کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahwazi نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم چندتا سوال داشتم.اگر هفته ای1یا2بار سیفون کنم برای سایزکردن دچار مشکل میشم؟ روزی 2بار دل و2بار گرناول برا سایز کردن مناسبه؟ ایا ارتفاع بیشتره تانک تاثیری رو رشدو......ماهیام داره؟
    سلام

جهت سایز کردن یک سری شرایط رو باید محیا کنید تا بهترین نتیجه حاصل بشه ! یکی از مهمترینش سیفون های مرتبه که دلایل زیادی داره مثل خارج کردن هورمون ضد رشد و همینطور نیتریت و نیترات که خودش باعث کم شدن رشد ماهی می شه .
    تعداد وعده های غذایی بسته به سایز دیسکس مشخص می شه . اگه سایز ماهی هاتون ریز هست بهتره به 7 الی 8 وعده تغییر کنه که خب اینم شمارو مجبور به دفعات سیفون بیشتر می کنه .
    ارتفاع هرچه بیشتر باشه استرس کمتره در نتیجه رشد بهتر خواهد بود .

این تاپیک هم مربوط به سوال شماست که حتما مطالعه کنید .

سایز کردن دیسکس

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دمای بالا سوخت و ساز بدن ماهی رو زیاد میکنه و در صورت غذا دهی سنگین روزانه (۷-۸ بار) رشد ماهی زیاد میشه ولی این کار توصیه نمیشه و برای سلامت ماهی در دراز مدت مضره . اگر خوب بود امروز دمای آب رودخانه آمازون در محل زندگی دیسکس ۳۴ درجه بود
    ممنون آقا بابک ، من که فعلا یکی از دیسکس هام دچار تیرگی و لکه های سفید شده ، اما شدیدا سر حال و غذا خور هست و آخرش هم نفهمیدم که مشکلش هگزامیتا هست یا یه سفیدک ساده !
    به هر حال دمای آب رو تا 33-34 بالا بردم و 3 تا قرص هگزااکس حل کردم داخل آب و امیدوارم حالشون خوب بشه که بتونم دما رو پایین بیارم .

راستی دوستان ، به طور متوسط چه مدت زمانی طول میکشه تا یه دیسکس سایز 3 اینچ به بلوغ برسه ؟ یا اینکه اصولا از سایز 3 اینچ به بعد ، چه مدت زمان طول میکشه برای هر اینچ رشد ؟
    با در نظر گرفتن اینکه از سایز 1 به 2 اینچ خیلی سریعتر نسبت به 3 به 4 اینچ رشد صورت میگیره !
    با فرض شرایط نسبتا ایده آل از نظر غذادهی و سیفون آب.
    آیا جدول و یا مقاله ای موجود هست ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    ممنون آقا بابک ، من که فعلا یکی از دیسکس هام دچار تیرگی و لکه های سفید شده ، اما شدیدا سر حال و غذا خور هست و آخرش هم نفهمیدم که مشکلش هگزامیتا هست یا یه سفیدک ساده !
    به هر حال دمای آب رو تا 33-34 بالا بردم و 3 تا قرص هگزااکس حل کردم داخل آب و امیدوارم حالشون خوب بشه که بتونم دما رو پایین بیارم .
    سلام

دوست خوبم ماهیهای شما هیچ مشکلی ندارند. مشکل اصلی اینه که شما خیلی زود و باعجله میخواهید تمام مواردی را که شنیده و خوانده اید تجربه کنید.
    همین دیروز شما در قسمت بیماریها در مورد بیماری ماهیهای خودتون سوال کردین و بنده به صورت کامل توضیح دادم. چند بار هم تاکید کردم در تانک اصلی نباید از دارو استفاده کنید ولی متاسفانه بدون دلیل و تشخیص درست اقدام به استفاده از دارو کردین.

http://www.parsipet.ir/thread12539-146.html#post186681

اگر خود شما توان تشخیص بیماری و تجویز داروی مناسب را دارید پس دلیلی پست زدن و سوال کردن چیست؟!! . اگر به مطالبی که در این سایت عنوان میشود اعتماد دارید پس باید حداقل کمی به آن عمل کنید. اگر هم فقط برای رهایی از شک و تردید سوال میکنید به شما عرض میکنم نیازی نیست و بهتره اینه که به تشخیص خودتون عمل کنید.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم ماهیهای شما هیچ مشکلی ندارند. مشکل اصلی اینه که شما خیلی زود و باعجله میخواهید تمام مواردی را که شنیده و خوانده اید تجربه کنید.
    همین دیروز شما در قسمت بیماریها در مورد بیماری ماهیهای خودتون سوال کردین و بنده به صورت کامل توضیح دادم. چند بار هم تاکید کردم در تانک اصلی نباید از دارو استفاده کنید ولی متاسفانه بدون دلیل و تشخیص درست اقدام به استفاده از دارو کردین.

http://www.parsipet.ir/thread12539-146.html#post186681

اگر خود شما توان تشخیص بیماری و تجویز داروی مناسب را دارید پس دلیلی پست زدن و سوال کردن چیست؟!! . اگر به مطالبی که در این سایت عنوان میشود اعتماد دارید پس باید حداقل کمی به آن عمل کنید. اگر هم فقط برای رهایی از شک و تردید سوال میکنید به شما عرض میکنم نیازی نیست و بهتره اینه که به تشخیص خودتون عمل کنید.

