کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    سلام دوستان تو خونه 1 کاسکو دارم و میخوام 1 طوطی دیگم بگیرم آیا کاسکو پیش نژادای دیگه طوطی میمونه و باهاش یرگرم میشه اگه جواب مثبته پیش چه نژادایی؟
    و آیا 2تا کاسکو که هر دو نر یا ماده باشن میتونن پیش هم باشن و از باهم بودن لذت ببرن
    چون الان تو خونه حداقل 1 نفر هست ولی در آینده ممکنه که تنها بمونه برا اینکه از تنهایی دپرس نشه و از کنار یک طوطی دیگه بودن لذت ببره میخوام 1 هم بازی و هم دم براش بگیرم ممنون
    سلام
    خریدن کاسکوی دیگه یا هر نوع طوطیه دیگه ای نمیذاره پرنده چیزهای جدید و کلمات جدید یاد بگیره و خرید یک کاسکو و گذاشتن پیش هم دیگه هم باعث میشه که همون چیزهایی که بلد بود هم دیگه نگه
    اگر میخواید نگه دارید نباید تنها بمونه یا بفروشید یا یک
    جفت براش تهیه کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    درسته ولی الان که کنار هم نمیزارمشون یکیشونو دست نامزدم میدم تا باهاش کار کونه یکیشم دست خودم پس 2تا نگهدارنده جدا دارن و 1/2 سال دیگه کنار هم میزارمشون و بازم یکیشون به من عادت میکنه و یکیشون به نامزدم که حسودی نکنن ولی بعضی از دوستان تو همین سایت 2 نوع مختلف طوطی دارن کناره همم نگه میدارن و گله ای نمیکنن!!! مثل خانم سپیده!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    درسته ولی الان که کنار هم نمیزارمشون یکیشونو دست نامزدم میدم تا باهاش کار کونه یکیشم دست خودم پس 2تا نگهدارنده جدا دارن و 1/2 سال دیگه کنار هم میزارمشون و بازم یکیشون به من عادت میکنه و یکیشون به نامزدم که حسودی نکنن ولی بعضی از دوستان تو همین سایت 2 نوع مختلف طوطی دارن کناره همم نگه میدارن و گله ای نمیکنن!!! مثل خانم سپیده!!!
    لطفن از نقل قول استفاده کنید
    خودم سه نوع دارم و مشکلی هم ندارم چون خودمم پیششم شما میگی تنها میمونه
    مشکلی که الان برا طوطی من ایجاد شده اینه که صدای غروس هلندی رو یدر میاره
    بعد 2 سال هم بذاریدشون پیش هم فرقینمیکنه چون باهم جور میشن صاحبشون رو مثل قبل دوست ندارند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    لطفن از نقل قول استفاده کنید
    خودم سه نوع دارم و مشکلی هم ندارم چون خودمم پیششم شما میگی تنها میمونه
    مشکلی که الان برا طوطی من ایجاد شده اینه که صدای غروس هلندی رو یدر میاره
    بعد 2 سال هم بذاریدشون پیش هم فرقینمیکنه چون باهم جور میشن صاحبشون رو مثل قبل دوست ندارند
    منظورم از تنها موندن روزی 4/5 ساعته نه چند روز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    مشکلی نیست یک قفس بزرگ و 4و5تا اسباب بازی براش تهیه کنید نیاز به پرنده ی دیگه هم نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . دوست عزیز افرادی که طوطی های مختلف رو باهم نگه میدارن حرف زدن طوطی براشون مهم نیست . یا به صداهای مختلفی که ممکنه طوطی یاد بگیره بی توجه هستن . من ، شاد بودن طوطی و داشتن یه جای مناسب برای زندگی خیلی برام مهمتر از ارتباطی طوطی با من و حرف زدنش هست .

کاسکو هرچقدر به صاحبش وابسته تر بشه حسودتر میشه . ممکنه به بودن طوطی دیگه تو خونه عادت کنه و حتی دوستش داشته باشه ولی رفتار صاحبش با خودش ، رفتار صاحبش با طوطی جدید ، رفتار طوطی جدید با صاحبش خیلی براش مهم میشه .

طوطی من به شدت به من وابسته بود . با اینکه دو تا طوطی دیگرو خیلی خیلی دوست داشت ولی اصلا دلش نمیخواست من به اونا توجه کنم یا باهاشون حرف بزنم با اینکه من خیلی رعایت میکردم . وقتی از کاسکوی دوستم میپرسیدم اسمت چیه ؟ طوطی من زودتر از اون جواب میداد . یا از طوطی دوستم میپرسیدم گربه چی میگه ؟ طوطی من زودتر از اون صدای گربه درمیاورد ... یا اگه به طوطی های دیگه با دست غذا میدادم ، غذای خودش رو نمیخورد . دقیقا همون غذایی که دست من بود رو میخواست ... این مثالا رو گفتم که بدونید اگه 2 سال دیگه اگه یکی از طوطی های شما به خودتون یا نامزدتون وابسته بشن این دردسر ها رو دارید ...

