کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    شما یه عکس از مدفوع پرنده در حالت طبیعی بذار . یعنی قبل میوه نخورده باشه که رنگ عوض بشه یا آبی بشه بخاطر اب زیاد مکقع که تخمه میخوره بعد مدفوع کرد منظورمه . بیحالی و کسل بودن دایم پرنده نشونه بیماری هست . دایما یه گوشه ست . کز میکنه . اصلا سر و صدا نداره . جنب و جوش نداره . مدفوعش توی حالت معمولی نیست . عطسه میزنه ... اینا نشونه های بیماری هست .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    نه الان بهتره خدا رو شکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    نظافتشم تقریبا هفته ای 1 بار هست که کل قسمت زیر قفس رو میارم بیرون و میشورم با آب گرم و میذارم سر جاش اینم درسته یا باید جور دیگه باشه ؟
    سلام دوست عزیز .
    اول اینکه چجوری شما کل قسمت زیر قفس رو خارج میکنید و میشورید ؟
    دوم اینکه از منقار عکس بذارید بدون فلش تا بشه تشخیص داد ولی تغذیه رو کمی جدی تر بگیرید .
    سوم اینکه مدفوع کاسکو به رنگ سبر لجنی مایل به تیره هست . که سفت هست . مقداری سفیدی به رنگ کچ و آب همراهش هست . اینا در شرایطی باید باشه که پرنده قبلش دانه جات خشک خورده باشه چون میوه روی رنگ و حجم و شکلش میتونه تاثیر بذاره .

جواب پست قبلی :
    شما گفتید هر روز تقریبا تمام غذای پرنده رو با دست میدین . این اشتباهه دوست عزیز . اینکه شما هی بخوای زودتر با دست بهش بدی تا سریعتر عادت کنه درست نیست . شما غذای پرنده رو طبق روال معمول بذار . اصلا لا غذای خودش کاری نداشته باش که برداری گرسنه بشه یا نه . اینطوری بد عادت میشه ممکنه دیر تر هم باهاتون دوست بشه . میوه رو با دست بهش بده حتی شده بگیره بندازه . تخمه یا هرچیزی رو بهش بده با دست ولی توی زمان های کوتاه . مثلا داری میوه میخوری یه تیکه بهش بده یا مثلا در روز یک ربع با دست بهش دانه جات مختلف یا هرچیزی بده . اینکه هر روز کامل با دست بدی خیلی پرنده رو خسته میکنه . همبشه باید برای پرنده جذابیت داشته باشه کار ها نه از روی عادت باشه .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    خوب هست اما باید تنوع ایجاد کنید و از انواع میوه ها استفاده کنید دادن یک میوه به صورت هر روز کم کم میل به خوردن میوه های دیگه رو کم میکنه و خود اون میوه هم واسه پرنده تکراری میشه چون سیب به تنهایی قادر به تامین نیاز تغذیه ای پرنده نیست سعی کنید تاپیک تغذیه رو بخونید و در حد امکان تو جیره غذاییش تنوع ایجاد کنید و سعی کنید از همه غذاهای مجاز استفاده کنید
    تغذیه طوطی خاکستری (کاسکو)
    از پرتقال و نارنگی و زرد آلو و سیب اینا رو بیشتر از همه دارم میدم بهش سیب رو یکم بیشتر حبوبات هم بیشتر نخود و عدس و لوبیا میدم بهش سویا رو نمیدونم خشک باید بدم یا خیس بخوره .
    بعد اگه آناناس تازه گیرم نیاد میتونم از کمپوت استفاده کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    از پرتقال و نارنگی و زرد آلو و سیب اینا رو بیشتر از همه دارم میدم بهش سیب رو یکم بیشتر حبوبات هم بیشتر نخود و عدس و لوبیا میدم بهش سویا رو نمیدونم خشک باید بدم یا خیس بخوره .
    خیر چون در کمپوت ها از مواد افزودنی و نگهدارنده استفاده میشه . تمام میوه های گفته شده و راهنمایی شده باید به صورت طبیعی و خالص داده بشن (یا به روش طبیعی خشک شده باشن) . کمپوت و کنسرو غیر مجازه

تو تغذیه هم مراقب باش هم غذا هاش یکنواخت نشه مثلا همش سیب ندی یا همش پرتغال نباشه و متنوع باشه از چند میوه یا سبزیجات . بعدشم مراقب باش تنوع زیاد نشه که باز هم بد عادت میشه .حدودا 5 تا 5 نوع تغذیه(میوه و سبزیجات بجز دانه جات ) در روز کافیه به نظرم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .
    اول اینکه چجوری شما کل قسمت زیر قفس رو خارج میکنید و میشورید ؟
    دوم اینکه از منقار عکس بذارید بدون فلش تا بشه تشخیص داد ولی تغذیه رو کمی جدی تر بگیرید .
    سوم اینکه مدفوع کاسکو به رنگ سبر لجنی مایل به تیره هست . که سفت هست . مقداری سفیدی به رنگ کچ و آب همراهش هست . اینا در شرایطی باید باشه که پرنده قبلش دانه جات خشک خورده باشه چون میوه روی رنگ و حجم و شکلش میتونه تاثیر بذاره .

