صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 152
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    قیمتش چنده و من فقط قطع و وصل میکنه سیستم نوری رو فکر نکنم به اینا بشه برنامه داد مثلا ساعت 11 این چراغ و ساعت 15 لامپهای دیگه روش بشن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    آره اگه بتونید از پس هزینش بر بیایید به نظرم خیلی خوبه آخه من با توجه به همین مدت کم دوسه ماه واقعآ از کار کرد لامپهاش راضی هستم.
    چا ره ای جزء این برام نمونده اگه بخوام متال بزارم نزدیک 1 میلیون هزینه اش میشه یا اگه بخوام مهتابی بزارم هر 8 ماه باید تعویض بشن ور ضمن مهتابی برای ارتفاع من مناسب نیست پس چاره ای جزء استفاده از این پنل ها ندارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    در ضمن من اگه این ال ای دی ها رو از فروشگاه دلتا بگیرم باید در کنارشم مهتابی بزبرم یا لازم نیست فقط دو ردیف ال ای دی کفایت میکنه؟چند ساعت در روز باید روشن باشم در ضمن من الان یه ردیف ال ای دی 18 تایی سفید و آبی 20000 کلوین دارم اما با اینکه اصلا نور تانکم خیلی ضعیفه و کمه اما با مشکل دیاتوم روبرو هستم فسفات تانکم رو با تست دلتا دیروز زدم رنگش سفید و صفر بود اما تست سیلیکات ندارم در ضمن الانم از راکتور فسفات با مدیای اکسترافوس برایت ول دارم استفاده میکنم حدود 2-3 هفته میشه علتش چی میتونه باشه در ضمن موجودات کف خوار هم ندارم البته یه گوبی داشتم که مرد!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    آره باید مهتابی بگیری
    چون قدرت نفوذ نور ال ای دیها توی آب زیاد هست و اگه بخاهی یک دفعه اونها رو روشن کنی به موجودات خصوصآ مرجانها شک وارد میشه و باید یک مهتابی هم تهیه کنید و یا از تعداد ال ای دی کمتری که نور کمتری دارن استفاده بکنید تا در اولین لحضه لامپهای با نور کمتر رو روشن کنید و بعد بقیه لامپهارو چون توی طبیعت هم خورشید به مرور و آروم آروم میاد بالا و کمکم نورش زیاد میشه شما هم باید یک همچین چیزی رو در نظر بگیرید و باید سعی کنید اول لامپ آبی و بعد بقیه رو روشن کنید .و بین اونها هم فاصله بگذارید .
    مثلآ من وقتی لامپ مهتابی آبی رو روشن میکنم یکساعت بعدش لامپ سفید مهتابی و بعد از نیم ساعت هم ال ای دی ها رو روشن میکنم از لحظه رو شن شدن لامپ سفید هم تا هفت ساعت میزارم ال ای دی و مهتابی روشن باشن و برای خاموش شدن هم اول ال ای دی و نیم ساعت بعدش سفید و بعد از نیم ساعت هم آبی رو خاموش میکنم .
    امیدوارو چیزی دستگیرتون شده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    در مورد دیاتوم هم با توجه به توضیحاتی که دادید فکر میکنم شما باید میزان جریان آب رو توی تانکتون بالا ببرید .و اون ال ای دیهایی که گفتید از اصلی بودنشون هم اطمینان حاصل کنید .و به نظر من همه ما نیاز به یک ای تی اس یا رف داریم به نظرم هر چه سریعتر به فکر ای تی اس باشید که در این مورد خیلی به شما کمک میکنه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام میخواستم بدونم جریان تانک من با وجود 1 واتر پمپ2300nj آکواریوم سیستم و موج ساز سوبو 300 7500 لیتر بر ساعت باز ضعیه؟اگه ضعیفه باید چی کار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم جریان تانک من با وجود 1 واتر پمپ2300nj آکواریوم سیستم و موج ساز سوبو 300 7500 لیتر بر ساعت باز ضعیه؟اگه ضعیفه باید چی کار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
    سلام
    برای آکواریوم فیش اونلی از 10 الی 20 برابر حجم تانک و برای ریف 20 الی 25 برابر گردش آب لازمه که بستگی به نوع ماهی و ریفها دارید
    مثلاً جراحها جریان آب زیاد رو دوست دارند

دیاتوم روی شنها تا این حد شما به نظر من طبیعیه یا یه گاپی شن خوار بگیرید یا هر چند مدت به آرامی شنها رو به هم بزنید دیاتومها برن زیر و نور بهشون نخوره از بین میرن
    دیاتوم وقتی مشکل سازه که عین یه لخته خون رو هم جمع بشه و در این صورت به سرعت تمام تانک پر میشه

علت های اصلی ایجاد دیاتوم فقط گردش کم آب نیست و نور نامناسب و فسفات و سیلیکات بالا هم دخیل هستند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    برای آکواریوم فیش اونلی از 10 الی 20 برابر حجم تانک و برای ریف 20 الی 25 برابر گردش آب لازمه که بستگی به نوع ماهی و ریفها دارید
    مثلاً جراحها جریان آب زیاد رو دوست دارند

دیاتوم روی شنها تا این حد شما به نظر من طبیعیه یا یه گاپی شن خوار بگیرید یا هر چند مدت به آرامی شنها رو به هم بزنید دیاتومها برن زیر و نور بهشون نخوره از بین میرن
    دیاتوم وقتی مشکل سازه که عین یه لخته خون رو هم جمع بشه و در این صورت به سرعت تمام تانک پر میشه

علت های اصلی ایجاد دیاتوم فقط گردش کم آب نیست و نور نامناسب و فسفات و سیلیکات بالا هم دخیل هستند
    من فکر میکنم از نوره چون الان مدت روشنایی ال ای دی ها رو کم کردم دارن از بین میرن کم کم و برای فسفات و سیلیکات هم از اکسترا فوس برایت به مقدار 300 گرم از 600 گرمی که توی بسته بندیش داشت دارم تو راکتور فسفات ازش استفاده میکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    در ضمن در حال حاضر من الان گردش آبم 20 برابر حجم تانک است با موج ساز سوبو300 و واتر پمپ 2300 آکواریوم سیستم؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    در ضمن در حال حاضر من الان گردش آبم 20 برابر حجم تانک است با موج ساز سوبو300 و واتر پمپ 2300 آکواریوم سیستم؟
    به نظر کافی میاد ولی از دوتا موج ساز ضعیف تر استفاده کنید بهتره

صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)