کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    من چون آکواریوم رو دست دوم گرفتم لامپها عمرشون رو کرده بودن به همین دلیل مجبور شدم اونا رو عوض کنم. البته که مارک آکوامدیک چیز دیگس ولی خوب به نظر من باز هم سیستم نور این آکواریوم های ماهیران افتضاحه ( برای نگهداری ریف البته) اگه میشد میخواستم در آکواریوم رو بردارم و از مهتابی های گیسمان استفاده کنم که در این صورت محشر میشد ولی نه هزینشو میتونم بکنم و ریخت آکواریوم هم به هم میخوره به نظر من اگر کسی میخواد وارد آبشور بشه باید به سه تا چیز رو حتما داشته باشه 1 پول تو جیب 2 اطلاعات کافی 3 وقت آزاد والا مثل من تو دردسر میوفته
    سلام
    اول از همه باید بگم لامپهای اکوامدیک به درد نمیخورن
    برای تانک شما ال ای دی بهترین گزینست.اگه بتونید ال ای دی cree تهیه کنید خیلی عالی میشه.ال ای دی تهیه کنید و یجوری جمع و جور سر هم کنید که زیر در اکواریوم جا بشه.اکواریوم اماده ی من 40 لیتریه و ال ای دی زیر درش جا شد.اکواریوم شما از مال من بیشتر جا داره
    موفق باشین

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    برای تانک شما ال ای دی بهترین گزینست.اگه بتونید ال ای دی cree تهیه کنید خیلی عالی میشه.ال ای دی تهیه کنید و یجوری جمع و جور سر هم کنید که زیر در اکواریوم جا بشه.اکواریوم اماده ی من 40 لیتریه و ال ای دی زیر درش جا شد.اکواریوم شما از مال من بیشتر جا داره
    موفق باشین

سلام دوست عزیز شما بر چه اساسی میگین لامپای آکوا مدیک بدرد نمیخوره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    بله متاسفانه منم مثل شما هستم حالا یه سوال شما واسه پایین آوردن نیترات و فسفات چیکار میکنی؟
    سلام.ببخشید که من توی بحثتون شرکت میکنم. اگر شما بتونید در هر ماه 20% از آب تانکتون رو سیفون کنین؛ اینا خود به خود کنترل میشن. آب رو با نمک خوب درست کنین...حدود 12 ساعت که گذشت آب از تانک خارج کنین و آب جدید رو اضافه کنین. به همون مقدار. با این کار همع نوع املاح هم به تانکتون اضافه میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شما بر چه اساسی میگین لامپای آکوا مدیک بدرد نمیخوره؟
    سلام
    داداش نور خیلی پیچیده تر از کلوین و وات و... هست.
    الان همه ی کسانی که از متال استفاده میکنند فکر میکنن ریفهاشون خیلی باز شده!!!ولی من یک اکواریوم دیدم که از متال های giesemann (اصل) استفاده میکرد.شقایق سنگهاش 30 سانتی متر پلیپ کشیده بودن بیرون!!!!
    من یکی از دوستام از متال صنعتی (از همین معمولیها که 20 هزار تومنه)استفاده میکنه.یکی دیگه از دوستام متال دایمکس داره.ریفهاشون دقیقا مثل هم باز میکنن.تنها فرقی که ما توی این متالها دیدیم رنگ نور اونها بود!!!
    یکی از دوستام واردکننده هست و خیلی بهتر از ما میدونه که وضعیت این لامپها چجوریه.گفت اگه میخوای از دایمکس و اکوامدیک و گیسمان تقلبی استفاده کنی برو از همون صنعتی ها بگیر هیچ فرقی نداره!!!

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    داداش نور خیلی پیچیده تر از کلوین و وات و... هست.
    الان همه ی کسانی که از متال استفاده میکنند فکر میکنن ریفهاشون خیلی باز شده!!!ولی من یک اکواریوم دیدم که از متال های giesemann (اصل) استفاده میکرد.شقایق سنگهاش 30 سانتی متر پلیپ کشیده بودن بیرون!!!!
    من یکی از دوستام از متال صنعتی (از همین معمولیها که 20 هزار تومنه)استفاده میکنه.یکی دیگه از دوستام متال دایمکس داره.ریفهاشون دقیقا مثل هم باز میکنن.تنها فرقی که ما توی این متالها دیدیم رنگ نور اونها بود!!!
    یکی از دوستام واردکننده هست و خیلی بهتر از ما میدونه که وضعیت این لامپها چجوریه.گفت اگه میخوای از دایمکس و اکوامدیک و گیسمان تقلبی استفاده کنی برو از همون صنعتی ها بگیر هیچ فرقی نداره!!!

