همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    يه سؤال هم از جناب نوروزي داشتم ميخواستم يه سيستم تصفيه(ro) واسه خونمون تهيه كنم به نظر شما از جه ماركي و جه مدليش تهيه كنم كه هم براي اكواريوم مناسب باشه و هم البته براي خودمون با توجه به اينكه أصفهان كثيف ترين أب توي ايران رو داره هزينش رو هم يكاريش ميكنم؟
    ممنون
    سلام
    دستگاهها اینقدر مدلش زیاد شده دیگه نمیشه فهمید کدوم خوبه کدوم بد و به حرف فروشنده ها باید اعتماد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    نیتریت خیلی سمیه.اگه اب نیتریت داشته باشه ماهی ها میمیرن.وقتی سیکل اب کامل میشه نیتریت صفر میشه و دیگه بالا نمیاد.مگر اینکه اتفاق خاصی بیوفته و سیکل رو بهم بزنه.امونیاک هم به نسبت نیترات سمی تره و باید از اسکیمر مناسب استفاده کنید تا امونیاک اب بالا نیاد.
    سلام
    در ابتدای سیکل آمونیاک تولید میشه و بعد باکتریها اون رو تبدیل به نیترات میکنن و همونطوریکه در پست بعد دوستمون گفتن اسکیمر به طور مستقیم در کم و زیاد شدن آمونیاک دخالتی نداره و اگه سیکل طی شده باشه ، نه آمونیاک بالا میره و نه نیتریت و فقط نیترات بالا میره چون به محض تولید آمونیاک و نیتریت باکتریها اونها رو تبدیل به نیترات میکنن پس اگه اسکیمر رو خاموش کنیم فقط نیترات در تانک بالا میره مگه اینکه شک به سیستم وارد بشه و باعث به هم خوردن سیکل بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخواستم به عنوان آخرین جراح توی تانکم یدونه جراح دم زرد اضافه کنم میخواستم بدونم میشه یا نه؟؟؟
    این جراحهای وجود توی تانکم هستش و لیتراژ آکواریومم هم تقریبا 300 هستش:1 عدد بلوتانک سایز بزرگ-1 عدد جراح زرد کوچک-1 عدد ناسو سایز متوسط به نظرتون جراح دم زردچه سایزی بندازم تو تانک؟؟؟؟!!!
    ممنون
    جراح دم زرد جزو مهاجم ترین جراحها حساب میشه و بهتره این ریسک رو نکنید
    تانک شما چند لیتر بود و چندتا جراح دارید ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    دوست عزیز در زمانی که سیکل طی میشه در واقع نیتریت تولید شده توسط باکتری های هوازی مصرف و به نیترات تبدیل شدند واگر به دلایلی که در تایپیک قبل گفتم رعایت نشه دوباره تولیدامونیاک و بعد تولید نیتریت میکنه که خوب معمولا توسط باکتری ها مصرف میشود و گر میزانش بیش از حد توانایی و مقدار باکتری ها باشه اونوقته که نیتریت تانک شما بالا میره
    در مورد اسکیمر هم عرض کنم در واقع اسکیمر ضایعات ابو قبل از تبدیل شدن به امونیاک از چرخه حذف میکنه .
    منظور بنده همین بود
    همه اینو میدونیم که غذاها و فضولات و پروتئین ها در آب آکواریوم به صورتی چربی و توسط اسکیمر به صورت حبابهای ریز در آومده و در کاپ آن تخلیه میشه
    حالا نقش این پروتئین و اسید آمینه ها و یا حتی پارامترهای دیگه تو افزایش و یا کاهش آمونیاک
    آمونیاک تولید شده در سیستم در اثر متابولیسم ماهی و تجزیه مواد دفعی و پسماندهای غذا می باشد به همین دلیل لازم است به سرعت ذرات جامد مدفوع وغذای خورده نشده از سیستم خارج شود.
    (آمونیاک کل به دو فرم آمونیاک غیر یونیزه سمی و آمونیاک یونیزه غیرسمی باشد. مقدار آمونیاک مجاز غیر یونیزه برای سایزفینگرلینگ 005/0 وبرای ماهیهای بزرگتر 025/0 میلی گرم در لیتر است.
    اما مقدار 06/0 میلی گرم در لیتر سبب ایجاد واکنشهای سمی در ماهی میشود. پ هاش در محدوده 7 سبب کمتر شدن سمی بودن آمونیاک می شود. مقدار تولید آمونیاک از طرفی به میزان پروتئین
    واسید آمینه غذا واز طرف دیگر به مقدار غذادهی بستگی دارد
    .ارگانیسمهای حذف نیتروژن باکتریهای اتوتروف هستند که از گونه های نیتروزموناس و نیتروباکتر می باشند.
    از آنجائیکه همزمان با رشد ماهی غذادهی هم افزایش میابد باید توجه داشت این افزایش بصورتی باشد که فرصت لازم جهت
    افزایش جمعیت باکتریهای مسئول نیتریفیکاسیون برای تبدیل آمونیاک اضافه شده به نیتریت ونیترات وجود داشته باشد.
    شما اگه دقت کنی میبینی که آمونیاک در افزایش نیترات و نیتریت تاثیر داره و پ هاش در افزایش و یا کاهش آمونیاک که به ترتیب پس مانده ها ، فضولات و اسیدهای آمینه به چربی تبدیل شده
    و افزایش این چربی به آمونیاک و افزایش آمونیاک به افزایش نیتریت و نیترات کمک میکنه.
    در واقع امونیاک به صورت چربی در اب وجود دارد و اسکیمر ان را جمع میکند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    مرجان الگانسم دو روزه که نصفه نیمه باز میشه و وقتی هم که باز میشه شاخک هاش زیاد باز نمیشن شرایط آب هم اوکی هست <br />
    عکس باز شدن کامل<br />
    <br />
    عکس الان که کم باز میشه<br />
    <br/>

