کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    من به فکر بیرون اوردنش نیستم به فکر اینم ک بتونم با قفس باز بهش غذا بدم وقتی بیرون بود دستمو با تخمه ک میبردمش سمتش قار نمیکشید ولی خیلی ک نزدکیش میشدم پرواز میکرد زیادم پرواز نمیکردم ی پرواز کوچولو میکرد و خداروشکر تعادل و کنترل هم داشت خودشو به در و دیوار نمیزد بیشتر اینو و انور میپرید همش 2 بار هم پرید ن بیشتر و خودشو نکوبید به در و دیوار از پرواز کردن و بال زدن هم انگار خوشش نمی اومد بعد اینکه بردمش تو قفس کم غذا خورده انگاری قهر کرده ک بردمش تو قفس و رفتارش با من عوض نشده از دستم غذا میگیره و رفتارش عادیه فقط یکم انگاری استرس گرفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    کاسکوها تو قفس احساس امنیت بیشتری می کنن بخاطر همین تو قفس از دست شما غذا میگرفت ولی بیرون قفس ازتون دور میشد چون هنوز تو محیط باز احساس امنیت کامل نمیکنه.غذا نخوردنش احتمالا بخاطر اینکه اومده بیرون قفس شاید ترسیده ایشالله درست میشه♡

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستاندیروز رفته بودم دامپزشکی دیدم یه غذا آورده روش نوشته بود "غذای مخصوص پرندگان زینتی" ایرانی بود و داخلش تخمه هم قاطی بود.این غذا را تا حالا کسی استفاده کرده؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    دوستان بازم میتونم در قفسو باز کنم و سعی کنم اینجور بهش با دست غذا بدم یا اینکه دیگه بازش نکنم؟
    قار ک نمیزنه غرغر میکنه خیلی کم به ندرت نیمچه قار میزنه بابات شاه پرهاش حق با شماست باید همون روز ک خریدمش کوتاه میکردم ولی با این شرایط من ک تازه داره اروم میشه و اینکه اینجا شخص کار بلدی نیس ترجیح میدم فعلا کوتاه نکنم چون شاید همه زحمت هام از بین بره
    من به فکر بیرون اوردنش نیستم به فکر اینم ک بتونم با قفس باز بهش غذا بدم وقتی بیرون بود دستمو با تخمه ک میبردمش سمتش قار نمیکشید ولی خیلی ک نزدکیش میشدم پرواز میکرد زیادم پرواز نمیکردم ی پرواز کوچولو میکرد و خداروشکر تعادل و کنترل هم داشت خودشو به در و دیوار نمیزد بیشتر اینو و انور میپرید همش 2 بار هم پرید ن بیشتر و خودشو نکوبید به در و دیوار از پرواز کردن و بال زدن هم انگار خوشش نمی اومد بعد اینکه بردمش تو قفس کم غذا خورده انگاری قهر کرده ک بردمش تو قفس و رفتارش با من عوض نشده از دستم غذا میگیره و رفتارش عادیه فقط یکم انگاری استرس گرفته
    سلام .فعلا از قفس بیرون نیاریدش . غذا دادن با دست به این صورت هست که اول از بیرون قفس بهش غذا میدید. بعد از یه مدت اگه خیلی راحت و بدون ترس از دست شما غذا گرفت در قفس رو باز میکنید و از داخل قفس غذا دادن رو شروع میکنید ( بیرون نمیارید از قفس ). حالا دیگه این رو خودتون باید تشخیص بدین که آیا واقعا بدون ترس از شما غذا میگیره . اگه فکر میکنید هنوز کاملا راحت نیست باهاتون از بیرون قفس غذا دادن رو ادامه بدین .

نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستاندیروز رفته بودم دامپزشکی دیدم یه غذا آورده روش نوشته بود "غذای مخصوص پرندگان زینتی" ایرانی بود و داخلش تخمه هم قاطی بود.این غذا را تا حالا کسی استفاده کرده؟؟
    سلام . من ندیدم ، به تولیدات ایران هم اصلا اعتماد ندارم . شاید دوستان دیگه بیشتر درباره این غذا بدونن اگه همین مخلوط دونه هاست که خودتون هم میتونید تو خونه درست کنید .

دوستان لطفا وقتی سوالی یا حرفی دارید تو یه پست بگید . پست های پشت سرهم ارسال نکنید. میتونید پست هاتون رو تا یک ساعت ویرایش کنید ( البته اگه پستی بعد از پست شما زده نشه )