زمانی که مرجانها بیشتر از حد انتظار باز میشن نشونه خوب و کارابودن نور نیست بلکه برای جبران کمبود نور تا این حد باز میشه
    در مورد متال های معمولی و مخصوص آب شور هم زمانی میتونید مقایسه کنید که در شرایط مساوی و بعداز گذشت یکسال مرجانهای هر دو تانک را با هم مقایسه کنید (البته اگه تانکی که از متال معمولی استفاده کرده ریف هاش زنده مونده باشن)
    با این تفاسیر اگه اینقدر راحت باشه که شما میگی ، دیگه جای این همه بحث و تبادل نظر در مورد نور معنی نداره
    شما اگه سه تا متال با برندهای معروف بازار(گیسمان - آکوامدیک و دایمکس) را کنار هم بذارید و روشن کنید خودتون متوجه تفاوت بینشون میشید
    اما تقلبی و فیک بودن جنس های بازار تو ایران طبیعه و خودش جای بحث زیادی داره
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    سلام
    موفق باشین

اول میخواستم بگم منم با شما توی نور ال ای دی موافقم ولی یکی گیر آوردن چیزی که به درد بخوره توی این بازار سخته و دیگری اینکه بر اساس تحقیق هایی که من کردم بهترین ال ای دی ال ای دی کسیل هست که مخصوص این کاره ولی مشکلاتش چندتاست یکیش سایز بزرگشونه یکی قیمت نجومیشونه و دیگری که از همه مهمتره اینه که اصلا پیدا نمیشن حالا از مزایای ال ای دی برای این تانکه های کوچیک یکیش اینه که اندازه مهتابی ها گرما تولید نمیکنن وبه نظر من چون گرمای زیادی تولید نمیکنن پس بازده اونا بالاتره دومیش اینه که به صرفه تر هستن ولی این دلیل بر این نمیشه که لامپ های آکوامدیک یا گیسمان یا جی بی ال به درد نمیخورن اتفاقا به نظر من و با توجه به عکس های مقایسه ای که بین این لامپ ها و ال ای دی وتاثیرشون روی ریف دیدم (توی اینترنت) واقعا میتونم بگم لامپ یه چیز دیگس ولی خوب طول عمر مفیدشون شش ماهه که این تنها مشکلشونه! و سوالی که داشتم اینه که مغازه ای شخصی چیزی که این ال ای دی هارو داشته باشه و همچنین قابل اعتماد باشه سراغ دارین تو اصفهان؟؟؟؟؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    راستی من فن های اک 550 چند ساله که سوختن .به نظر شما اگر فن ها رو دوباره راه بندازم چند درجه روی کاهش دما تاثیر میزارن.؟ اصلا فایده ای داره که من عوضشون کنم ؟ یا خرج الکیه ؟
    به نظر من فن ها رو عوض کنید بهتره ( دونه ای شش تومن من خریدم) ولی باز هم گرمای تولیدی توسط لامپها بسیار زیاده و فنهایی به این کوچیکی کار چندانی نمیتونن بکنن. بهترین راه تبدیل سیستم روشنایی به ال ای دی هست من خودم دیگه نه وقتش رو دارم نه هزینشو ولی شما که تو تهران هستید بسیار راحتتر میتونید اونا رو تهیه کنید و یه سیستم عمری داشته باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    زمانی که مرجانها بیشتر از حد انتظار باز میشن نشونه خوب و کارابودن نور نیست بلکه برای جبران کمبود نور تا این حد باز میشه
    در مورد متال های معمولی و مخصوص آب شور هم زمانی میتونید مقایسه کنید که در شرایط مساوی و بعداز گذشت یکسال مرجانهای هر دو تانک را با هم مقایسه کنید (البته اگه تانکی که از متال معمولی استفاده کرده ریف هاش زنده مونده باشن)
    با این تفاسیر اگه اینقدر راحت باشه که شما میگی ، دیگه جای این همه بحث و تبادل نظر در مورد نور معنی نداره
    شما اگه سه تا متال با برندهای معروف بازار(گیسمان - آکوامدیک و دایمکس) را کنار هم بذارید و روشن کنید خودتون متوجه تفاوت بینشون میشید
    اما تقلبی و فیک بودن جنس های بازار تو ایران طبیعه و خودش جای بحث زیادی داره
    موفق باشید

