همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    ممنون، کدوم شهر مناسب تره و تنوع آبزیاش بیشتره؟
    برا ی6 ، 7 ساعت پمپ هوای شارژی بزارم داخل آب کفابت می کنه ؟
    ماهی و مرجان و شقایق رو می تونم داخل یه ظرف کنار هم بزارم و بیارم؟ یا حتما باید ظرفاش جدا باشه و جدا، جدا هوادهی بشن؟
    جزیره کیش ، خارک و لارک تنوع آبزیاشون بیشتر از همه مناطق هست ولی خارک برای ورود به جزیره مجوز احتیاج دارید
    همینطور برای صید هم از تمام مناطق مجوز میخواد
    اگه هم بتونید صید کنید در صورت مشاهده جریمه های سنگینی داره
    بنظر من بهتره برای حفظ ذخایر آبزیان خلیج فارس و جلوگیری از تخریب این سرمایه از مغازه های شهرتون خرید کنید ، هرجند که خیلی از آبزیان موجود در فروشگاه ها از همین خلیج فارس میاد ولی بعضی از این آبزیان از طریق مجوزهای لازم صید میشن و اینطوری به محیط آسیب کمتری وارد میشه
    در ضمن فکر نکنید براحتی میتونید ماهی و شقایق صید کنید ، شاید بتونید انواع حلزون و هرمیت و شایدم ستاره با خودتون بیارید
    ماهی و شقایق احتیاج به غواصی و صید حرفه ای داره
    امیدوارم موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون قصد صید ندارم می خواستم جنوب برم مسافرت اگه ماهی هم بود بخرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    گسلام من یه چنتا سوال پرسیدم هیچکدوم جواب ندادین حالا اگه کسی ایتجا از نیترات گیر jblاستفاده کرده یا اطلاعاتی ازش داره من یه سوال دارم من چند وقت پیش یه بیو نیترات گرفتم مغازه که ازش خریدم گفت وقتی این نیترات گیر مدت استفادش تموم بشه سیاه میشه ولی برای من هیچ تغییر رنگی پیدا نکرده مدت 5ماه تو اک مغازه که ازش خریدم دلتا مارین تو نواب هست اگه کسی اطلاعاتی داره لطف کنه بگه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    گسلام من یه چنتا سوال پرسیدم هیچکدوم جواب ندادین حالا اگه کسی ایتجا از نیترات گیر jblاستفاده کرده یا اطلاعاتی ازش داره من یه سوال دارم من چند وقت پیش یه بیو نیترات گرفتم مغازه که ازش خریدم گفت وقتی این نیترات گیر مدت استفادش تموم بشه سیاه میشه ولی برای من هیچ تغییر رنگی پیدا نکرده مدت 5ماه تو اک مغازه که ازش خریدم دلتا مارین تو نواب هست اگه کسی اطلاعاتی داره لطف کنه بگه