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    مرجان الگانسم دو روزه که نصفه نیمه باز میشه و وقتی هم که باز میشه شاخک هاش زیاد باز نمیشن شرایط آب هم اوکی هست <br />
    عکس باز شدن کامل<br />
    <br />
    عکس الان که کم باز میشه<br />
    <br/>
    سلام
    پارامترها اوکی هستند یعنی روی چندن
    همه رو اینجا بنویسید و دما رو
    از کی سیفون نکردید ؟
    نورتون چیه ؟
    تو تانک من هم با وجود اینکه همه چیز اوکی بود مرجان بابل کم کم شروع به بسته شدن کرد و در نهایت هم از بین رفت متاسفانه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    دستگاهها اینقدر مدلش زیاد شده دیگه نمیشه فهمید کدوم خوبه کدوم بد و به حرف فروشنده ها باید اعتماد کرد

سلام
    در ابتدای سیکل آمونیاک تولید میشه و بعد باکتریها اون رو تبدیل به نیترات میکنن و همونطوریکه در پست بعد دوستمون گفتن اسکیمر به طور مستقیم در کم و زیاد شدن آمونیاک دخالتی نداره و اگه سیکل طی شده باشه ، نه آمونیاک بالا میره و نه نیتریت و فقط نیترات بالا میره چون به محض تولید آمونیاک و نیتریت باکتریها اونها رو تبدیل به نیترات میکنن پس اگه اسکیمر رو خاموش کنیم فقط نیترات در تانک بالا میره مگه اینکه شک به سیستم وارد بشه و باعث به هم خوردن سیکل بشه

جراح دم زرد جزو مهاجم ترین جراحها حساب میشه و بهتره این ریسک رو نکنید
    تانک شما چند لیتر بود و چندتا جراح دارید ؟
    سلام بله تانک من تقریبا بین 300 تا 360 لیتره و 3 تا جراح دارم.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام بله تانک من تقریبا بین 300 تا 360 لیتره و 3 تا جراح دارم.

سلام
    الان با این ظرفیت تعداد جراحها خوبه و اضافه کردن یه جراح مهاجم یه مقدار با ریسکه که بهتره این کار رو نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    جهت غذا خور کردن جراح ماهی ناسو چه اقداماتی باید صورت پذیرد یک هفته از ورود این ماهی به آکواریوم می گذرد و در این مدت فقط از لایوراک ها تغذیه می کند. (فعلاً تنها ماهی موجود در آکواریوم می باشد)
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    جهت غذا خور کردن جراح ماهی ناسو چه اقداماتی باید صورت پذیرد یک هفته از ورود این ماهی به آکواریوم می گذرد و در این مدت فقط از لایوراک ها تغذیه می کند. (فعلاً تنها ماهی موجود در آکواریوم می باشد)
    با تشکر
    1 هفته که زوده تا ماهی تو تانک جا بیوفته یکمی زمان میبره ولی با میگو یا آرتمیای زنده 100 درصد غذاخور میشه من یدونه فرشته بای کالر داشتم که به زور انواع روشها رو امتحان کرئم تا غذا خور شد و الان عین بنز همه چی میخوره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    الان با این ظرفیت تعداد جراحها خوبه و اضافه کردن یه جراح مهاجم یه مقدار با ریسکه که بهتره این کار رو نکنید
    پس شما میگید چه جراحی دیگه میتونم به تانک اضافه کنم؟؟؟یا اصلا اضافه نکنم.
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    پس شما میگید چه جراحی دیگه میتونم به تانک اضافه کنم؟؟؟یا اصلا اضافه نکنم.
    ممنون
    اگه میخوای خیالت راحت باشه اضافه نکن ولی اگه وارد کردی احتمال تنش و استرس و سفیدک هستش و نمیدونم چه جراحهایی داری ولی باله بادبانی و بلوتانک و یلوتانک از بقیه بهترند دم زرد و پادر بلو یه مقدار مهاجم ترند نسبت به بقیه

صفحه 575 از 1093 نخستنخست ... 754755255565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935946256751075 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)