سلام.متال صنعتی ریفها رو نمیکشه!!.چیزی که توی اکواریوم دوست صمیمیم دارم میبینم و هشت سال داره ازشون استفاده میکنه.من دو سال با ایشون دوستم و هنوز تلفات توی تانکش ندیدم.فقط رنگهای ریفهاش به مرور قهوه ای میشن ولی وقتی در کنارش نور ابی به اندازه ی کافی کار شد ریفهای جدیدش دیگه اینطوری نشدن.تازه زیر این نور لایوراکهاش دارن کورالاین میزنه
    ریفهایی که گفتم خیلی باز میشن رو فقط یکبار ندیدم!!!همیشه همونجوری هستن.من هفت الی هشت بار این اکواریوم رو دیدم و با توجه به خرجی که کرده بعید میدونم به تغذیه ریفهاش بی توجهی کنه
    من کی گفتم راحته و نباید در موردش بحث کرد؟؟؟من دقیقا برعکسش رو گفتم.گفتم نور خیلی پیچیده تر از این حرفهاست
    کلا منظورم از این حرفها این بود که بین متالهای بازار فقط گیسمان خوبه.بحث سر باز شدن و نمردن ریفها نیست.بحث سر بر طرف کردن نیازهاشون به بهترین شکل هست.شاید ی برند دیگه هم توی بازار باشه که خوب باشه ولی من هنوز ندیدم.ظاهرا قبلا متال خوب توی بازار زیاد بوده ولی الان نیست یا اگر باشه من ندیدم
    در مورد اون موضوع که گفتین باید این متال ها رو روشن کنیم و فرقشون رو ببینیم منظورتون چیه؟؟ چجوری بفهمیم کیفیتشون خوب هست یا نه؟
    من اگه یک متال گیسمان که دو سال روشن بوده رو به شما بدم از کجا میخواین بفهمین تاریخ مصرفش گذشته یا نه؟؟اصلا چرا شرکتهای سازنده ی این متالها برای لامپهاشون میزان مصرف تعیین میکنن؟؟
    من نباید این دوتا پست رو میزاشتم چون در مورد نور هنوز اطلاعاتم کامل نشده (هنوز دارم مطالعه میکنم).ولی اینا چیزایی هست که با چشمای خودم دیدم.در هر صورت نظرها متفاوته.نظر من این بود

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    اول میخواستم بگم منم با شما توی نور ال ای دی موافقم ولی یکی گیر آوردن چیزی که به درد بخوره توی این بازار سخته و دیگری اینکه بر اساس تحقیق هایی که من کردم بهترین ال ای دی ال ای دی کسیل هست که مخصوص این کاره ولی مشکلاتش چندتاست یکیش سایز بزرگشونه یکی قیمت نجومیشونه و دیگری که از همه مهمتره اینه که اصلا پیدا نمیشن حالا از مزایای ال ای دی برای این تانکه های کوچیک یکیش اینه که اندازه مهتابی ها گرما تولید نمیکنن وبه نظر من چون گرمای زیادی تولید نمیکنن پس بازده اونا بالاتره دومیش اینه که به صرفه تر هستن ولی این دلیل بر این نمیشه که لامپ های آکوامدیک یا گیسمان یا جی بی ال به درد نمیخورن اتفاقا به نظر من و با توجه به عکس های مقایسه ای که بین این لامپ ها و ال ای دی وتاثیرشون روی ریف دیدم (توی اینترنت) واقعا میتونم بگم لامپ یه چیز دیگس ولی خوب طول عمر مفیدشون شش ماهه که این تنها مشکلشونه! و سوالی که داشتم اینه که مغازه ای شخصی چیزی که این ال ای دی هارو داشته باشه و همچنین قابل اعتماد باشه سراغ دارین تو اصفهان؟؟؟؟؟؟؟
    سلام.من هم همیشه گفتم که متال خیلی بهتر از ال ای دی هست.ولی متال داریم تا متال.جی بی ال که اصلا متال نداره.اکوامدیک هم که به درد نمیخوره.گیسمان اگه اصلش رو بگیرین عالیه.

ی نصیحت دوستانه.هیچ وقت به یک برند اعتماد نکنید.مثلا گیسمان چون لامپهاش خوبه دلیل نمیشه اسکیمرش هم خوب باشه.البته این مثال بود(گیسمان اصلا اسکیمر نداره)
    من فقط اقای مرادی رو میشناسم.اگه پیدا کردی منم خبر کن.اقای مرادی ی زمانی داشتن ولی الان ندارن

شاید برام از کانادا بفرستن.قراره از سایت امازن برام بخرن(البته هنوز چک نکردم که از این ال ای دی ها داره یا نه) اگه میخوای خبر بده تا اگه شد بگم بیشتر بفرسته

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    قراره ی نفر در کانادا از سایت امازون برام ال ای دی cree بخره.میخوام بدونم اسم مدل ال ای دی هایی که برای اکواریوم استفاده میشه چیه؟

صفحه 598 از 1093 نخستنخست ... 98498548579580581582583584585586587588589590591592593594595596597598599600601602603604605606607608609610611612613614615616617648698 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)