سلام دوست عزیز
    من از این محصول استفاده کردم و بعداز استفاده حدود دو هفته بعد ، پدهای اون برنگ قهوه ای در امد
    شما باید قبل از استفاده یه سیفون بزنید (حدود 20 درصد) و از این محصول استفاده کنید و از طریق تست نیترات میتونید از اتمام عمرش با خبر بشید
    اون مغازه هم که اشاره کردید اگه اشتباه نکنم آقای علیزاده هست و از کاربران همین سایت هم هستند
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با عرض سلام به دوستان یه مشکل داشتم می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرممن حدود 14 ماهه آکواریوم اب شور راه اندازی کردم یه شقایق بابل گرفتم حدود 12 ماهه ، اولش این شقایق خیلی قشنگ شاخکهاش باز می کرد پر بود اما حالا ضعیف شده شاخکهاشو نازک باز میکنه غذا هم که بهش میدم (میگوی تمیز شده) راحت میخوره ولی فرداش خیلی کوچیک میشه بعد یه روز درست میشه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با عرض سلام به دوستان یه مشکل داشتم می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرممن حدود 14 ماهه آکواریوم اب شور راه اندازی کردم یه شقایق بابل گرفتم حدود 12 ماهه ، اولش این شقایق خیلی قشنگ شاخکهاش باز می کرد پر بود اما حالا ضعیف شده شاخکهاشو نازک باز میکنه غذا هم که بهش میدم (میگوی تمیز شده) راحت میخوره ولی فرداش خیلی کوچیک میشه بعد یه روز درست میشه
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدین
    اینکه شقایقتون الان به نظر ضعیف شده به خاطر شرایط آب هست قطعا آکواریوم شرایط مطلوب آب دریا رو نداره پس باید سعی کنین همه پارامتر ها و به خصوص نور و جریان رو براش در حد مطلوب نگه دارین.
    میگو هم که میدین خیلی خوبه اما هفته ای 1 بار بیشتر ندین و طبیعیه که بعد غذا دهی خودشو جمع کنه چون بعد یک یا 2 روز دفع میکنه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان یه سری کرم های سفید توی تانم بعضی وقت ها میبینم.اینا بدن؟چکارشون کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    سلام مجددتانک اصلی من با سامپ با هم یکی هستند یعنی جلوش تانک اصلی پشتش سامپ ابعادش هم طول 80 ، عرض 54 ، ارتفاع 55.5 و حدود اندازه سامپ از 15 سانت تا 20 متغیره تقریبا 28 کیلو لایوراک دارم احساس می کنم لیتراژ آب در تانک اصلی کمه بخاطر این میخوام سامپ جداگانه در طبقه پایین بسازم میخواستم بدونم ارزش داره این کارو انجام بدم تو آکواریومم تغییر پیدا میکنه از نظر کیفیت. بعدشم باید کمد بسازم جنس چوب کمد ام دی اف خوبه یا pvc. اورفلور باشه یا نه . در آخر هم به خاطر کمبود جا ، اندازه آکواریوم رو نمیتونم از این بزرگتر بسازم مخصوصا از طوللطفا راهنماییم کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام مجددتانک اصلی من با سامپ با هم یکی هستند یعنی جلوش تانک اصلی پشتش سامپ ابعادش هم طول 80 ، عرض 54 ، ارتفاع 55.5 و حدود اندازه سامپ از 15 سانت تا 20 متغیره تقریبا 28 کیلو لایوراک دارم احساس می کنم لیتراژ آب در تانک اصلی کمه بخاطر این میخوام سامپ جداگانه در طبقه پایین بسازم میخواستم بدونم ارزش داره این کارو انجام بدم تو آکواریومم تغییر پیدا میکنه از نظر کیفیت. بعدشم باید کمد بسازم جنس چوب کمد ام دی اف خوبه یا pvc. اورفلور باشه یا نه . در آخر هم به خاطر کمبود جا ، اندازه آکواریوم رو نمیتونم از این بزرگتر بسازم مخصوصا از طوللطفا راهنماییم کنید
    سلام
    قطعا بهتر میشه و بهترین حالت اورفلو هستش ولی چون عرض تانک شما کمه بهتره به نظر من بالای تانک رو از پشت سوراخ کنید چون اورفلو جای زیادی میگیره جنس کمد نظر شخصی هستش ولی حتما پایه آهنی درست کنید چون خورندگی آب شور خیلی بالاست

send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان یه سری کرم های سفید توی تانم بعضی وقت ها میبینم.اینا بدن؟چکارشون کنم؟
    بعضی از کرمها آفت هستند و از بدن ریفها تغذیه میکنند اگه ریف و میگو ندارید از داروی هاوی مس استفاده کنید از بین میرن تو تانک من هم بود ولی برام مشکلی درست نکردند

send by tapatalk

صفحه 533 از 1093 نخستنخست ... 334334835145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525836331033 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)