جواب پست قبلی :
    شما گفتید هر روز تقریبا تمام غذای پرنده رو با دست میدین . این اشتباهه دوست عزیز . اینکه شما هی بخوای زودتر با دست بهش بدی تا سریعتر عادت کنه درست نیست . شما غذای پرنده رو طبق روال معمول بذار . اصلا لا غذای خودش کاری نداشته باش که برداری گرسنه بشه یا نه . اینطوری بد عادت میشه ممکنه دیر تر هم باهاتون دوست بشه . میوه رو با دست بهش بده حتی شده بگیره بندازه . تخمه یا هرچیزی رو بهش بده با دست ولی توی زمان های کوتاه . مثلا داری میوه میخوری یه تیکه بهش بده یا مثلا در روز یک ربع با دست بهش دانه جات مختلف یا هرچیزی بده . اینکه هر روز کامل با دست بدی خیلی پرنده رو خسته میکنه . همبشه باید برای پرنده جذابیت داشته باشه کار ها نه از روی عادت باشه .
    موفق باشید

ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز

خب پایین قفس جدا میشه قفس 1033 هست هم یه کفی داره که کشویی میاد بیرون هم برا شستن میله کف قفس باید اون قسمت زیرشو از قفس جدا کنم که 4 تا پین داره 2تا اینور دوتا هم اونور .

راجبع با دست غذا دادن هم من الان هرچیزی رو با دست بدم میگیره ازم مشکلی نداره ولی دوستان فک کنم گفتن غذاشو با دست بدی برا اهلی شدن و رام شدنش بهتره درست نیست ؟ شاید من اشتباه گرفته باشم منظوشونو ؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    هر غذاو میوه ای که به صورت کنسرو شده هست دادنش به پرنده ممنوع هست،حبوبات به نظرم هفته ای 2بار کفایت میکنه،من تا حالا سویا استفاده نکردم اما سویا باید دونش باشه و نه این سویاهای که توی ماکارونی ها میکنیم،استخون رون مرغ هم از استفادش غافل نشید

ببخشید آقای vestlaif پستها همزمان شد
    ویرایش توسط aramesh : 22nd May 2014 در ساعت 12:29 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    هر غذاو میوه ای که به صورت کنسرو شده هست دادنش به پرنده ممنوع هست،حبوبات به نظرم هفته ای 2بار کفایت میکنه،من تا حالا سویا استفاده نکردم اما سویا باید دونش باشه و نه این سویاهای که توی ماکارونی ها میکنیم،استخون رون مرغ هم از استفادش غافل نشید
    استخوان رو باید آبپز کنم بدون هیچ افزودنی و بعد بشکونم یا خودش میتونه بشکونه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز

خب پایین قفس جدا میشه قفس 1033 هست هم یه کفی داره که کشویی میاد بیرون هم برا شستن میله کف قفس باید اون قسمت زیرشو از قفس جدا کنم که 4 تا پین داره 2تا اینور دوتا هم اونور .

راجبع با دست غذا دادن هم من الان هرچیزی رو با دست بدم میگیره ازم مشکلی نداره ولی دوستان فک کنم گفتن غذاشو با دست بدی برا اهلی شدن و رام شدنش بهتره درست نیست ؟ شاید من اشتباه گرفته باشم منظوشونو ؟
    شما هر هفته کف قفس رو جدا میکنید ؟ صد درصد پرنده هم میترسه و شمارو نگاه نمیکنه . میشه بگید با پرنده چیکار میکنید ؟

اینکه با اینکار رام بشه واسه اینه پرنده بفمه دست شما و کارای شما با محبت هست و ترسی براش نداره . نباید زیاده روی کرد گفتم چجوری با دست بهش غذا بدی . مثلا دو سه تا یه ربع در روز کافیه لازم نیست کل روز غذاشو با دست بدی . غذاشو کامل براش بذار منتها کنار با دست هم گاهی بهش غذا بده اونطوری که گفتم در پست قبل

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    استخوان رو باید آبپز کنم بدون هیچ افزودنی و بعد بشکونم یا خودش میتونه بشکونه ؟
    اگر که به صورت آبپز شده بدون افزودنی باشه که عالی هست اما اگر توی غذای خودتونم بود میتونید بشورینش تا هیچ اثری از ادویه و روغن روش نمونه،نه به صورت سالم در اختیارش قرار بدید خودش راحت میشکنه و استفادش میکنه،فقط استخوان ران مرغ باشه و لاغیر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

ببخشید آقای vestlaif پستها همزمان شد

اینکه حبوبات بیشتر بشه هیچ مشکلی نیست و میشه هر روز مقداری بهش داد . ولی زیاد نباید داد چون مرنده ممکنه نتونه هضم کنه و برگردونه . سویا هم که گفتین . استخوان ران مرغ هم ماهی دوبار یا به جاش سفیده و پوست تخمه مرغ میشه استفاده کرد . همشون بدونه هیچ ماده افزودنی و درحالت پخته شده باشه . کامل در اختیارش بذارید خودش میخوره ولی آب پز شده بهتره و ریسک مواد افزودنی هم کمتره دیگه . برای دادن استخوان عجله نکنید چون اولین بار هست میدین پرنده به شدت میترسه بدلیل حجم زیادش هم میتونید خورد کنید هم کم کم بهش معرفی کنید یا از تخمه مرغ (سفیده و پوست) استفاده کنید
    موفق باشید

صفحه 835 از 1238 نخستنخست ... 335735785816817818819820821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854885935 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)