کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naziiii نمایش پست ها
    سلام ممنون دوست عزیز پس فهمیدم که از دودی حالا ز طوسی چون دودی زیاد مطمئن نیست و طوسی تا سفید خوبه و جوجه و رام میشن آه پرنده فروشه چشم زرد آورده بود و میگفت یک سالشه و دم هاشو نشونم میداد و میگفت ببینید هنوز تیره هست......
    برا تعیین سن راه های مختلفی هست رنگ پا و رنگ پر ها و رنگ دم و چشم و آزمایش dna ممکنه جوون باشه پرنده و چشم زد باید به مشخصه های دیگه دقت کرد ولی این موردی که شما میگید به نظر خوب نمیرسه نمیشه به فروشنده ها اعتماد کرد سعی کنید یکی رو با خودتون ببرید که سر در بیاره تا ضرر نکنید مث کاسکوی اول من
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    دوستان عزیز بعد از راهنمایی های شما بنده تخمه رو فعلا از دو ظرف به یک ظرف کاهش دادم تا کم کم کمترش کنم و بیشتر میوه و سبزی در اختیارش قرار میدم. فقط الان یه مشکلی دارم با توجه به مقادیری که برای سبزیجات و میوجات ذکر شده پیتر سیر نمیشه! یعنی فکر میکنم که نشه! مثلا روزی دو بند انگشت ذرت، چهار الی پنج عدد لوبیا سبز، دو بند انگشت هویج، 15 عدد نخود جوانه زده که اونم فرمودید یه روز در میان براش کافیه؟ البته لازمه بگم که در مواردی مثل لوبیا سبز با هویج بنده خودم این مقدار در اختیارش قرار میدم و نمیدونم زیاده یا کم. یه مشکل دیگه هم اینه که این آقا پیتر میوه دوست نداره زیاد و بیشتر سبزیجات میخوره. مثلا پرتقال و موز و توت و اینا نمیخوره که من اونا رو هم بدم بهش که زیاد شه! امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم ممنون که صبورانه ما رو راهنمایی میکنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    بهترین سن خرید جوجه کاسکو از وقتیه که رنگ چشم طوطی دودی تیره یا دودی روشن یا طوسی یا نهایتا سفیده,تو این بازه زمانی که بخریدش هم 100 درصد رام میشه و هم حتما به حرف میاد؛رنگ چشم سیاه به دلیل ضعیف بودن و خطر مرگ برای هم مناسب نیست و سنس نبالاتر هم طوطی بالغ میشه و خوب به تمرینات جواب نمیده
    سلام آقای وکیلی شما واقعا این تضمین رو به بنده میدی که این سن کاسکو صد درصد به حرف بیاد و رام بشه ؟ مشکلی پیش بیاد باشما قبوله ؟

اون مقالات درست نوشتند اما این تفاوت بین چشم سفید و دودی زیاد نیست,شاید تفاوت بین چشم زرد و دودی خیلی زیاد باشه کاسکو از 5-6 ماهگی تا زمان بلوغ تغییر زیادی در وضعیت جسمانیش ایجاد نمیشه,البته بعد از بلوغ کاسکو بدن خیلی مقاومی پیدا میکنه حتی وقاومتر از خیلی از طوطی های هم جثه.
    اگر قرار باشه طوطی چشم دودی روشن در شرایطی تلف بشه مطمئنا طوطی چشم سفید هم تو همون شرایط تلف میشه
    بهترین روش خرید اینه که اطلاعات شخص بالا بره بعد یک کاسکو جوجه(با هر رنگ چشمی از دودی تا سفید)تهیه کنند.
    سلام آقای وکیلی شما بدن یه طوطی با سن 10 ماه (چشم دودی ) رو با بدن یه طوطی 2.5 ساله (چشم سفید) از نظر مقاومت یکی میدونید ؟
    رشد تکاملی هر موجودی در تکامل مقاوت بدنی با سیر سنیه اون کامل میشه و سپری میشه . شما این قضیه جامعه بشری رو با حرفتون نقض میکنی ! صد درصد تفاوتی بین این دو طوطی هست از نظر مقاومت . عینه اینه بگیم مقاومت بدنی کودک 6 ساله با یه جوون 14 ساله یکیه ! آیا این درسته ؟
    از حرف شما این اثبات صورت میگیره پرنده تا چشمشاز سیاهی در میاد یهو متحول میشه و بدنش مقاوم میشه و همونجا متوقف میشه و سپس تا سفیدی چشم حدود 3 سالگی و قبل از بلوغ دیگه مقاومت بدنیش افزایشی پیدا نمیکنه . درسته ؟
    اثبات بعدی از حرف شما اینه دوستان پرنده چشم سیاه نگیرند برن پرنده ای که چشمش تازه 1 یا 2 ماهه از سیاهی در اومده و کم کم داره به روشنی میره بگیرن ! این درسته ؟

ببخشید قصد جسارت ندارما فقط مسئله باید روشن بشه چون خیلی بد توضیح داده شده !