موفق باشید.
    سلام ، عزیز بنده از صحبت های شما استفاده کردم و حرفاتون رو هم قبول دارم ، اما یه وقت هست شما یه چیزیو قبول داری ، اما امکان پیاده سازی اون رو نداری ! شما فرمودی به تانک اصلی دارو نزن اما خب من شرابطم طوری هست که فقط همین 1 تانک رو دارم و مجبورم این کار رو انجام بدم ! البته به نظر هم منطقی میومد وقتی دیدم این عوامل روی بدن یکی دیگه از دیسکس ها هم داره دیده میشه ، خواستم که به کل تانک رو با هگزااکس یه پاکسازی انگلی انجام بدم که از شر این قضیه خلاص بشم .

در مورد تجربه هم که خب شما و بقیه اساتید صاحب نظر هستین ، اما اینجانب اونقدرا هم خارج از باغ نیست حدودای سال 2007 در فروم های دیگه ای مثل نیک صالحی بنده هم در کنار عزیزانی مثل احمد خبیر و همین جناب بابک آژیده عزیز که به جمع اونجا اضافه شد ، کاربر بخش آبزیان بودم و به سوالات خیلی از دوستان جواب میدادم ، اما یه مدت زیادی از این داستان آکواریوم و ماهی دور بودم و کلا هم هیچ وقت هیچ ادعایی نداشتم و ندارم و اگه دیده باشین داخل همه پست ها به صورت کاملا مبتدیانه و بعضا سوالات کاملا ساده ای رو مطرح میکنم که هم نظر اساتیدی مثل شما رو جویا بشم هم اینکه این پست بعدا به درد کسایی بخوره که تجربه کمتری دارن هم اینکه اعتقاد دارم در مسائل علمی ( که آکواریوم و ماهی هم از اون مستثنی نیست ) باید سوالات کاملا صریح، شفاف و حتی الامکان ساده و همه فهم باشه .

به هر حال همه این ها رو گفتم که بگم اینکه من کاری رو کردم که شاید به ظاهر خلاف نظر شما استاد عزیزم بود، معنیش این نیست که برای نظر شما احترام قائل نیستم یا شما رو خدایی نکرده ناوارد میدونم .

عذرخواهی میکنم که طولانی عرض کردم خدمتتون .
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام ، عزیز بنده از صحبت های شما استفاده کردم و حرفاتون رو هم قبول دارم ، اما یه وقت هست شما یه چیزیو قبول داری ، اما امکان پیاده سازی اون رو نداری ! شما فرمودی به تانک اصلی دارو نزن اما خب من شرابطم طوری هست که فقط همین 1 تانک رو دارم و مجبورم این کار رو انجام بدم ! البته به نظر هم منطقی میومد وقتی دیدم این عوامل روی بدن یکی دیگه از دیسکس ها هم داره دیده میشه ، خواستم که به کل تانک رو با هگزااکس یه پاکسازی انگلی انجام بدم که از شر این قضیه خلاص بشم .

در مورد تجربه هم که خب شما و بقیه اساتید صاحب نظر هستین ، اما اینجانب اونقدرا هم خارج از باغ نیست حدودای سال 2007 در فروم های دیگه ای مثل نیک صالحی بنده هم در کنار عزیزانی مثل احمد خبیر و همین جناب بابک آژیده عزیز که به جمع اونجا اضافه شد ، کاربر بخش آبزیان بودم و به سوالات خیلی از دوستان جواب میدادم ، اما یه مدت زیادی از این داستان آکواریوم و ماهی دور بودم و کلا هم هیچ وقت هیچ ادعایی نداشتم و ندارم و اگه دیده باشین داخل همه پست ها به صورت کاملا مبتدیانه و بعضا سوالات کاملا ساده ای رو مطرح میکنم که هم نظر اساتیدی مثل شما رو جویا بشم هم اینکه این پست بعدا به درد کسایی بخوره که تجربه کمتری دارن هم اینکه اعتقاد دارم در مسائل علمی ( که آکواریوم و ماهی هم از اون مستثنی نیست ) باید سوالات کاملا صریح، شفاف و حتی الامکان ساده و همه فهم باشه .

