صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 59
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330

آلبوم عکس آکواریوم دیسکس های Akhavani

خبر آمد خبری در راه است ......

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    خبر آمد خبری در راه است ......
    سلام
    ما در این راه نشستیم و منتظر خبر شما هستیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان عزیز بعد از مدت ها فاصله گرفتن از دنیای زیبای ماهی ها دوباره روز از نوو روزی از نو......
    این رو در ابتدا اضافه کنم که من به کارم در مورد دیسکس به این شکل نگاه نمیکنم که مثلا یه تانک و یا چند تا راه اندازی شده و بعد دیگه همه چی تمومه و کار به پایان رسیده بلکه همیشه راه اندازی یه تانک جدید برای من دریچه ای بوده برای ادامه مسیرم ....... وتنها زمانی از این کار دست میکشم و متوقف میشم که احتمالا دیگه زنده ......شم
    این تانک هم فعلا فاز او پروژه هستش که سایز کردن دیسکس های 2 اینچی هستش و قراره که همگی از نژادpigeon chekerbord باشن که در اینده مولد های هم نژاد و گرید بالایی رو داشته باشم
    ابعاد تانک:100*50*70 (ابگیری 60) حجم تانک 300 لیتر
    فیلتراسیون : 2217 ایهام (پولی که شرکت ایهام میگیره نوش جونش من تاحالا فیلتر سطلی نداشتم و برای تانک قبلیم که اب شور بود از سامپ استفاده کردم واقعا قدرت فیلتر خیلی خوبه و همچنین خیلی خیلی بی صداس ادم اصلا متوجه نمیشه روشنه یا خاموش جا داره از نیما قاضی عزیز بابت خرید فلتر تشکر کنم )
    سیفون : به صورت مکانیکی و از کف
    دپوی اب: در تانکی به ابعاد 100*50*70 که در زیر تانک اصلی تعبیه شده و بوسیله واتر پمپ اب به تانک اصلی هدایت میشه
    نور : مهتابی زیر کابینتی T5 سفید
    گرمایش: بخاری 300 وات ویپرو
    چیز خاص دیگه ای نیست ....البته یکی دو قلم دیگه هست که باید اضافه بشه ....

تانک 12 روزه که ابگیری شده و داره دوره سیکلش رو طی میکنه و هنوز دیسکس ها خریداری نشده ان (که البته عجله ای هم نیست و هرگز هم نبوده...)

اینم چند تا عکس از نمای کلی تانک

این هم اولیم ماهی های تانک البته با ورود دیسکس ها انجل ها از تانک خارج میشن تو این مدت کوتاه که انجل ها رو دارم سایزشون 2 برابر شده به خودم امیدوار شدم:-)

این هم سیستم فیلتراسیون مکانیکی که کار رو خیلی راحت کرده با باز کردن یه شیر میشه همه تانک رو هر روز سیفون کرد و از طرفی از مخزن دپو با واتر پمپ به تانک اصلی اب تازه وارد کرد
    این فیتینگ 2 اینچی و سایر اتصالات

دوستان هر نظر و پیشنهادی دارن لطفا بیان کنن
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    5755
    سلام آقا مهدی عزیز
    تانک جدید مبارکه
    برای سامپتون با قطع شدن برق به مشکل نمیخورید؟
    ممنون میشم یه توضیحی هم در مورد فیتیگ و لوله و اتصالاتی که استفاده کردید بدید... (قیمت ، محل تهیه و ....)

سپاسگزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز بعد از مدت ها فاصله گرفتن از دنیای زیبای ماهی ها دوباره روز از نوو روزی از نو......
    این رو در ابتدا اضافه کنم که من به کارم در مورد دیسکس به این شکل نگاه نمیکنم که مثلا یه تانک و یا چند تا راه اندازی شده و بعد دیگه همه چی تمومه و کار به پایان رسیده بلکه همیشه راه اندازی یه تانک جدید برای من دریچه ای بوده برای ادامه مسیرم ....... وتنها زمانی از این کار دست میکشم و متوقف میشم که احتمالا دیگه زنده ......شم
    این تانک هم فعلا فاز او پروژه هستش که سایز کردن دیسکس های 2 اینچی هستش و قراره که همگی از نژادpigeon chekerbord باشن که در اینده مولد های هم نژاد و گرید بالایی رو داشته باشم
    ابعاد تانک:100*50*70 (ابگیری 60) حجم تانک 300 لیتر
    فیلتراسیون : 2217 ایهام (پولی که شرکت ایهام میگیره نوش جونش من تاحالا فیلتر سطلی نداشتم و برای تانک قبلیم که اب شور بود از سامپ استفاده کردم واقعا قدرت فیلتر خیلی خوبه و همچنین خیلی خیلی بی صداس ادم اصلا متوجه نمیشه روشنه یا خاموش جا داره از نیما قاضی عزیز بابت خرید فلتر تشکر کنم )
    سیفون : به صورت مکانیکی و از کف
    دپوی اب: در تانکی به ابعاد 100*50*70 که در زیر تانک اصلی تعبیه شده و بوسیله واتر پمپ اب به تانک اصلی هدایت میشه
    نور : مهتابی زیر کابینتی T5 سفید
    گرمایش: بخاری 300 وات ویپرو
    چیز خاص دیگه ای نیست ....البته یکی دو قلم دیگه هست که باید اضافه بشه ....

تانک 12 روزه که ابگیری شده و داره دوره سیکلش رو طی میکنه و هنوز دیسکس ها خریداری نشده ان (که البته عجله ای هم نیست و هرگز هم نبوده...)

