همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    اگه بشه با فیلتری که از قدیم داشتم این کارو انجام بدم از لحاظ هزینه به نفع منه از همین فیلترهای اینترنال ویپرو پنج لیوانه سه لیوانه پایینی ابر باشه دو لیوانه بالایی سرامیک و سابستریت پرو که آقا بابک فرمودن بزارم و میتونم سر پمپ رو به سمته عمودی تنظیم کنم بجای اینکه افقی باشه و آب جریان دار بشه.. و با پیچ تنظیم روش شدت پرتابه آب رو کم کنم اگر به نظرتون این کار شدنی نیست و سلاح نیست فعلا یه تاپ فیلتر برم بگیرم .ممنون که راهنمایی میکنید
    سلام

اگر قدرت فیلتر شما متناسب با حجم تانک باشه میتوانید استفاده کنید. ترتیب قرار دادن مدیا هم از پایین ابتدا سرامیک بعد سابستریت و قسمت بالایی هم ابر . برای جلوگیری از جریا و فشار اب میتوانید از سیستم سرریز استفاده کنید. ( شبیه فیلترهای سطلی )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با تشکر از رمانس عزیز میشه خواهش کنم یه توضیحه کوچیک راجه به این سیستمه سر ریز بدید..یه چیزایی میتونم حدس بزنم به نظرم چیزه جالبییه ولی ترجیح میدم به جای حدس اشتباه از خودتون صحیحش رو بشنوم با تشکر فراوان

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    با تشکر از رمانس عزیز میشه خواهش کنم یه توضیحه کوچیک راجه به این سیستمه سر ریز بدید..یه چیزایی میتونم حدس بزنم به نظرم چیزه جالبییه ولی ترجیح میدم به جای حدس اشتباه از خودتون صحیحش رو بشنوم با تشکر فراوان
    سیستم خاصی نیست همانطور که عرض کردم شبیه سیستم ابشاری فیلتر سطلی میتوانید با استفاده از یک لوله که به خروجی فیلتر متصل میکنید آب را به سمت بالا هدایت کنید و با استفاده از یک تکه لوله مشبک مجدد به تانک سرریز نمایید.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    اینا چرا اینجوری هستن؟ فتوشاپه یا باز تایلندی ها ابتکار عمل به خرج دادن؟
    عکسها فقط در یک سایت موجود هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    اینا چرا اینجوری هستن؟ فتوشاپه یا باز تایلندی ها ابتکار عمل به خرج دادن؟
    عکسها فقط در یک سایت موجود هست

اينها رو دقيقا" نمي دونم.اما تتو(رنگ زير پوست) تو ماهي به وفور انجام ميشه. به جنبه تزييني كار ندارم. اما در ماهيهاي با ارزش مثل كوي براي جلوگيري از سرطان پوست ماهي هرزگاهي اين كار رو انجام ميدن

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    اينها رو دقيقا" نمي دونم.اما تتو(رنگ زير پوست) تو ماهي به وفور انجام ميشه. به جنبه تزييني كار ندارم. اما در ماهيهاي با ارزش مثل كوي براي جلوگيري از سرطان پوست ماهي هرزگاهي اين كار رو انجام ميدن
    خوب اون تتو که پدر ماهی رو در میاره
    اول موکوس بدن ماهی رو از بین میبرن بعدش میندازنش توی ظرف رنگ یا با سوزن رنگ رو زیر پولکاش فرو میکنن
    من نشنیده بودم برای جلوگیری از سرطان این کار رو کنند.

دوستان یه سوال: این آب تانک من 3 روزه قرمز شده هر روز نصف آب رو عوض میکنم بازم قرمز میشه سریع
    کسی تا حالا همچین موردی براش پیش نیومده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    قبل هر چیز تشکر میکنم چند نکته هست که نیاز به راهنماییتون دارم البته اگه افتخار بدید
    1.چوبه آبنوسی که تو آب گذاشتم روی رنگ آب تاثیر داشته آیا این تغییر رنگ آب برای سلامته ماهی تاثیر داره؟البته من تا تانکم 100 درصد از هر لحاظ ok نشه اصلا ماهی نمیندازم این سوال رو برای اطلاعات خودم پرسیدم
    2.سابستریت هم خریدم که وزنش یک کیلو هست تانکه من 150 لیتر حجمشه به نظرتون این سابستریت رو 4 تا 250 گرمش کنم برای این حجم که بتونم 4بار مصرف کنم خوبه ؟یا مقداره بیشتری برای این حجمه آب لازمه و عمر مفیدش از لحاظ زمانی چقدره برای هر بار مصرف
    3.ایا باید این مدیا چند روزی تو آکواریوم باشه کار کنه تا تانک برای ورود دیسکس آماده شه یا من میتونم ماهیرو به تانک وارد کنم و همزمان استارته مدیای فیلتر رو هم بزنم

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    قبل هر چیز تشکر میکنم چند نکته هست که نیاز به راهنماییتون دارم البته اگه افتخار بدید
    1.چوبه آبنوسی که تو آب گذاشتم روی رنگ آب تاثیر داشته آیا این تغییر رنگ آب برای سلامته ماهی تاثیر داره؟البته من تا تانکم 100 درصد از هر لحاظ ok نشه اصلا ماهی نمیندازم این سوال رو برای اطلاعات خودم پرسیدم
    2.سابستریت هم خریدم که وزنش یک کیلو هست تانکه من 150 لیتر حجمشه به نظرتون این سابستریت رو 4 تا 250 گرمش کنم برای این حجم که بتونم 4بار مصرف کنم خوبه ؟یا مقداره بیشتری برای این حجمه آب لازمه و عمر مفیدش از لحاظ زمانی چقدره برای هر بار مصرف
    3.ایا باید این مدیا چند روزی تو آکواریوم باشه کار کنه تا تانک برای ورود دیسکس آماده شه یا من میتونم ماهیرو به تانک وارد کنم و همزمان استارته مدیای فیلتر رو هم بزنم
    1- این تغییر زنگ طبیعیه و بعد از چند بار سیفون کمتر خواهد شد و ضرری برای ماهیها نخواهد داشت.
    2- باید به اندازه ای که ظرف فیلتر گنجایش داره از سابستریت استفاده کنید. اگر مارک معتبری باشد چند سال میتوانید استفاده کنید.
    3- قبل از ورود ماهی باید اینکار را انجام دهید. تاپیک سیکل ازت را حتمن قبل از شروع کار مطالعه کنید.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    چرا قوطی غذاهای تترا که توی ایران هست با اونهایی که توی سایت دکتر فوستر و دکتر اسمیت هست فرق میکنه؟
    نمونش:

http://www.drsfostersmith.com/images...-fish-food.jpg

http://www.tetrafishasia.com/tetra_c...0_a01_v004.png

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    چرا قوطی غذاهای تترا که توی ایران هست با اونهایی که توی سایت دکتر فوستر و دکتر اسمیت هست فرق میکنه؟
    نمونش:

http://www.drsfostersmith.com/images...-fish-food.jpg

http://www.tetrafishasia.com/tetra_c...0_a01_v004.png
    سلام

نوع طراحی قوطی با توجه به سفارش مناطق مختلف آسیا و اروپا و آمریکا ممکنه متفاوت باشه ولی فرمول و ترکیبات همه تولیدات یکسان میباشد.

صفحه 104 از 173 نخستنخست ... 454858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123154 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)