صفحه 14 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 169
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من یه مطلبی رو پیدا کردم در مورد طیفهای رنگی مثل قرمز و سبز و بنفش که چرا ازشون استفاده میشه این مطلب رو شما کامل بخون میفهمی که اگه مرجانهای lps میخوای نگه داری فقط به نور آبی و سفید نیازه.
    به طور کلی هر چقدر کلوین به 6500 نزدیک باشه رشد مرجان های sps بیشتره و هر چقدر به 20000 نزدیک شه رشدشون کمتر میشه البته دلیل اصلیش نزدیک بودن مرجان های اس پی اس به سطح ابه که نور خورشید با طیف گسترده بهش میتابه دیگه کشش نمیدم اما ال پی اس ها چون تو سطح پایین ترین و طول موج های سبزو قرمز و .. تو چند متر اول مقدار زیادیش فیلتر میشه به نور ابی علاقه بیشتری داره اما کلا نور 14000 کلوین طیف وسیعی از هم نور ابی هم سایر رو داره که به تنهاییهم جواب گو هست اما دلیل اصلیشو که خودتونم گفتین زیبایه تانکه که 99 در صد هم از اکواریم دارن نور خنک روبیشتر از گرم میپسندن با این اوصاف مرجان ها به طور معمول از 6500 تا 20000 رو تحمل میکنن اما رشدون زیر هر کدوم متفاوته البته برای ال پی اس زیر 14000 کلوین توصیه نمیشه یکی از راه کار های معمول استفاده از ال ای دی کلوین پایین مثل 6000 تا 9000 یا متال هال ها 10000 کلوینه برای فراهم کردن تمام طیف هاست واستفاده از نور ابی برای تکمیل طیف ابی و بالا بردن کلوینه
    شما اگه متال 20000 هم استفاده کنی هیچ مشکلی پیش نمیادبا توجه به اینکه بیشتر هم ال پی اس دارین رشدشون زیر این نور به خوبی انجام میشه اما چون طول تانکتو زیاده یه جوری رنگ تانک چند تیکه میشه فکر کنم کنار دوتا 14000 هم باید باز نور ابی اضافه کنید تا با 20000 وسط یه تناسبی پیدا کنه
    حالا دوست به نظرت چی کار کنیم یا باید بریم آماده بخریم یا خودمون بسازیم؟

سلام
    لذتی که توساخت داره به الافی و دردسراش میرزه
    امتحان کنید ال ای دی ها رو و پیش قدم بشیددر این کار ولی ال ای دی بالای 10000 کلوین نگیرید
    ال ای دی ها با رنگهای مختلف وقتی کنار هم قرار میگیرن نور بدست اومده کلوینش عوض میشه وقتی ال ای دی 10000 کلوین درکنار رویال بلو قرار میگیره نور بدست اومده نزدیک به 14000 کلوین میشه
    موفق باشید براتون آرزوی موفقیت میکنم

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام
    خوب آقای نوروزی من حجم تانکم حدودا 300 لیتره پس تقریبا به 12000 لومن نور نیاز دارم که اگه ما حدودا لومن نور سفید رو بین 110 الی 120 بگیریم چند تا لازمه؟؟؟از قرمز و سبز و یووی هم نیازی نیست استفاده بشه همون آبی و سفید کفایت میکنه؟؟
    بعدش من اگه بخوام نور سفید و آبی رو سوا با تایمر کنترل کنم چی کار باید بکنم؟؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    خوب آقای نوروزی من حجم تانکم حدودا 300 لیتره پس تقریبا به 12000 لومن نور نیاز دارم که اگه ما حدودا لومن نور سفید رو بین 110 الی 120 بگیریم چند تا لازمه؟؟؟از قرمز و سبز و یووی هم نیازی نیست استفاده بشه همون آبی و سفید کفایت میکنه؟؟
    بعدش من اگه بخوام نور سفید و آبی رو سوا با تایمر کنترل کنم چی کار باید بکنم؟؟
    ممنون
    سلام
    65 درصد از این کلوین رو سفید و 35 درصدش رو آبی که نیمی از آبیها رویال بلو باشه ، قرمز و سبز وآبی و سفید معمولی برای رسیدن به یه طیف کامل نوری باشه بد نیست ولی دوستانی که درست کردن بدون استفاده از این رنگها هم به مشکل نخوردن *
    شما باید دوتا درایور بگیرید و برای هر کدوم یه تایمر بزارید
    7800 کلوین سفید لازم دارید میشه 70 تا سفید یه وات

