صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 63
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مبارک مبارک مبارکتون باشه
    آکواریوم جمو جوری شده و بسیار زیبا
    انشا ... بدون مشکل لذتشو ببری
    سلام،خییییییییلی ممنونم.
    ممنون ممنون ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    [/indent]آکواریومتون مبارک باشه ، خیلی قشنگه
    فقط ی مسءله
    معمولا برای آکواریومهای با سایز کوچیک ( مث آکواریوم شما ) ، یدونه لوچ دلقک میندازن تو آکواریوم . چون اگر ی لوچ ، از ی لوچ دیگه ی اپسیلون هم کوچیکتر باشه ، لوچ بزرگتره انقد لوچ کوچیکتره رو دنبال میکنه تا لوچ کوچیکه مجبور میشه ک مدام ی جا خودشو قایم کنه .
    من تا حالا توی پنج شیش تا آکواریوم کوچیک ، این موضوع رو دیدم ک در صورت جدا نکردن لوچها بعد از مدتی اتفاق ناخوشایندی میفته .
    اگه امکانشو دارین و میتونین ، هرچی زودتر اون لوچی رو ک قایم میشه رو از آکواریوم خارج کنین و ب ی آکواریوم دیگه منتقل کنین . وگرنه متاسفانه باید بگم ک صد در صد بعد از یکی دو هفته شاهد مرگ لوچ کوچیک میشین . در هر صورت سعی کنین اونو جدا کنین .

درمورد گوپی تون هم ، اگه میتونین ی عکس نزدیک ازش بذارین ، تا وقت ب دنیا اوردن بچه ماهیاتون رو حدودی بگیم .
    اینم بگم ، حتما حتما ی زایشگاه تهیه کنین تا خیالتون راحت باشه .

سلام،ممنون.من از چند نفر دیگه که تو نگهداری از آکواریوم تجربه داشتن پرسیدم گفتن باید 2 تا لوچ بگیرم تا قایم نشن،اینا هم اندازه ان،زیادم نزدیک هم نمیرن...شبا میرن پیش هم یه 15 دقیقه میشینن بعد جدا میشن.زایشگاه رو هم به زودی تهیه میکنم،امشب هم یه عکس دقیق از گوپی میذارم.
    ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام .. تبریک میگم راه اندازیه تانکتون رو ..

چون حجم آب کمه پیشنهاد میکنم اون تکه مرجان سفید رو دربیارید ..

کیفیت آب رو خراب میکنه .. به درد آب شیرین نمیخوره اصلا..
    سلام،ممنون.
    آره یه چند نفر دیگه هم بهم گفتن مرجان رو دربیارم،دیشب درش آوردم.امروز هم صدف ها رو در میارم.
    سپاس.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
    سلام،ممنون.من از چند نفر دیگه که تو نگهداری از آکواریوم تجربه داشتن پرسیدم گفتن باید 2 تا لوچ بگیرم تا قایم نشن،اینا هم اندازه ان،زیادم نزدیک هم نمیرن...شبا میرن پیش هم یه 15 دقیقه میشینن بعد جدا میشن.زایشگاه رو هم به زودی تهیه میکنم،امشب هم یه عکس دقیق از گوپی میذارم.
    ممنون.

والا تو این ده دوازده سالی ک آکواریوم داشتم ، ندیدم کسی توی آکواریوم این سایزی دو تا لوچ بندازه .
    ایشالا ک حرف اون دوستان درست باشه و هیچ مشکلی پیش نیاد واسه هیچکدوم از ماهیاتون . درضمن لوچ توانایی سایز شدن رو داره ها . اگه خوب ازش مراقبت کنین ، تا چهل پنجاه سانت هم رشد میکنه .
    فقط ی نکته ی دیگه
    لوچ نسبت ب تغییرات دما خیلی حساسه ، سعی کنین هیچوقت دمای آکواریومتون رو تغییر ناگهانی ندین ، ب خصوص وقتی از لوچ نگهداری میکنین .
    نشونه ش هم اینه ک ، رنگ بدن لوچ خیلی سریع ب رنگ سفید متمایل میشه .

