صفحه 6 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 430
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    سلام . دوستان جمعه تست نیترات گرفتم حدود 10 بود، امروز به امید اینکه نیترات صفر شده و لایوراک رو اضافه کنم تست زدم و دیدم نیترات رفته بالا و 25 شده، نمی دم چرا؟؟؟!!!
    فعلا یه پمپ هوا گذاشتم تو تانک که گردش آب رو بهتر کنه و حدود 15 لیتر سیفون زدم تاثیر داره؟
    کار دیگه ای بابد انجام بدم؟؟؟
    سلام
    طبیعیه لایوراکها بعد ورود به تانک به خاطر مسافت که طی کردن و زمانی که طی شده و بیرون از آب بودن یه مقدار از موجودات زنده روش مردن و وقتی داخل آب میرن تولید آمونیاک میکنن و این تا آخر ادامه داره و بدون هیچ موجود زنده ای در تانک فقط با وجود لایوراک سیکل شما بهم نمیخوره

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    طبیعیه لایوراکها بعد ورود به تانک به خاطر مسافت که طی کردن و زمانی که طی شده و بیرون از آب بودن یه مقدار از موجودات زنده روش مردن و وقتی داخل آب میرن تولید آمونیاک میکنن و این تا آخر ادامه داره و بدون هیچ موجود زنده ای در تانک فقط با وجود لایوراک سیکل شما بهم نمیخوره

send by tapatalk
    ممنون . یعتی چون لایوراک ندارم و تانک بدون موجود زنده هست نیترات دوباره داره بالا میره؟
    با اضافه کردن لایوراک مسئله حل میشه؟ ونیترات پائین میاد؟
    فروشنده ای که جدبدا پیشش میرم بهم گفته لایوراک بهت نمی دم تا نیترات و نیتریتت صفرشه و هر وقت صفر شد بیا لایوراک بگیر ؟؟؟!!!!!

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون . یعتی چون لایوراک ندارم و تانک بدون موجود زنده هست نیترات دوباره داره بالا میره؟
    با اضافه کردن لایوراک مسئله حل میشه؟ ونیترات پائین میاد؟
    فروشنده ای که جدبدا پیشش میرم بهم گفته لایوراک بهت نمی دم تا نیترات و نیتریتت صفرشه و هر وقت صفر شد بیا لایوراک بگیر ؟؟؟!!!!!

نه من فکر کردم لایوراک دارید قبلا هم گفتم بدون لایوراک سیکل به هم میخوره شما حداقل یه کیلو لایوراک اضافه کن
    این حرف فروشنده در مورد نیترات اشتباهه وقتی نیترات تو تانک خالی صفر بشه یعنی سیکل به هم خورده ، شما حتما یه تیکه لایوراک اضافه کنید البته سیکل شما تقریبا طی شده و به نظر من میتونید لایوراک اضافه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301

نه من فکر کردم لایوراک دارید قبلا هم گفتم بدون لایوراک سیکل به هم میخوره شما حداقل یه کیلو لایوراک اضافه کن
    این حرف فروشنده در مورد نیترات اشتباهه وقتی نیترات تو تانک خالی صفر بشه یعنی سیکل به هم خورده ، شما حتما یه تیکه لایوراک اضافه کنید البته سیکل شما تقریبا طی شده و به نظر من میتونید لایوراک اضافه کنید
    ممنون من فردا میرم و حدود 20 تا 25کیلو لایوراک اضافه می کنم مشکلی که نداره؟ و بعد از اضافه شدن لایوراک نیترات پائین میاد؟
    در مورد ال ای دی ، دوستم میگه که 35 تا ال ای دی 1 وات 20000 کلوین بزارم و بصورت 5 تا سفیدو دو تا آبی کار کنم و ال ای دی پاور هست و هد سینک و خمیر سلیکونم لازم دارم و نور مهتابی رو هم بردارم ، البته من می خوام بدم داداشم که کار الکترونیک میکنه انجامش بده ... موردی که نداره؟؟/

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون من فردا میرم و حدود 20 تا 25کیلو لایوراک اضافه می کنم مشکلی که نداره؟ و بعد از اضافه شدن لایوراک نیترات پائین میاد؟
    در مورد ال ای دی ، دوستم میگه که 35 تا ال ای دی 1 وات 20000 کلوین بزارم و بصورت 5 تا سفیدو دو تا آبی کار کنم و ال ای دی پاور هست و هد سینک و خمیر سلیکونم لازم دارم و نور مهتابی رو هم بردارم ، البته من می خوام بدم داداشم که کار الکترونیک میکنه انجامش بده ... موردی که نداره؟؟/

لایوراک اضافه کنید ولی بعد اضافه کردن لایوراک به طور ناگهانی نیترات میره بالا و آب نمک آماده داشته باشید و بعد رسیدن نیترات به حدود 40 سیفون کنید اگه تست نیتریت هم دارید روز اول و دوم و سوم بعد اضافه کردن لایوراک انجام بدید اگه مقدارش از حدود 3 رفت بالاتر سیفون کنید
    بعد یه هفته تست بگیرید نیتریت باید صفر باشه و نیترات رو هم با سیفون به حدود 20 برسیونید خوبه برای ماهی تنها ولی در کل نیترات روی 10 نگهش دارید عالیه بعد حدود شش ماه از راه اندازی تانک مقدار سیفون کمتر میشه و لایوراکها خودشون کار تصفیه آب رو انجام میدن و بعد یه سال لایوراکها کاملا در تانک جا میفتند

