کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    11733
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    بله بهم میزنه
    من توی تانک اصلیم از این دارو استفاده کردم. ( امکان استفاده از تانک قرنطینه نبود ) انشاله ماهیها که حالشون خوب شد برای طی شدن سیکل باید چیکار کنم ؟؟؟ من می خام از تترا باکتازیوم استفاده کنم آیا وقتی ماهی ها توی تانک هستند میشه از تتراباکتازیوم استفاده کرد؟؟؟ یا باید ماهی ها رو خارج کنم ؟؟؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabah نمایش پست ها
    من توی تانک اصلیم از این دارو استفاده کردم. ( امکان استفاده از تانک قرنطینه نبود ) انشاله ماهیها که حالشون خوب شد برای طی شدن سیکل باید چیکار کنم ؟؟؟ من می خام از تترا باکتازیوم استفاده کنم آیا وقتی ماهی ها توی تانک هستند میشه از تتراباکتازیوم استفاده کرد؟؟؟ یا باید ماهی ها رو خارج کنم ؟؟؟
    سلام:
    انشاءالله ماهیان شما رو به بهبودی حواهند رفت
    بااینکه در مورد استفاده از باکتوزیم ذکر شده بعد از 24-48 ساعت اولین ماهیان به تانک معرفی شوند ولی شما میتوانید استفاده نمایید و نیازی به خارج کردن ماهی نیست منتهی حتما سیفون مرتب داشته باشید و پارامترهای آب را کنترل نمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    11733
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    این عکس ها پر از علائمه چطور میگید بدون علائم مرده

دمای آب ۳۲ درجه
    نور خیره خاموش

۱.یک قاشق غذا خوری نمک هر ۲۰ لیتر
    ۲.سرامایکاپور یک قطره هر یک لیتر
    ۳.سولفات نئو مایسین یا اریترو مایسن ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۰ لیتر
    ۴.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

هر ۲۴ ساعت یک بار ۱۰۰٪ سیفون با آب بدون کلر و تجدید هر ۴ مورد فوق (تا هفت روز)
    سلام ...
    دو سه روزه چندتا از دیسکسهای من هم همین مشکل رو دارند اما خیلی کمتر و برای غذا چه دل و چه خشک ولع زیادی دارند. با عکس گرفتن چیزی زیاد مشخص نیست اما با چشم میشه دید نقاط پنبه ای مانند روی نقاطی از بدنشون مثل دم و نزدیک سر هست. تا امروز دسترسی به تانک قرنطینه نداشتم اما الان یه تانک 45 لیتری گیر اوردم. توی تانک اصلی من دیروز 6 تا قرص نیتروفرانتوین انداختم با توجه به اینکه 280 لیتری هستش . همون طور که گفتم امروز با کلی دردسر یه تانک 45 لیتری برای قرنطینه گیر اوردم. حالا نظر شما چیه منم دقیقا از همین دستور با همین دز استفاده کنم. راستی تعداد دیسکسهایی که دارم 11 تاست و 4 تاشون این مشکل رو دارند. برای این 4 تا که 3.5 اینچی هستند تانک 45 لیتری کوچیک نیست برای قرنطینه ؟ بقیه دیسکسها رو چیکار کنم؟ آیا از دز کمتر توی تانک اصلی با توجه به اینکه دیگه سیکل بهم خورده استفاده کنم یا دیگه با سیفون و زغال اثر دارو رو توی تانک از بین ببرم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabah نمایش پست ها
    سلام ...
    دو سه روزه چندتا از دیسکسهای من هم همین مشکل رو دارند اما خیلی کمتر و برای غذا چه دل و چه خشک ولع زیادی دارند. با عکس گرفتن چیزی زیاد مشخص نیست اما با چشم میشه دید نقاط پنبه ای مانند روی نقاطی از بدنشون مثل دم و نزدیک سر هست. تا امروز دسترسی به تانک قرنطینه نداشتم اما الان یه تانک 45 لیتری گیر اوردم. توی تانک اصلی من دیروز 6 تا قرص نیتروفرانتوین انداختم با توجه به اینکه 280 لیتری هستش . همون طور که گفتم امروز با کلی دردسر یه تانک 45 لیتری برای قرنطینه گیر اوردم. حالا نظر شما چیه منم دقیقا از همین دستور با همین دز استفاده کنم. راستی تعداد دیسکسهایی که دارم 11 تاست و 4 تاشون این مشکل رو دارند. برای این 4 تا که 3.5 اینچی هستند تانک 45 لیتری کوچیک نیست برای قرنطینه ؟ بقیه دیسکسها رو چیکار کنم؟ آیا از دز کمتر توی تانک اصلی با توجه به اینکه دیگه سیکل بهم خورده استفاده کنم یا دیگه با سیفون و زغال اثر دارو رو توی تانک از بین ببرم ؟

نیتروفورانتوئین رو روی چه حسابی ۶ تا توی ۲۸۰ لیتر ریختید . اگر با دوز دقیق و صحیح استفاده نشه مشکل رو که حل نمیکنه هیچ ، مقاومت آنتی بیوتیکی هم به وجود میاد

عکس هم نذاشتید و نمیشه نظری داد . به هر حال درمان فوق رو کامل انجام بدید به احتمال ۹۰٪ مشکلشون حل میشه . در ضمن حتما سرا مایکاپور رو بخرید تا اون لکه های پنبه ای شکل درمان بشن سریع

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10238
    با سلام
    3روزه که یکی از دیسکسام شکمش بادکرده و رنگ بدنش کمرنگ شده .دوستان لطف میککند راهنمایی کنند
    ویرایش توسط B@B@K : 4th April 2014 در ساعت 12:46 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    با سلام
    3روزه که یکی از دیسکسام شکمش بادکرده و رنگ بدنش کمرنگ شده .دوستان لطف میککند راهنمایی کنند
    http://www.parsipet.ir/thread376.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    ببخشید دیسکس های که دانه های خاکستری یا سیاه روبدنشون دارن طاعون دارن بیماریشون چیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مبین فضل پور نمایش پست ها
    ببخشید دیسکس های که دانه های خاکستری یا سیاه روبدنشون دارن طاعون دارن بیماریشون چیه
    این فقط یک نشانه یا علامته که به موارد زیادی بستگی داره

اسرتس ، نژاد و ژنتیک ، بیماری و خیلی مسائل دیگه توش دخیله . عکس دیسکس ها رو آپلود کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    سلام

میخواستم بدونم نحوه درمان ابری شدن چشم دیسکس چطوریه

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.shi نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم نحوه درمان ابری شدن چشم دیسکس چطوریه

با تشکر
    سلام با اجازه اساتید.
    این یه نوع بیماری باکتریایی است و استفاده از آنتی بیوتیک و ضد باکتری استفاده کنید و ویتامین a را نیز افزایش دهید

صفحه 143 از 269 نخستنخست ... 4393124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162193243 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)