نقل قول نوشته اصلی توسط Naziiii نمایش پست ها
    سلام ممنون دوست عزیز پس فهمیدم که از دودی حالا ز طوسی چون دودی زیاد مطمئن نیست و طوسی تا سفید خوبه و جوجه و رام میشن آه پرنده فروشه چشم زرد آورده بود و میگفت یک سالشه و دم هاشو نشونم میداد و میگفت ببینید هنوز تیره هست......
    همونطور که دوستان گفتند راه های مختلفی برای تشخیص سن هست و همه این عوامل با هم سن پرنده رو مشخص میکنن . کاسکو های از زمانی چشماشون شروع به خارج شدن از ساهی میکنه آمدا نگهداری هستند ولی هر دوره شرایط خاصی داره پرنده جوون تر نیاز به مراقبت بیشتر داره . توی زمستون بیشتر باید مراقب بود از نظر جا و مکان و همه چیز باید مراقبت بیشتر کرد . اینکه تفاوت بین آموزش پذیری این محدودا سن (چشم دودی تا سفید ) زیاد محسوس نیست . اینکه صد درصد شما بخری رام میشن یا سخنگو میشن هیچکس نمیتونه تضمین بده . چون این به آموزش شما بستگی داره . سن پایین تر کمی زودتر خو میگیره و مراقبت بیشتری لازمه . حتی اگه شده این مراقبت نامحسوس باشه .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام ببخشید مزاحم میشم !!
    اما اینم دوتا عکس از پیتر ! نظرتون چیه ؟؟
    کنار گردنش پرهاش کمی به هم ریخته شده !! دلیلش چیه !!

جثه هم بگید !
    خودم فکر میکنم بزرگ تر شده !!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام آقای وکیلی شما واقعا این تضمین رو به بنده میدی که این سن کاسکو صد درصد به حرف بیاد و رام بشه ؟ مشکلی پیش بیاد باشما قبوله ؟

سلام آقای وکیلی شما بدن یه طوطی با سن 10 ماه (چشم دودی ) رو با بدن یه طوطی 2.5 ساله (چشم سفید) از نظر مقاومت یکی میدونید ؟
    رشد تکاملی هر موجودی در تکامل مقاوت بدنی با سیر سنیه اون کامل میشه و سپری میشه . شما این قضیه جامعه بشری رو با حرفتون نقض میکنی ! صد درصد تفاوتی بین این دو طوطی هست از نظر مقاومت . عینه اینه بگیم مقاومت بدنی کودک 6 ساله با یه جوون 14 ساله یکیه ! آیا این درسته ؟
    از حرف شما این اثبات صورت میگیره پرنده تا چشمشاز سیاهی در میاد یهو متحول میشه و بدنش مقاوم میشه و همونجا متوقف میشه و سپس تا سفیدی چشم حدود 3 سالگی و قبل از بلوغ دیگه مقاومت بدنیش افزایشی پیدا نمیکنه . درسته ؟
    اثبات بعدی از حرف شما اینه دوستان پرنده چشم سیاه نگیرند برن پرنده ای که چشمش تازه 1 یا 2 ماهه از سیاهی در اومده و کم کم داره به روشنی میره بگیرن ! این درسته ؟

همونطور که دوستان گفتند راه های مختلفی برای تشخیص سن هست و همه این عوامل با هم سن پرنده رو مشخص میکنن . کاسکو های از زمانی چشماشون شروع به خارج شدن از ساهی میکنه آمدا نگهداری هستند ولی هر دوره شرایط خاصی داره پرنده جوون تر نیاز به مراقبت بیشتر داره . توی زمستون بیشتر باید مراقب بود از نظر جا و مکان و همه چیز باید مراقبت بیشتر کرد . اینکه تفاوت بین آموزش پذیری این محدودا سن (چشم دودی تا سفید ) زیاد محسوس نیست . اینکه صد درصد شما بخری رام میشن یا سخنگو میشن هیچکس نمیتونه تضمین بده . چون این به آموزش شما بستگی داره . سن پایین تر کمی زودتر خو میگیره و مراقبت بیشتری لازمه . حتی اگه شده این مراقبت نامحسوس باشه .

