صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 67
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    خوب دوستان....الوعده وفا....

امروز رفتم وسایل برای ساخت یه لونه بزرگ رو خریدم....

البته تو زندگی آپارتمانی هست و جا زیاد نداریم....بالکن بزرگی داریم اما باد و عوامل طبیعی مانع میشه...

توی انباری جا باز کردم یه لونه ارتفاع 2 متر ، عرض 60 سانت ، طول 1 متر یعنی از تمام فضایی که در اختیار دارم استفاده دارم میکنم....

در دارم میزارم جوریکه برم داخل .... زمین لونه هم زمین انباری هست...که یه فکری هم براش دارم....

فردا کار ساختش شروع میشه...یعنی برش خورده و فقط نصبش مونده...که کار 1-2 ساعته....

بعد از ساخت نظر همتونو میپرسم و با عکس میام....امروز هم متوجه شدم....سبزک (نر قدیمی) خیلی با آبی (ماده قدیم) آشتی نکرده...فقط نزدیک هم میشینن وگرنه با هم کاری ندارن....

قبلا خیلی نوک به نوک میشدن....میخوام یه نر برای آبی بگیرم....یه ماده هم برای سبزک....

کسی میدونه از کجا بخرم بهتره؟؟؟؟تو تهران؟؟؟ میخوام طرف یه جفت خیلی خوب براشون پیدا کنه....مثل این بازار پرندگان نباشه که اصلا به مرغ عشق توجه ای ندارن.....
    سلام
    به نظرم بهتره کف قفس رو طوری بسارید که از کف زمین انباری 20 سانتی فاصله داشته باشه
    در این صورت میتونید زیر قفس روزنامه پهن کنید و بدون اینکه وارد قفس بشید زیر قفس ها رو تمیز کنید
    برای دانخوری و آبخوری هم میتونید از بیرون جا بذارید . تا زود زود وارد قفس ها نشید
    این نظر من بود
    استاد اسکندری و سایر بچه ها بهتر میتونند راهنمایی کند
    مبارک اتون باشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها

فـــــداششششش

چقدر با نمکه این جیگر من
    ویرایش توسط sepideh : 25th April 2014 در ساعت 05:09 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605
    چه زیبا وخگشله چه هنوز نیمده ماشین رو زدن به سیبیل امیدوارم 100 کلمه حرف بزنه ......mojtabasmd

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم بهتره کف قفس رو طوری بسارید که از کف زمین انباری 20 سانتی فاصله داشته باشه
    در این صورت میتونید زیر قفس روزنامه پهن کنید و بدون اینکه وارد قفس بشید زیر قفس ها رو تمیز کنید
    برای دانخوری و آبخوری هم میتونید از بیرون جا بذارید . تا زود زود وارد قفس ها نشید
    این نظر من بود
    استاد اسکندری و سایر بچه ها بهتر میتونند راهنمایی کند
    مبارک اتون باشه
    سلام ، مرسی...والا قفس رو بخاطر فضایی که داریم مجبور شدیم ارتفاع 2 متر و عمق 1 متر و عرض 60 سانتی درست کنیم.

که اگه خدا بخواد 1-2 روزه اوکی میشه...یکم مشکلات مهمون و ... هست وگرنه تا الان تموم شده بود...

فضا به اندازه ای هست که بتونم کار کنم و دارم یه در بزرگ میزارم...که به راحتی برم داخل...فقط جفت جدید از حضور آدم میترسن...

بازم راهنمایی دوستان رو لازم دارم... با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

فـــــداششششش

چقدر با نمکه این جیگر من
    مرسی....

قابل نداره!

اسمش بهش میاد خدا وکیلی....گوگولییییییی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabasmds نمایش پست ها
    چه زیبا وخگشله چه هنوز نیمده ماشین رو زدن به سیبیل امیدوارم 100 کلمه حرف بزنه ......mojtabasmd
    مرسی...ممنون از شما....آره دیگه امکانات زیاد داره...از خیر حرف زدن گذشتم....همین که کامل دستی باشه بسته....

الان دیگه نمیترسه و خیلی شلوغ میکنه...یکمم دمش بلند شده خیلی کم....همش هم بال بال میزنه....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    آخی خیلی نازه . خدا حفظش کنه . باجی ها وقتی دستی میشن ، دوست داشتنی تر میشن یاد باجریگار خودم افتادم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    سلامی دوباره خدمت دوستان.....

بالاخره بعد از زحمت های من و پدرم و برادرم یه قفس به ارتفاع 2 متر و عمق 1متر و عرض 60 سانت ساختیم....از تمام فضایی که داشتیم استفاده کردیم....

چند روزی بود میخواستم عکس بگیرم اما نمیشد.....

امروز هم 2 جفت (4عدد مرغ عشق دیگه) خریداری شد..... 2 نر آبی رنگ و یک ماده سفید چشم قرمز و ماده زرد که چشمش یکمی قرمزه اما کامل نه....

بروبکس شدن 9 تا....

این از قفس....

و این هم تمامی بروبکس....راستی گوگولی هم پیش بچه ها رفته دیگه نمیشه جداش کرد روزی نیم ساعت میارمش بیرون یکم دون میدم بهش و بازی میکنیم و میره تو....