الان تو بخش اخبار طوطی سانان یه مطلب راجع به کاسکویی به اسم جردن گذاشتم . این طوطی پرکنه . به شدت هم صاحبش رو دوست داره. این خونواده طوطی های زیادی دارن . یه کاسکوی پرکن دیگه هم آودن خونه که خیلی به صاحب خونه علاقه پیدا کرد و روی شونه هاش می نشست و ... . جردن ( کاسکوی اول ) با اینکه با این طوطی زود تونست ارتباطی برقرار کنه اما به خاطر اینکه احساس میکرد اون طوطی داره صاحبش رو ازش میگیره پرکنیش شدیدتر شد ( به گفته صاحب طوطی )

تصمیم با خودتونه که 2 تا طوطی داشته باشید یا نه .. اما طوطی دوم رو تا یکی دوماه خونه نیارید (قرنطینه کنید ) تو خونه نامزدتون ازش نگهداری کنید . هرچه دورتر بهتر . چون ممکنه طوطی جدید بیمار باشه . طوطی شما هم سنش کمه و سیستم ایمنی ضعیفتری داره و زودتر ممکنه بیمار بشه . بعد از این مدت . میتونید کم کم باهم آشناشون کنید .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    کاسکو از جمله طوطی هاییه که نسبت به تغییر شرایط حساسه اما اگر به شرایطی عادت کنه دیگه مشکلی پیش نمیاد یعنی اگر روزی 4-5 ساعت تنها بمونه مشکلی براش پیش نمیاد به شرطی که اسباب بازی و قفس مناسب براش تهیه کنید که سرگرم بشه
    آوردن طوطی دیگه ممکنه باعث حسودی طوطی شما بشه چون به شما وابستست و توجه شما به طوطی دیگه اون رو عصبی و شاید پر کن بکنه،اگر هم مشکلی پیش نیاد وقتی 2 تا طوطی کنار هم باشن هم تو اهلی شدن و برقراری ارتباطشون تاثیر داره هم حرف زدنشون رو تحت تاثیر قرار میده و سروصداشون هم بیشتر میشه مخصوصا اگر هم نوع باشند
    اگر قصدتون سرگرم کردن پرندست بهتره یک قفس بزرگ و اسباب بازی چوبی زیاد براش تهیه کنید تا سرگرم بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گرين چيك
    شماره عضویت
    15110
    سلام دوستان عزیز من امروز یه جوجه کاسکو خال قرمز تقریبا 10 ماه رو 1 میلیون و 400 تومان خریدم میخواستم نظرتون رو در بارش بپرسم چند تا سوال داشتم 1- قیمتش خوبه 2- سر چند تا از پر های بالش کنده شده مشکل خاصی داره با توجه به اینکه تو پرنده فروشی یه کاسکو دیگه تو قفسش بوده در ضمن امروز ظهر دیدم که وقتی داشت پر هاشو تمیز میکرد سر یکی از پر ‌‌هاش افتاد به نظرتون با توجو به فصل میتونه برای پر ریزی باشه 3- الآن خوابیده و صدایی شبیه خور و پف و ناله میکنه مشکلی نیست عادیه 4- امشب پیش دام پزشک که بود از قفس اومد بیرون و رو زمین گرفتنش یه کم استرس گرفت به نظرتون چیکار کنم که زود تر به حالت نرمال برگرده ظهر که آوردمش بعد دو سه ساعت غذا و آبشو با اشته‌ها خورد 5- دام پزشک میگفت سالم و فقط تازه سرما خورده که یه قطره داد و گفت توی هر بار که آبشو عوض میکنی 5 قطره بزن تو آبش خوب میشه تا یه هفته - لطف میکنید جواب بدید من بیشتر روی سر پر ‌‌هاش و این استرسی که یکی دو ساعت پیش گرفت نگرانم اولین طوطی که گرفتم نمیخوام مشکلی براش پیش بیاد مشکلایی که گفتم جدین؟ در ضمن الآن خواب در اولین فرصت عکسشو براتون میزارم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amis9977 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من امروز یه جوجه کاسکو خال قرمز تقریبا 10 ماه رو 1 میلیون و 400 تومان خریدم میخواستم نظرتون رو در بارش بپرسم چند تا سوال داشتم 1- قیمتش خوبه 2- سر چند تا از پر های بالش کنده شده مشکل خاصی داره با توجه به اینکه تو پرنده فروشی یه کاسکو دیگه تو قفسش بوده در ضمن امروز ظهر دیدم که وقتی داشت پر هاشو تمیز میکرد سر یکی از پر ‌‌هاش افتاد به نظرتون با توجو به فصل میتونه برای پر ریزی باشه 3- الآن خوابیده و صدایی شبیه