ما تازه داریم به این روش ها میرسیم .

یکی از عزیزان هم گفتن اگر مدیای فله ای در تانک نباشه چی جایگزینش بشه.
    ببینید اصلا مدیا یک چیز اضافی در تانکای ما هستش و خودش هم اضافیه و هیچ جایگزینی نمیخواد اگر سیستم فیلتراسیون شیمیایی تانک صحیح باشه با تعویض آب 10درصدی در هفته نیترات هم نزدیک به 0 میمونه و اینجوری نیست که نیترات یک مشکل حل نشدنی باشه .
    متاسفانه فیلتراسیون شیمیایی ما از پایه غلطه یعنی ما میایم با دست خودمون مدیا و بیوبال تو تانک قرار میدیم و یک فیلتراسیون فیزیکی بسیار فدرتمند میسازیم که تمیز کردنش هم محاله .

صفحه 5 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)