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
    سلام،ممنون.چشم...اما ارتمیا از کجا تهیه کنم؟!میشه یکم بیش تر و دقیق تر درباره ی فراهم کردن زایشگاه توضیح بدید؟!
    ممنونم.
    برای تهیه ارتیما می تونید از آکواریومی ها تهیه کنید ولی زنده کردن برای شما که تازه وارد این عرصه شدین یکمی دشواره این لینکی که کمتون می کنه برای هچ کردن ارتیماhttp://www.parsipet.ir/thread17687.html
    ولی بعد تولد نوزادان می تونید از اکواریومی ها ارتیمای دپوکسه,کوپنزو غذاهای ریز دیگهای که می شه برای تغذیه بچه ها استفاده کرد تهیه کنید خیلی خودتون رو درگیر این قضایای تغذیه نوزادان نکنید معمولا ارتیما برای بچه های سیچلایدهایی که ریزتر هیتند استفاده می شن ولی بچه گوپی به دلیل اینکه سایز درشتری دارن می شه با غذاهای خشک هم تغذیه کرد البته ارتیما روی رشد واقعا تاثیر چشم گیری داره ولی خوب بیشتر برای پرورش دهنده ها
    در مورد زایشگاه و پرورشگاه می تونید هر دو رو از اکواریومی ها تهیه کنید
    زایشگا به دلیل حالت مخروطی وسطش بچه ها بعد از زایمان در کف قرار می گیرند از دسترس سایر ماهیان و خود ماده در امان هستند و بعد از اتمام کار ماده باید به تانک باز گردد
    این عکس از زایشگاه :

اینم عکس از پرورشگاه:

فقط توجه داشته باشید در صورتی که کف زایشگاه شیار دار هست و فاصله شیارهای زیاد باشه بچه ها از اون عبور کرده غذای مقوی برای سایر ماهیان خواهند شد بلایی که بچگی سر خودم اومد می خواستم سکته کنم بعد از مدتها صاحب نوه شدم ولی خوب همه رفتن
    موفق باشید

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    والا تو این ده دوازده سالی ک آکواریوم داشتم ، ندیدم کسی توی آکواریوم این سایزی دو تا لوچ بندازه .
    ایشالا ک حرف اون دوستان درست باشه و هیچ مشکلی پیش نیاد واسه هیچکدوم از ماهیاتون . درضمن لوچ توانایی سایز شدن رو داره ها . اگه خوب ازش مراقبت کنین ، تا چهل پنجاه سانت هم رشد میکنه .
    فقط ی نکته ی دیگه
    لوچ نسبت ب تغییرات دما خیلی حساسه ، سعی کنین هیچوقت دمای آکواریومتون رو تغییر ناگهانی ندین ، ب خصوص وقتی از لوچ نگهداری میکنین .
    نشونه ش هم اینه ک ، رنگ بدن لوچ خیلی سریع ب رنگ سفید متمایل میشه .
    بنده هم با اقا رضا موافقم که دمای تانک نباید تغییرات زیادی داشته باشه چون خیلی زود اسیب می بینه
    ولی در مورد نگهداری دوتا لوچ در کنار هم فکر نکنم مشکلی باشه لوچ ماهی خجالتی هست و هرچه تعداد بیشتر باشه فعالیت و استرس هم در آنها کمتر خواهد بود معمولا لوچها رو در گله نگهداری می کنند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    منم در مورد تعداد لوچ نظرم موافق نظر سعید هست مشکلی ندارن تو تعداد یا گله ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نیاز به کمک افراد با تجربه دارم...آیا تغذیه ی ماهی ها و گیاه های من درسته؟!
    این غذایی هست که به کفخوار ها میدم{جولی ها،دلقک ها و لجنخوار}:

این غذایی هست که به ماهی های کوچیکم میدم{زبرا ها،نعون،گوپی ها و رامینوس ها}:

اینم ماده ی تقویت کننده ایه که به گیاهام میدم،اما میشه راهنماییم کنید که هر چند وقت یه بار باید این ماده رو بهشون بدم؟!

تشکر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    غذاها خوب و با کیفیت هست.. غذا دادن رابطه مستقیم داره با سیفون کردن..

تگه سیفون مرتب و روزانه دارید غذا رو به تعداد دفعات بیشتر به مقدار کم بدید..

اگه سیفون کم انجام میدید باز به دفعات مثلا روزی 2 یا 3 بار اما به مقدار خیلی کمتر.. در حدی که غذا به کف آب نرسه..

اما کود مایعی که برای گیاهاتون گرفتید کیفیت خوبی نداره.. این کود مال 10 سال پیشه..

کود های جدید کیفیت خوب و کاملتری دارند.. مثل کودهای مایع آزو .. جی بی ال .. ریورتون .. سیچم .. کنت.. برایت ول..

روی کود نوشته که به ازای هر لیتر آب چه مقدار بریزید .. شما که مترجمی خودت..

حجم آب رو هم طول و عرض و ارتفاع رو ضربدر هم کنید تقسیم بر1000 کنید لیتراژ تانکتون بدست میاد..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    ممنون بابت راهنمایی هاتون.چشم،میرم یه کود خوب و با کیفیت براشون میگیرم.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)