خور و پف و ناله میکنه مشکلی نیست عادیه 4- امشب پیش دام پزشک که بود از قفس اومد بیرون و رو زمین گرفتنش یه کم استرس گرفت به نظرتون چیکار کنم که زود تر به حالت نرمال برگرده ظهر که آوردمش بعد دو سه ساعت غذا و آبشو با اشته‌ها خورد 5- دام پزشک میگفت سالم و فقط تازه سرما خورده که یه قطره داد و گفت توی هر بار که آبشو عوض میکنی 5 قطره بزن تو آبش خوب میشه تا یه هفته - لطف میکنید جواب بدید من بیشتر روی سر پر ‌‌هاش و این استرسی که یکی دو ساعت پیش گرفت نگرانم اولین طوطی که گرفتم نمیخوام مشکلی براش پیش بیاد مشکلایی که گفتم جدین؟ در ضمن الآن خواب در اولین فرصت عکسشو براتون میزارم.
    اگر واقعا جوجه باشه قیمتش مناسبه.صدای خروپف یعنی از جاش و مکانش راضی هستشش و خوشحاله موردی نداره...برای سرما خوردی مکانی که هستش گرم باشه..کمی پرتقال بده بهش..مولتی ویتامین بریز تو ابش..سرپرهاشش اگر فردا هم باز این کار کرد و سرپرهاشو کند یه عکس بزارید شما ولی اگر ادامه نداشت مشکلی نداره ..موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amis9977 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز بهتون تبریک میکنم .
    یکم به کاسکو فرصت بدین با محیط جدید آشنا بشه و همین اول نباید توی دامپزشکی انقدر بهش استرس وارد میشد . ولی حالا که اینطوری شده باید فرصت آشنایی بیشتری بهش داد تا ترسش کامل بریزه . در اصل لطف کنید کلا مقالاتی با موضوع چگونگی نگهداری از کاسکو رو مطالعه کنید که بدونید روزای اول چیکار کنید بعد اگر سوال بود بپرسید . اما به طور خلاصه میگم اینکه شما تا یک هفته کاری بهش نداشته باش . میبینی میترسه جلوش نرو و تا حدی که آرومه باهاش برخورد کن . هی جلوش نرو که زودتر ترسش بریزه بذار حس کنه به محیط جدید میتونه عادت کنه و شما دشمنش نیستید . فقط آب و غداشو عوض کن توی این مدت . اگر برای تعویض غذا و آب غار کشید زیاد محلش نکن و اصلا بهش نگاه نکن و ظرف هارو عوض کن در غیر اینصورت نزدیک شدی دیدی حالت تهاجمی و عصبی و ترس گرفت از دور شو تا آروم باشه . همیشه درحدی کنارش باش که نترسه ازت . برای جزییات بیشتر مقاله های مربوطه رو مطالعه کن که گفتم . جواب سوال ها ::
    از سوال یک تا 3 هیج مشکلی نیست . چون تازه خریدین و توی پرنده فروشی بهشون رسیدگی نمیشه پرهاشون خراب میشه یکم خودشون طی دوره ای درستش میکنن . هیچ مشکلی نیست. سوال 3 خر و پف کردنش بعضی ها طبیعی هست ولی فعلا عجله نکن بهش اجازه بده 2 3 روز بگذره بعدش ببین وضعیتش چجوریه .
    درباره سوال 5 خرید یک کاسکو سرما خورده واقعا کار اشتباهی هست که نباید این ریسک رو شما میکردین مخصوصا وقتی تجربه اول هم باشه . نظرم اینه کاسکو رو با یه کاسکو سالم و بدون هیچ مریضی تعویض کنید . کاسکو ها از انسان ها سرما نمیخورند بلکه بدونید اون پرنده ای هم که کنارش بودهه با توجه به مریضی این پرنده مریض بوده و ممکنه بیماری بدتری هم داشته باشه که بعدا رو بشه و خسارتش جبران ناپذیر باشه. نظرم اینه سریعا عوضش کنید و از جای مطمین یه پرنده سالم بگیرید .
    وحشی هست درسته ؟ سنش حدودا چقدره ( اون جیزی که فروشنده بهتون گفته ) ؟ لطفا عکس از چشمام بذارید البته الان که وحشی هست سعی کنید با یه دوربین با کیفیت از دور عکس بگیرید بدون فلاش حتما چون باعث ترس پرنده میشه .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

صفحه 725 از 1238 نخستنخست ... 2256256757067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327337347357367377387397407417427437447758251225 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)