اینم چند تا عکس از نمای کلی تانک

این هم اولیم ماهی های تانک البته با ورود دیسکس ها انجل ها از تانک خارج میشن تو این مدت کوتاه که انجل ها رو دارم سایزشون 2 برابر شده به خودم امیدوار شدم:-)

این هم سیستم فیلتراسیون مکانیکی که کار رو خیلی راحت کرده با باز کردن یه شیر میشه همه تانک رو هر روز سیفون کرد و از طرفی از مخزن دپو با واتر پمپ به تانک اصلی اب تازه وارد کرد
    این فیتینگ 2 اینچی و سایر اتصالات

دوستان هر نظر و پیشنهادی دارن لطفا بیان کنن
    پاینده و شاد باشید
    مهدی
    سلام جناب اخوانی
    قطعا شما برای کارها و طرح هاتون نقشه های خوبی دارین
    اما فکر نمیکنید فیلتر کردن به این شکل نمیتونه همه ضایعات موجود در مخزن رو خارج کنه خصوصا اینکه ممکنه ضایعات در گوشه های مخزن قرارداشته باشند و با این سیستم خارج نشوند
    یا احتمال داشته باشه که ماهی در اثر مکش به اون سوراخ بچسپه و صدمه ببینه
    یا طرح دیگه ای در نظر دارید؟یا این طرح کارکردی غیر از این داره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط kenzo نمایش پست ها
    سلام آقا مهدی عزیز
    تانک جدید مبارکه
    برای سامپتون با قطع شدن برق به مشکل نمیخورید؟
    ممنون میشم یه توضیحی هم در مورد فیتیگ و لوله و اتصالاتی که استفاده کردید بدید... (قیمت ، محل تهیه و ....)

سپاسگزارم
    سلام من سامپ ندارم فیلتر سطلی هستش اون فیتینگ فقط برای سیفون هستش
    فیتینگ و اتصالات رو هم از نواب گرفتم فیتینگ 24 تومن شیر دوطرفه 24 تومن و زانو دونه ای 4 تومن
    ممنون که سر زدی بازم سوالی بود درخدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام جناب اخوانی
    قطعا شما برای کارها و طرح هاتون نقشه های خوبی دارین
    اما فکر نمیکنید فیلتر کردن به این شکل نمیتونه همه ضایعات موجود در مخزن رو خارج کنه خصوصا اینکه ممکنه ضایعات در گوشه های مخزن قرارداشته باشند و با این سیستم خارج نشوند
    یا احتمال داشته باشه که ماهی در اثر مکش به اون سوراخ بچسپه و صدمه ببینه
    یا طرح دیگه ای در نظر دارید؟یا این طرح کارکردی غیر از این داره؟
    سلام جناب بهزادی عزیز
    چرا ما باید ضایعات رو از تانک جمع کنیم؟تاحالا برای این سوال پاسخی پیدا کردید ؟
    جواب این هست که میزان امونیاک و نیتریت و نیترات بالا نره و در یک کلام کیفیت اب همیشه عالی باشه
    در سیستم هایی که فیلتر خوب کار کنه باکتری ها کمتر از 24 ساعت کلیه فضولات رو تجزیه میکنن و چیزی ازش نمیمونه+ما هر روز حجم زیادی سیفون داریم که مدام کیفیت اب بهتر میشه و اب راکد نیست پس دیگه نگرانی از بابت ضایعات نمیمونه (البته تو تانک من جریان فیلتر جوری هستش که همه ضایعات در جلوی فیتینگ جمع میشه و با باز کردن شیر خارج میشه )
    این سیستم رو هم تو تانک های تکثیر کننده های مالزیایی میشه دید که البته اونا یه جور محافظ برای مکش ماهی داره که من فعلا چیزی پیدا نکردم که استفاده کنم هر چند فکر نمیکنم نیاز باشه کافیه مواظب باشی که ماهی موقع سیفون جلوی سوراخ نیاد
    بازم سوالی بود درخدمتم ممنون که سر زدی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    سلام. ماشالله . اقا مبارک باشه. من عاشق تانک وسیستم دقیقتون شدم . دوستان تازه کار منظور از تانک ایده ال برای دیسکس دقیقا شرایطی است که اقای اخوانی عزیز برای ماهیاشون درست کردند .وبرای الگو برداری کاملا مناسبه. فقط یه نظر بهتر نیست نیست بخاری به همین صورت افقی بیاد و گوشه ی سمت راست قرار بگیره تا سیم بخاری از وسط تانک رد نشه همین طور سنگ هوا البته جسارت کردم استاد خیلی عذر میخوام ازتون. در مورد خارج کردن مدفوع دقیقا صحیح میفرمایید هنگامی که سیکل ازت با مدیای خوب فیلتر به طور کامل انجام بشه میزان باکتری به حدی میرسه که مدفوع هنوز از ماهی خارج نشده پودر و بعد نامریی میشه.عکس از نما دور تر هم بزارید.موفق باشید......

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    به نظرم امکاناتتون خیلی کامل هست امیدوارم تو سایز کردن موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقم دیسکس
    شماره عضویت
    15793
    سلام دوست عزیزاگه میشه و امکانش هست از سیستم روشنایی و مهتابیتون عکس بزاریدممنونتون میشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    به به برادر اخوانی عزیزم.اقا همه چی در حده حرفه ای؟جایی برای نظر دادن نیست.منتظره دیسکسهاتونم هستیم.
    موفق باشید

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)