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    65 درصد از این کلوین رو سفید و 35 درصدش رو آبی که نیمی از آبیها رویال بلو باشه ، قرمز و سبز وآبی و سفید معمولی برای رسیدن به یه طیف کامل نوری باشه بد نیست ولی دوستانی که درست کردن بدون استفاده از این رنگها هم به مشکل نخوردن *
    شما باید دوتا درایور بگیرید و برای هر کدوم یه تایمر بزارید
    7800 کلوین سفید لازم دارید میشه 70 تا سفید یه وات
    ممنون آقای نوروزی از پاسختون راستی این طیفهای رنگی مثل:قرمز و سبز و بنفش رو بخوام اضافه کنم باید به همون درایور نور سفید وصلش کنم یا برای اینها باید درایور سوا بگیرم؟؟؟
    در ضمن ببینید این دو تا طرح خوبه برای شروع کار ساخت:
    این روش اصولی برای استفاده از لنزهاست:

این چیزهایی که لازمه فقط تو این طرح ال ای دی سفید 12000 کلوین فکر نکنم باشه میشه به جاش از 10000 کلوین استفاده کرد؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون آقای نوروزی از پاسختون راستی این طیفهای رنگی مثل:قرمز و سبز و بنفش رو بخوام اضافه کنم باید به همون درایور نور سفید وصلش کنم یا برای اینها باید درایور سوا بگیرم؟؟؟
    در ضمن ببینید این دو تا طرح خوبه برای شروع کار ساخت:
    این روش اصولی برای استفاده از لنزهاست:

این چیزهایی که لازمه فقط تو این طرح ال ای دی سفید 12000 کلوین فکر نکنم باشه میشه به جاش از 10000 کلوین استفاده کرد؟

ممنون

تو این طح لومنش رو ننوشته ولی ترکیب نوریش خوبه ولی در مورد لنز 90 درجه زیاده چون تو خارج روشنایی رو از سقف آویزون میکنن و ارتفاعش از تانک زیاده ولی ما معمولا روی تانک میزاریم و لنز 60 درجه خوب به نظر میرسه

شما همه رو هم میتونید به یه درایور نصب کنید هر میزانی که جمع وات ال ای دی ها شد درایور رو متناسب با همون وات باید بگیرید و اگه خواستید جدا بگیرید باز هم متناسب با وات مصرفی باید درایور بگیرید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    تو این طح لومنش رو ننوشته ولی ترکیب نوریش خوبه ولی در مورد لنز 90 درجه زیاده چون تو خارج روشنایی رو از سقف آویزون میکنن و ارتفاعش از تانک زیاده ولی ما معمولا روی تانک میزاریم و لنز 60 درجه خوب به نظر میرسه

شما همه رو هم میتونید به یه درایور نصب کنید هر میزانی که جمع وات ال ای دی ها شد درایور رو متناسب با همون وات باید بگیرید و اگه خواستید جدا بگیرید باز هم متناسب با وات مصرفی باید درایور بگیرید
    ممنون از پاسختون.
    این طرح لومن هر ال ای دی سفیدش بین 115 تا 120 هستش.البته این 3 واته که 36 تا استفاده کرده من اگه بخوام 1 وات بزارم باید 72 تا سفید بگیرم.حالا من میتونم به جای 12000 کلوین 10000 بزارم چون 12000 فکر نکنم گیر بیاد.
    بعدش اینکه این سفید ها 48 تا ال ای دی 10000 کلوین با 24 عدد ال ای دی سفید 6500 کلوین.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون از پاسختون.
    این طرح لومن هر ال ای دی سفیدش بین 115 تا 120 هستش.البته این 3 واته که 36 تا استفاده کرده من اگه بخوام 1 وات بزارم باید 72 تا سفید بگیرم.حالا من میتونم به جای 12000 کلوین 10000 بزارم چون 12000 فکر نکنم گیر بیاد.
    بعدش اینکه این سفید ها 48 تا ال ای دی 10000 کلوین با 24 عدد ال ای دی سفید 6500 کلوین.
    ممنون
    قبلا هم گفتم که بهتره 10000 کلوین بزارید
    24 تا ال ای دی 6500 کلوین زیاده چون احتمال جلبک زدن زیاد میشه ،جلبکها در نور 6500 کلوین بهترین رشد رو دارن همون 4-5تا 6500 کلوین کفایت میکنه