موفق باشید
    سلام شما با این حرفم مخالفید:اگر مخالف باشید من حق رو به وکیلی میدم که میگه دودی با چشم سفید مقاومتشون یکسان هست
    بهترین سن برای خرید و آموزش سن1.5سالگی هست که در این زمان عنبیه چشم طوسی هست و خطر مرگ و میر در این سن کمتر است و در این سن اگر وحشی هم بخرید به راحتی میتونید رامش کنید و سخنگو........

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلام شما با این حرفم مخالفید:اگر مخالف باشید من حق رو به وکیلی میدم که میگه دودی با چشم سفید مقاومتشون یکسان هست
    بهترین سن برای خرید و آموزش سن1.5سالگی هست که در این زمان عنبیه چشم طوسی هست و خطر مرگ و میر در این سن کمتر است و در این سن اگر وحشی هم بخرید به راحتی میتونید رامش کنید و سخنگو........
    اما من با حرف آقای وکیلی مخالفم چون تجربشو داشتم .و تفاوت هاشون رو توی شرایط یکسان دیدم دوست عزیز .

با حرف شما موفقم ولی بهتر بود حدودا رو اضافه میکردید که یعنی حدود 1 تا 2 سال یا حدودا 1.5 سال و حدودی از نظر رنگ چشمی ... هیچوقت برای کاسکو چه سن خودش چه شرایط سنی نمیشه سن دقیق تعیین کرد و ممکنه اشتباهی پیش بیاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان پرهای قاصدکی روزی چندتا بریزن نرماله؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان پرهای قاصدکی روزی چندتا بریزن نرماله؟؟
    به تمام اندازه ها نرماله . کلا حد نداره تولید این پرها . از این لحاظ اصلا نگران نباشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