به شدت وابسته هست به جمع....دیگه یکمم اذیتش میکنن اما سازگار شده....

یک سوئیت جدید هم خریداری شد....سوئیت قدیمی واسه آبی (ماده قدیمی) هست و مطمئنا نمیزاره کسی بهش نگاه چپ بکنه....یکی از نرهارو به قصد جفت افتادن با آبی خریدم....

فروشنده که فقط مرغ عشق میفروخت با اینکه زیاد ارزون نداد و تخفیف نداد اما خدایی هم کمک کرد هم تضمین داد گفت اگر جفت نیافتاد بیار عوض کنیم....

یه جفت مولد هم بزودی البته دقیقا نمیدونم چه زمانی اما خریداری خواهد شد.....

دوستان نظرتونو بگین.....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    خیلی خیلی بهت تبریک میگم
    به تلاش هایی که کردی ... خسته هم نباشید (
    بسیار زیبا هستند به خصوص ابی ها از دیدنشون لذت می برم)
    خوب منم به اندازه ای که بلدم کمک میکنم ...
    رنگه سفیدم توش بنداز بالغ و اماده باشند جوجه های هر سری زیباتر میشن
    اول اینکه بگم !؟ هوا اونجا در جریانه؟ افتاب مستقیم یا غیر مستقیم طرفش میاد؟
    حواست به سیم های برق هست ؟ طوطی سانان عاشقه جویدنند ...؟؟؟
    انقد زود نیاز نبود لونه هارو بزاری
    میزاشتی به محیط جدید قشنگ عادت کنند .. یک ماه تمیز تقویتشون میکردی و جفتها بعد از مدتی معلوم میشن و با هم میپرند
    برای دون خوری و ابخوری شون که گذاشتی رور زمین راحت در دسترس مورچه ها و سوسک هاست من جای شما باشم در اطرافه قفس جاهای مختلف پخش می کنم این کار مزیت هایی هم در اینده بعد از مشخص شدن جفت ها هم داره
    در مورده اون توره سیمی که هم اطرافه قفس زدید من فکر می کنم سرشون ازش رد میشه حالا دوستانه دیگه نظراتشون رو بگن ! فکر کنم کمی نا مناسبه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خیلی بهت تبریک میگم
    به تلاش هایی که کردی ... خسته هم نباشید (
    بسیار زیبا هستند به خصوص ابی ها از دیدنشون لذت می برم)
    خوب منم به اندازه ای که بلدم کمک میکنم ...
    رنگه سفیدم توش بنداز بالغ و اماده باشند جوجه های هر سری زیباتر میشن
    اول اینکه بگم !؟ هوا اونجا در جریانه؟ افتاب مستقیم یا غیر مستقیم طرفش میاد؟
    حواست به سیم های برق هست ؟ طوطی سانان عاشقه جویدنند ...؟؟؟
    انقد زود نیاز نبود لونه هارو بزاری
    میزاشتی به محیط جدید قشنگ عادت کنند .. یک ماه تمیز تقویتشون میکردی و جفتها بعد از مدتی معلوم میشن و با هم میپرند
    برای دون خوری و ابخوری شون که گذاشتی رور زمین راحت در دسترس مورچه ها و سوسک هاست من جای شما باشم در اطرافه قفس جاهای مختلف پخش می کنم این کار مزیت هایی هم در اینده بعد از مشخص شدن جفت ها هم داره
    در مورده اون توره سیمی که هم اطرافه قفس زدید من فکر می کنم سرشون ازش رد میشه حالا دوستانه دیگه نظراتشون رو بگن ! فکر کنم کمی نا مناسبه

موفق باشید
    مرسی...ممنون...
    ماده سفید بالغ و با یکی از نرها جفت افتاده تقریبا....

بله هوا در جریانه....خیلی هم خوب....روز هم درب بالکن بازه و شب بسته میشه! آفتاب هم بصورت عادی هست و مستقیم نمیخوره....
    سیم برقی وجود نداره....اون شلنگ کولره که از پشت سیم ها رد شده....
    لونه آبی رنگ واسه یکی از مرغ عشق هاس که مطمئنا فردا داخلش میره....این 2 نر و ماده جدید بالغ هستن و آماده....پس لونه مطمئنا دیر یا زود لازمه...پس بهتره باشه تا عادت کنن بهش...
    تقویت هم هفته ای 1 -2 بار سیب و هویج میدم بهشون....تخم کتان 1/4 ارزن ریخته میشه....
    دون خوری رو زمین گذاشتم چون تمام قفس ها (سعله ها) به این شکل هست...چون کثیف کاری زیاده....البته مورچه و سوسک رو شما درست میگی....باید یه فکر براش بکنم (البته مورچه و سوسک از دیورا هم بالا میره دیگه درسته؟؟؟)

نه سرشون رد نمیشه....تست کردم...
    درسته مرغ عشق هام جفت نبودن و در موردش اطلاع ندارم...اما از لحاظ نگهداری حیوانات تجربه خیلی زیادی دارم....از وقتی یادمه آکواریوم و پرنده داشتم...فقط چند سال وسط وقفه افتاد...

البته نظر شما مورد احترام هست و ممنون از اینکه نظر دادی و قصد کمک داری....

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)