به هر حال همه این ها رو گفتم که بگم اینکه من کاری رو کردم که شاید به ظاهر خلاف نظر شما استاد عزیزم بود، معنیش این نیست که برای نظر شما احترام قائل نیستم یا شما رو خدایی نکرده ناوارد میدونم .

عذرخواهی میکنم که طولانی عرض کردم خدمتتون .

هیچ ناراحتی در کار نیست و منظور اصلن نظر شخص من نیست . ماهیت فروم همینه که افراد بتوانند به تبادل اطلاعات بپردازند. ما هم هیچ گاه ادعا نکردیم که به همه چیز اشراف کامل داریم. قصد و نیت فقط ارائه یک راهنمایی ساده و کلی هست شاید کمکی به حل مشکل شده باشد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    سلام میخواستم از کود کریستالون استفاده کنم برای دیسکس ضرر داره ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقم دیسکس
    شماره عضویت
    15793
    سلام به استاد عزیزم romans
    چندتا سوال داشتم.اگر هفته ای1یا2بار سیفون کنم برای سایزکردن دچار مشکل میشم؟
    روزی 2بار دل و2بار گرناول برا سایز کردن مناسبه؟باتوجه به تعداد سیفون کمی که دارم.
    ایا ارتفاع بیشتره تانک تاثیری رو رشدو......ماهیام داره؟
    با این تعداد سیفون.اب جایگزین به غیراز کلرزدایی که با اکسیژن و سنگ هوا انجامش میدم چه نکاتیو باید رعایت کنم؟
    استاد منت بزاریدو جواب بدید.مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    با سلام مجدد ،
    دوستان عزیز اگر فرض رو بر این بذاریم که هدف ما از نگهداری دیسکس ، سایز کردن اون نیست و
    صرفا میخوایم از زیبایی ماهی بهره‌مند بشیم، درحالی که ماهی کاملا سالم و سلامت هم باشه، و
    همچنین با فرض داشتن فیلترسطلی مناسب + ساب استریت + سرامیک ،
    میزان سیفون هفتگی ( و یا تفسیم اون به صورت روزانه در حجم کمتر )
    با توجه به فرضیات فوق بایستی چند درصد باشه ؟ ( خوشبینانه و سخت‌گیرانه )

پ.ن: با توجه به مطالعه بحث " سایز کردن دیسکس " و دیدن مقادیر سیفون 100% روزانه و ... این سوال به ذهنم رسید.

ممنون.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    با سلام مجدد ،
    دوستان عزیز اگر فرض رو بر این بذاریم که هدف ما از نگهداری دیسکس ، سایز کردن اون نیست و
    صرفا میخوایم از زیبایی ماهی بهره‌مند بشیم، درحالی که ماهی کاملا سالم و سلامت هم باشه، و
    همچنین با فرض داشتن فیلترسطلی مناسب + ساب استریت + سرامیک ،
    میزان سیفون هفتگی ( و یا تفسیم اون به صورت روزانه در حجم کمتر )
    با توجه به فرضیات فوق بایستی چند درصد باشه ؟ ( خوشبینانه و سخت‌گیرانه )

پ.ن: با توجه به مطالعه بحث " سایز کردن دیسکس " و دیدن مقادیر سیفون 100% روزانه و ... این سوال به ذهنم رسید.

ممنون.
    سلام
    خب با تفاسیری که فرمودید می تونید هفته ای یک بار سیفون داشته باشید . مقدارشم دیگه حداقل 70 درصد باشه خوبه . البته به تعداد ماهی ها در حجم آب هم بستگی داره . من خودم تو یک دوره تو یک تانک 300 لیتری فقط 4 تا دیسکس 5 اینچ داشتم که 10 روز یک بار سیفون می کردم و هدف هم همون لذت بردن بود و بس . توی این ده روز هم مقدار نیترات کمی از صفر می زد بالا که خب اون موقع سیفون انجام می دادم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahwazi نمایش پست ها
    سلام به استاد عزیزم romans
    چندتا سوال داشتم.اگر هفته ای1یا2بار سیفون کنم برای سایزکردن دچار مشکل میشم؟
    روزی 2بار دل و2بار گرناول برا سایز کردن مناسبه؟باتوجه به تعداد سیفون کمی که دارم.
    ایا ارتفاع بیشتره تانک تاثیری رو رشدو......ماهیام داره؟
    با این تعداد سیفون.اب جایگزین به غیراز کلرزدایی که با اکسیژن و سنگ هوا انجامش میدم چه نکاتیو باید رعایت کنم؟
    استاد منت بزاریدو جواب بدید.مرسی
    با اجازه آقای محسنی ، پاسخی که جناب moh@mm@d reza بهتون دادند کامل و صحیح بود...یک بار دیگه بخونید

موفق باشید

صفحه 247 از 412 نخستنخست ... 147197228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266297347 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)