در مورد نور شما اگه مهتابیها رو بخوای در بیاری وفقط ال ای دی کار کنید نیاز به حدود 4500 لومن نور لازم دارید که باید 70 درصد ال ای دی سفید 10000 هزار کلوین باشه و 30 درصد آبی رویال بلو با فرکانس 420 الی 440 نانو متر
    باید ببینید ال ای دی چی گیرتون میاد و دیتا شیتش رو نگاه کنید ببینید چند لومنه هر ال ای دی بهد تعدادش رو حساب کنید
    بهترین ال ای دی و تنها ال ای دی که مخصوص آب شور هستش فقط کری هست که کم یابه
    ال ای دی های سئول و یه مارک دیگه هم بود که دوستان استفاده کردن و جواب گرفتن
    توصیه میکنم جای مهتابیها رو خراب نکنید تا در موقع لزوم بشه در کنار ال ای دی ها از مهتابی هم استفاده کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301

لایوراک اضافه کنید ولی بعد اضافه کردن لایوراک به طور ناگهانی نیترات میره بالا و آب نمک آماده داشته باشید و بعد رسیدن نیترات به حدود 40 سیفون کنید اگه تست نیتریت هم دارید روز اول و دوم و سوم بعد اضافه کردن لایوراک انجام بدید اگه مقدارش از حدود 3 رفت بالاتر سیفون کنید
    بعد یه هفته تست بگیرید نیتریت باید صفر باشه و نیترات رو هم با سیفون به حدود 20 برسیونید خوبه برای ماهی تنها ولی در کل نیترات روی 10 نگهش دارید عالیه بعد حدود شش ماه از راه اندازی تانک مقدار سیفون کمتر میشه و لایوراکها خودشون کار تصفیه آب رو انجام میدن و بعد یه سال لایوراکها کاملا در تانک جا میفتند

در مورد نور شما اگه مهتابیها رو بخوای در بیاری وفقط ال ای دی کار کنید نیاز به حدود 4500 لومن نور لازم دارید که باید 70 درصد ال ای دی سفید 10000 هزار کلوین باشه و 30 درصد آبی رویال بلو با فرکانس 420 الی 440 نانو متر
    باید ببینید ال ای دی چی گیرتون میاد و دیتا شیتش رو نگاه کنید ببینید چند لومنه هر ال ای دی بهد تعدادش رو حساب کنید
    بهترین ال ای دی و تنها ال ای دی که مخصوص آب شور هستش فقط کری هست که کم یابه
    ال ای دی های سئول و یه مارک دیگه هم بود که دوستان استفاده کردن و جواب گرفتن
    توصیه میکنم جای مهتابیها رو خراب نکنید تا در موقع لزوم بشه در کنار ال ای دی ها از مهتابی هم استفاده کرد
    مگه بعد از اضافه کردن لایوراک 48 تا 72 ساعت بعد نمی شه ماهی اضافه کرد؟؟
    نظرتون در مورد پد بیونیترات ای اکس جی بی ال چیه خوبه از این پد استفاده کنم؟؟
    میتون جای اسکیمر کار کنه؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    مگه بعد از اضافه کردن لایوراک 48 تا 72 ساعت بعد نمی شه ماهی اضافه کرد؟؟
    نظرتون در مورد پد بیونیترات ای اکس جی بی ال چیه خوبه از این پد استفاده کنم؟؟
    میتون جای اسکیمر کار کنه؟؟
    بستگی به مقدار نیتریت و نیترات داره که کی به ثبات برسه ممکنه به قول شما از 48 تا 72 ساعت به ثبات برسه و ممکنه یه هفته طول بکشه ، اضافه کردن یه جای لایوراک به سیکل ازت فشار وارد میکنه و ممکنه نیتریت بره بالا و بعد صفر شدن دوباره نیتریت و کم کردن نیترات میتونید ماهی اضافه کنید ، بعد اضافه کردن لایوراک ماهی هم میشه اضافه کرد ولی احتمال دادن تلفات رو هم دارید و کار غیر اصولی هستش

هیچ چیز جای اسکیمر رو نمیگیره و چون تانک شما کوچیکه استفاده از مدیای نیترات گیر و فسفات گیر رو من به شما توصیه میکنم ولی بعد ثبات تانک

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    تایپیک سیکل ازت رو ایجاد کردم مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/thread26531.html#post175971

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    امروز میخواستم برم لایوراک بگیرم ، ولی قبلش تست زدم نیتریت صفر بود ولی نیترات رفته بالاو 50 شده، الان باید چیکار کنم لایوراک اضافه کنم یا باز صبر پیشه کنم ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    امروز میخواستم برم لایوراک بگیرم ، ولی قبلش تست زدم نیتریت صفر بود ولی نیترات رفته بالاو 50 شده، الان باید چیکار کنم لایوراک اضافه کنم یا باز صبر پیشه کنم ؟؟؟

لایوراک اضافه کنید چون اگه اضافه نکنید سیکل به هم میخوره !
    یه مقدار سیفون کنید و از آبی که از تانک برداشتید برای شستن لایوراکها استفاده کنید ، سیفون هم نکردید عیبی نداره امروز که لایوراک اضافه کنید فردا یا پس فردا حتما باید سیفون کنید چون نیترات خیلی بالا میره

صفحه 6 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)