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من داشتم تو سایتهای خارجی میگشتم اینو پیدا کردم این سیستم پیشنهادی آقای دکتر اسمیت و فاستر هستش که نوشته این نور برای مرجانهای lps ماشروم ها و پلیپ میباشد که ما تو ایران نیز بیشتر از این ریفها نگه داری میکنیم.
    اینم عکس البته برای تانک 24 اینچی یا همون 60 سانت هستش.فقط نمیدونم این magenta چه طیف نوری هستش؟؟؟

همچنین آقای دکتر اسمیت و فاستر در مورد طول موجهای مختلف توضیح دادن و گفته که هر طیف رنگی چه تاثیری رو برروی مرجانه میزاره:
    اولیش آبی 450-460 نانومتر رویال بلو هستش که نوشته این طیف روی رنگ مرجانها تاثیر فوق العاده ای داره و این طول موج باعث افزایش رشد آنها میشه.
    بعدیش ترکیبی دو رنگ آبی رویال بلو ومگنتا هستش که گفته مگنتا همون یووی یا بنفش قدیمی 420 هستش که کمبود نور اکتنیک برای مرجانها رو جبران کرده و باعث رشد بیشتر اونها میشه.
    3. رنگ RGB یا همون قرمز سبز و زرد و نارنجی و .... هستش که بیشتر برای کامل کردن طیف رنگی میباشد و چندان واجب نیست و همان ترکیب دو رنگ آبی و سفید جواب مرجانها رو خواهد داد.
    4. نور سفید 8000 کلوین که برای آکواریومهای پلنت یا گیاهی آب شیرین بیشتر استفاده میشه .
    5. نور سفید 12000 کلوین هستش که که دارای par بسیار بالایی برای برای رشد مرجانها هستش.
    و در آخر گفته ترکیب دو رنگ آبی رویال بلو و سفید 12000 کلوین باعث افزایش رشد و رنگ مرجانها خواهد شد.
    یه نکته ای هم در مورد تایم روشن و خاموش شدن ال ای دی ها گفته که برام جالب بود؟؟؟نمیدونم ولی شاید اینا نور رو شدتشو کم یا زیاد میکنن که اینقدر نور سفید روشنه؟
    آبی ساعت 7 صبح روشن
    سفید 8 صبح روشن
    سفید 7 شب خاموش
    آبی 8 شب خاموش
    درسته این کار؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911

ببخشید الان تو اون طرح اونطوری که من حساب کردم اگه بخوام آبی 1 وات بگیرم یعنی 96 تا آبی لازمه؟ 72 عدد هم سفید؟؟؟ زیاد نمیشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ببخشید الان تو اون طرح اونطوری که من حساب کردم اگه بخوام آبی 1 وات بگیرم یعنی 96 تا آبی لازمه؟ 72 عدد هم سفید؟؟؟ زیاد نمیشه.
    توی بیشتر سایت های خارجی لامپ های استفاده شده 3 وات هست . به نظره منم 3 وات بهتر هست از نظر تعداد. در هر صورت که از هیت سینک استفاده میشه خب هیت سینگ قوی تر استفاده میکنیم واز ال ای دی های 3 وات استفاده میکنیم . تعدادشون هم کمتر میشه . چطوره ؟

صفحه 14 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)