همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    نه نمیخونه هیچ کدوم فقط ابلغ در حالت نشستن هستش میاد طرف اون یکی سرشم خم میکنه ولی لوتینو میزنتش باز این عمل تکرار میشه زود زود.من این صحنه رو تو عروس های قبلیم دیده بود که ماده این کار رو میکرد بعدش نر جفت گیری رو انجام میداد به خاطر همین گفتم.در مورد ماده گفتنم از روی عادت میگم از اول ابلغ ماده هستش قطعی نمیدونم کدوم ماده هستش کدوم نر
    به نظر من (اصلا قطعیت نداره و ممکنه اشتباه باشه)این ها دوتا نر جوان هستن که ابلق هم در حال پرریزی هست و به مرور همون سه تا دم که راه راه داره هم میریزه و زیر دم یکدست خاکستری میشه.ضمن اینکه خاروندن سر اصلا دلیل بر جفت بودن نیست و توی یک جفت ماده یا یک جفت نر هم اتفاق میفته.
    مگر اینکه از جفت بودنشون مطمئن باشید.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام بخاطر مشکلی که عروس نرم موقع بدنیا اومدن جوجه ها بوجود میاورد مجبور شدم از ماده جداش کنم.از دیروز تا بحال ماده حتی یکبار هم از روی تخم ها بلند نشده.امکانش هست تلف بشه؟بیقراری هم نمیکنه اما خب بیرونم نمیاد که غذا بخوره
    بعد از تولد جوجه ها میتونم نر رو بذارم تو لونه یا جوجه ها رو میکشه؟
    ضمنا خیلی هم مسته و یکی دوساعت بعد از گذاشتنش تو جای جدید یه ضرب آواز میخونه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام بخاطر مشکلی که عروس نرم موقع بدنیا اومدن جوجه ها بوجود میاورد مجبور شدم از ماده جداش کنم.از دیروز تا بحال ماده حتی یکبار هم از روی تخم ها بلند نشده.امکانش هست تلف بشه؟بیقراری هم نمیکنه اما خب بیرونم نمیاد که غذا بخوره
    سلام.تلف شدنش که بسیار بعید و دور از ذهن هست.ولی حتما کاهوی بسیار کم و سبزی تره توی قفسش قرار بده تا مدفوعش رو شل کنه برای دفع کردن به مشکل نخوره.
    خیر ممکنه از شدت مستی جوجه هارو از بین ببره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام بالاخره جفت من جفت گیری کردن چقدر طول میکشه تا تخم بزارند؟
    چند بار باید جفت گیری کنن؟
    تو این مدت باید چه غذاهایی بدم که بدون نطفه نشن وتقویت بشن و...نشوند؟!!

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سلام بالاخره جفت من جفت گیری کردن چقدر طول میکشه تا تخم بزارند؟
    چند بار باید جفت گیری کنن؟
    تو این مدت باید چه غذاهایی بدم که بدون نطفه نشن وتقویت بشن و...نشوند؟!!
    سلام مبارکه انشالله.بین یک تا سه هفته ممکنه طول بکشه.
    میتونید از سفیده ی تخم مرغ و جوانه ی گندم وماش وجعفری گشنیز یک روز درمیون استفاده کنید تا زمانی که تخم بذارن بعدش همه چیز بجز ارزن وکتون حذف بشه

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها

سلام . جناب اسکندری راهنمایی فرمودند . فقط اگر جفتی دارید که تخم گذاریشان با این جفتتان همزمان هست می توانید برای بزرگ کردن و غذا دادن جوجه ها از انها کمک بگیرید و از الان تخم ها را زیرشان قرار بدید اما اگر این طور نیست برای اینکه به پرنده ماده فشار زیادی نیاید غذای نرم بیشتری در اختیارش قرار بدید که راحتتر به جوجه ها رسیدگی کند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    عروس های من کفه لونه که خاک اره ریخته بودم رو یه گوشه جمع کردن (دمه در لونه) و قسمتی که هیچ چیز نیستو تمیز کردن و میخوان اونجا تخم بزارن الان اگه تخم بزارن تخم ها تکون میخورند و میشکنن اگر هم در بیان جوجه هاشون پاهاشون بد جور میشه....
    کارشون مشکلی نداره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام

قبلا هم این سوالو پرسیده بودم ولی چون مرتب تکرار میشه باز هم می پرسم: عروس نر من از فردای روزی که اومد خونه شروع کرد به خوندن. الان تقریبا هر روز چند دقیقه بال ها و دمشو باز میکنه و مثل تاکسیدرمی به همین حال میمونه. بعد جیییییغ می زنه و بعدش نوکشو میکوبه به هر جایی که نشسته. بعد دوباره از اول تکرار میکنه.
    فرقی هم نمیکنه جایی که هست اولین بارش باشه که اونجا نشسته یا مثلا قفسش باشه. حتی یکبار رو شونه من هم همین کارو میکرد!

معنی کاراش چیه؟
    اگر برای تعیین قلمروشه، تا کی میخواد این کارو بکنه (الان 2 هفته است که پیش ماست)؟
    نکنه جفت میخواد؟!؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    عروس های من کفه لونه که خاک اره ریخته بودم رو یه گوشه جمع کردن (دمه در لونه) و قسمتی که هیچ چیز نیستو تمیز کردن و میخوان اونجا تخم بزارن الان اگه تخم بزارن تخم ها تکون میخورند و میشکنن اگر هم در بیان جوجه هاشون پاهاشون بد جور میشه....
    کارشون مشکلی نداره؟
    سلام.لونه رو اونجور که مطابق سلیقشون هست و احساس میکنن مناسبه برای تکثیر تزیین میکنن و بهتره به لونه اصلا کاری نداشته باشید.لونه مگه جا تخمی نداره؟جایی که کف لونه گود تر باشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

قبلا هم این سوالو پرسیده بودم ولی چون مرتب تکرار میشه باز هم می پرسم: عروس نر من از فردای روزی که اومد خونه شروع کرد به خوندن. الان تقریبا هر روز چند دقیقه بال ها و دمشو باز میکنه و مثل تاکسیدرمی به همین حال میمونه. بعد جیییییغ می زنه و بعدش نوکشو میکوبه به هر جایی که نشسته. بعد دوباره از اول تکرار میکنه.
    فرقی هم نمیکنه جایی که هست اولین بارش باشه که اونجا نشسته یا مثلا قفسش باشه. حتی یکبار رو شونه من هم همین کارو میکرد!

معنی کاراش چیه؟
    اگر برای تعیین قلمروشه، تا کی میخواد این کارو بکنه (الان 2 هفته است که پیش ماست)؟
    نکنه جفت میخواد؟!؟
    سلام.اینکه بالهارو باز میکنه و به حالت آویز ممونه و بعضا بال هم میزنه برای از بین بردن گرفتگی بال ها هست و کاملا طبیعیه و توی تمام عروس ها هست.
    جویدن هم عادت و رفتار طوطی هست و هرچیزی که توجهشون رو جلب کنه برای تستش شروع به جویدنش میکنن.این ها همه رفتار طبیعیه یک طوطی هست و هیچ مورد عجیبی نیستن.

صفحه 724 از 1915 نخستنخست ... 22462467470570670770870971071171271371471571671771871972072172272372472572672772872973073173273373473573673773873974074174274377482412241724 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)