نکته دوم اینکه از گزینه نقل قول استفاده کنید حتما تا مخاطبتون معلوم بشه

مرسی از همگی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان کاسکو من بیرون قفس بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره هرچی هم بهش بدم میگیره انگشتمو هم ببرمش تو قفس قار نمیزنه از ظرف غذاش هم میاد و میگیره از ظرف ابش هم میاد و میگیره رو ب روشم بگیرم میگیره در قفس رو هم ک باز میکنم قار نمیزنه الان در قفس بازه مواظبم بیرون نیاد باید چکار کنم در باز از دستم غذا بگیره و اینکه کی میتونم با ابپاش بشورمش هنوز وقتش نشده به نظرتون؟
    ویرایش توسط منصور : 22nd August 2014 در ساعت 09:08 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    همین الان ی انجیر خشک(خیلی دوس داره)گرفتم سمتش قار زنون اومد ازم گرفتش در قفس باز بود دستم یکم برده بودم داخل و انجیر رو بهش نزدیک بردم یواش یواش اونم با قار اومد ازم گرف درست بود کارم ادامه بدم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان کاسکو من بیرون قفس بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره هرچی هم بهش بدم میگیره انگشتمو هم ببرمش تو قفس قار نمیزنه از ظرف غذاش هم میاد و میگیره از ظرف ابش هم میاد و میگیره رو ب روشم بگیرم میگیره در قفس رو هم ک باز میکنم قار نمیزنه الان در قفس بازه مواظبم بیرون نیاد باید چکار کنم در باز از دستم غذا بگیره و اینکه کی میتونم با ابپاش بشورمش هنوز وقتش نشده به نظرتون؟
    همین الان ی انجیر خشک(خیلی دوس داره)گرفتم سمتش قار زنون اومد ازم گرفتش در قفس باز بود دستم یکم برده بودم داخل و انجیر رو بهش نزدیک بردم یواش یواش اونم با قار اومد ازم گرف درست بود کارم ادامه بدم؟
    سلام. در قفس رو که باز میکنید غذا رو تو یه فاصله مناسب نگه دارید که بیاد ازتون بگیره .. خودتون با دست نبرید سمتش . همین که غذای مورد علاقش هم باشه بهتره . فقط عجله نکنید . آروم و با سرعت خود طوطی پیش برید

اگه از داخل قفس هم از دست شما غذا گرفت بدون ترس ، می تونید با اسپری حمومش کنید .

به مراحل بعد دارید نزدیک میشید مقالات بخش های زیر رو مطالعه کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

این مقالات کمک میکنه که درک بهتری از رفتار طوطی تو موقعیت های مختلف داشته باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام. در قفس رو که باز میکنید غذا رو تو یه فاصله مناسب نگه دارید که بیاد ازتون بگیره .. خودتون با دست نبرید سمتش . همین که غذای مورد علاقش هم باشه بهتره . فقط عجله نکنید . آروم و با سرعت خود طوطی پیش برید

اگه از داخل قفس هم از دست شما غذا گرفت بدون ترس ، می تونید با اسپری حمومش کنید .

به مراحل بعد دارید نزدیک میشید مقالات بخش های زیر رو مطالعه کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

این مقالات کمک میکنه که درک بهتری از رفتار طوطی تو موقعیت های مختلف داشته باشید
    مرسی سپیده خانوم ک همیشه منو با دقت و حوصله کمک و راهنمایی میکنید بعد دادن انجیر من یک دونه بسته رو 2 قسمت کردم اونم گرفت بعدش تخمه رو امتحان کردم اونم گرفت بدون قار من نزدیک دهنش نبردم خودش خودشو به دستم نزدیک میکنه تخمه رو میگیره و میخوره روش ایرادی نداره؟
    یعنی هروقت از داخل قفس(در باز) بدون ترس ازم غذا گرفت میتونم اسپری کنم و الان دست نگه دارم؟
    دیگه از بیرون قفس بهش غذا ندم و از داخل قفس غذا دادن رو شروع کنم یا از بیرون و داخل بدم؟
    من تخمه رو از غذاییش کلا حذف کردم و فقط با دست روزی 10 تا 15 تایی بهش میدم.
    ویرایش توسط منصور : 22nd August 2014 در ساعت 10:56 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی سپیده خانوم ک همیشه منو با دقت و حوصله کمک و راهنمایی میکنید بعد دادن انجیر من یک دونه بسته رو 2 قسمت کردم اونم گرفت بعدش تخمه رو امتحان کردم اونم گرفت بدون قار من نزدیک دهنش نبردم خودش خودشو به دستم نزدیک میکنه تخمه رو میگیره و میخوره روش ایرادی نداره؟
    یعنی هروقت از داخل قفس(در باز) بدون ترس ازم غذا گرفت میتونم اسپری کنم و الان دست نگه دارم؟
    دیگه از بیرون قفس بهش غذا ندم و از داخل قفس غذا دادن رو شروع کنم یا از بیرون و داخل بدم؟
    من تخمه رو از غذاییش کلا حذف کردم و فقط با دست روزی 10 تا 15 تایی بهش میدم.
    خواهش میکنم وظیفست .

خیلی خوبه همین روند رو ادامه بدین . بذارید خودش بیاد بگیره

بله برای حموم فعلا دست نگه دارید .

از این به بعد همون داخل قفس بهش با دست غذا بدین

خیلی عالیه . بهتون تبریک میگم که تونستید غذاییش رو با موفقیت تغییر بدین .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام من امروز تصمیم گرفتم که با دست به فندق غذا بدم . اومدم ساعت 11 غذاشو بررداشتم فقط دوتا دونهتخمه گذاشتم براش بعد 2 ساعت رفتم بادوم زمینی رو گرفتم سمتش اون موقع هم داشت قار میزد بعد یهو بادمو گرفت پرت کرد ته قفس طوری که خخودم سکته رو زدم ولی فک کنم از ترسش بود چون یک ساعت بعد دوباره امتحان کردم نگرفت و یک ساعت ببعد میگن باید 6 ساعت غذا ندم که دیگه گشنش بشه ازم غذا بگیره من چون کاری برام پیش اومد دیکه غذاشو گذاشتم رفتم به نظرتون کار درستی کردم ؟
    میشه در این رابطه کمکم کنید ؟ ممنون میشم .

صفحه 986 از 1238 نخستنخست ... 48688693696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099199299399499599699799899910001001100210031004100510361086 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)