موفق باشید
    بله من 100 درصد بهتون تضمین میدم یک کاسکو جوجه بخرید و باهاش درست وحسابی کار کنید هم رام میشه و هم سخنگو میشه اگر رام نشد یا به حرف نیومد با من......از این نظر خیالتون کاملا راحت باشه
    در مورد سن کاسکو.....
    بنده تاجایی که اطلاع دارم کاسکو تا قبل از بلوغ بدن ضعیفی داره؛چه وقتی چشماش سفیده و چه وقتی چشماش تیرست.
    به دلیل این که اکثر طوطی های داخل کشور قاچاقی و وارداتی هستند و در مسیر؛مراحل خیلی سختی رو گذروندند بنده کاسکو چشم سیاه رو به کسی پیشنهاد نمیدم،چرا که اولا ممکنه هنوز دون خور نشده باشه که شکار شده یا از فارم خریداری شده و تو راه درست و حسابی تغذیه نشده و بدنش خیلی ضعیفتر از طوطیه که میتونه خودش رو سیر کنه به همین دلیل هم هست اکثر کاسکو های چشم سیاد تو مسیر تلف میشن و تعداد کمتری نسبت به بقیه کاسکو وارد میشه.
    دوما کاسکویی که تازه وارد شده و قرنطینه نشده احتمال مرگش زیاده،شما یک کاسکو چشم سیاه رو در نظر بگیرید،اگر همین کاسکوی 1-2 ماه تو کشور بمونه و رنگ چشمش میشه دودی تیره.که احتمال ابتلا به بیماری تو مسیر و .... رو رد کرده.
    به این دلایله که کاسکوی چشم سیاه با دودی تیره متفاوته.
    وگرنه من بهتون قول میدم شما کاسکو پرورشی داخل کشور رو بخرید حتی وقتی چشماشون سیاه هست اگر خوب نگه دارید هیچ اتفاقی نمیوفته، چون نه تو راه بوده که ضعیف بشه و نه احتمال بیماری وجود داشته که نیاز به قرنطینه باشه.
    بحث انسانها هم کلا متفاوته چون انسان تا 2025 سالگی رشد میکنه و از اون به بعد رشدش خیلی کم میشه و تقریبا متوقف میشه،این فرایند در طوطی ها تا زمانیه که طوطی دون خور میشه و بعد از اون رشدش خیلی خیلی آهسته صورت میگیره.به همین صورت هم مقاومت بدنیش آهسته افزایش پیدا میکنه اما بعد از بلوغ به دلیل یک سری فعل و انفعالات و ترشحات هورمونی بدن کاسکو خیلی خیلی مقاومتر از دوران قبل از بلوغ میشه.
    به عبارتی رشد تکاملی طوطی ها در دوره اول زندگیشون(تا زمان دون خور شدن)محسوسه و بعد از اون اینقدر آهسته صورت میگیره که به چشم نمیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بله من 100 درصد بهتون تضمین میدم یک کاسکو جوجه بخرید و باهاش درست وحسابی کار کنید هم رام میشه و هم سخنگو میشه اگر رام نشد یا به حرف نیومد با من......از این نظر خیالتون کاملا راحت باشه
    در مورد سن کاسکو.....
    بنده تاجایی که اطلاع دارم کاسکو تا قبل از بلوغ بدن ضعیفی داره؛چه وقتی چشماش سفیده و چه وقتی چشماش تیرست.
    به دلیل این که اکثر طوطی های داخل کشور قاچاقی و وارداتی هستند و در مسیر؛مراحل خیلی سختی رو گذروندند بنده کاسکو چشم سیاه رو به کسی پیشنهاد نمیدم،چرا که اولا ممکنه هنوز دون خور نشده باشه که شکار شده یا از فارم خریداری شده و تو راه درست و حسابی تغذیه نشده و بدنش خیلی ضعیفتر از طوطیه که میتونه خودش رو سیر کنه به همین دلیل هم هست اکثر کاسکو های چشم سیاد تو مسیر تلف میشن و تعداد کمتری نسبت به بقیه کاسکو وارد میشه.
    دوما کاسکویی که تازه وارد شده و قرنطینه نشده احتمال مرگش زیاده،شما یک کاسکو چشم سیاه رو در نظر بگیرید،اگر همین کاسکوی 1-2 ماه تو کشور بمونه و رنگ چشمش میشه دودی تیره.که احتمال ابتلا به بیماری تو مسیر و .... رو رد کرده.
    به این دلایله که کاسکوی چشم سیاه با دودی تیره متفاوته.
    وگرنه من بهتون قول میدم شما کاسکو پرورشی داخل کشور رو بخرید حتی وقتی چشماشون سیاه هست اگر خوب نگه دارید هیچ اتفاقی نمیوفته، چون نه تو راه بوده که ضعیف بشه و نه احتمال بیماری وجود داشته که نیاز به قرنطینه باشه.
    بحث انسانها هم کلا متفاوته چون انسان تا 2025 سالگی رشد میکنه و از اون به بعد رشدش خیلی کم میشه و تقریبا متوقف میشه،این فرایند در طوطی ها تا زمانیه که طوطی دون خور میشه و بعد از اون رشدش خیلی خیلی آهسته صورت میگیره.به همین صورت هم مقاومت بدنیش آهسته افزایش پیدا میکنه اما بعد از بلوغ به دلیل یک سری فعل و انفعالات و ترشحات هورمونی بدن کاسکو خیلی خیلی مقاومتر از دوران قبل از بلوغ میشه.
    به عبارتی رشد تکاملی طوطی ها در دوره اول زندگیشون(تا زمان دون خور شدن)محسوسه و بعد از اون اینقدر آهسته صورت میگیره که به چشم نمیاد

اول درباره تضمین شما اگر برگردید و نشوته خودتون رو بخونید میبیند که ذکر کردین تضمین میکنید جوجه کاسکو بخرن هم حرف یزنه و هم رام بشه اما ذکر نکردید که نیزا به تربیت درست داره و به قول خوتون ممکنه یه فرد تازه وارد که میاد توی موضوع این متن شماره ببینه و به کل نظرش این باشه که تحت همه شرایط پرنده رام و سخنگو میشه فردا که مشکلی پیش اومد از چشم حرف شما میبینن . اینو گفتم که حرفتون رو کامل کنید تا برای کسی مسئله ای پیش نیاد . ولی بهتره انقدر با قاطعیت تضمین نکنید چون کاسکو قبلی من 5 سال نگه داشتمش . چشم سفید بود خریدم کاملا رام بود تمام آموزش های سخنگویی رو طبق روال استاندارد طی کردم . میگم استاندارد چون میدونم واقعا کار اصولی ودرستی رو انجام دادم اما هیچوقت حرف نزند ! این رو چجور تفسیر میکنید ؟

درباره تفاوت سنی هم من کاری به چشم سیاه ندارم . کاسکو چشم دودی قبلی من آبی مداوم سرما میخورد . تمام شرایط هم کنترل شده بود . اما لاکی کاسکو جدید من یه کاسکو چشم سفید توی همون موقعیت با همون شرایط نگهداری اصلا سرما نخرده بیمار نشده تا الان و انشالله هم نشه . این موضوع رو چجوری تفسیر میکنید ؟

ممنون

صفحه 839 از 1238 نخستنخست ... 339739789820821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858889939 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)