صفحه 53 از 130 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 1293
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

نگران نباشید اون کرم ها انگل نیستند و فقط به دلیل غذا دهی بد و زیاد داخل آکواریوم تکثیر میشن . معروف ترینشون با نام پلاناریا شناخته میشه

http://www.parsipet.ir/thread624.html

موفق باشید
    واقعا ممنون آقای آژیده
    پس یعنی این ها تو بدن ماهی ها نیستن؟می تونم بفروشمشون یعنی آکواریومه اونی که می خوادش آلوده نمی شه؟
    آکواریومم تمیزه بااین حال شما توصیه می کنید که طی چه بازه ی زمانی و چقدر از آب آکواریوم سیفون کنم؟
    رو شیشه هم اومدن شا پیشنهاد می کنید از دارو استفاده کنم؟میگو های فیریز شده هم باز هم بهشون بدم؟چونکه از چند وقت پیش که شروع کردم بهشون بدم چونکه عادت نداشتن چند تکه زیر آب رفت ولی الان دیگه اینطور نیست،ممکنه بخاطر اونا باشه؟ماهی هام هم همه ی غذا رو می خورن فقط هر چند وقت به لجن خوارام غذا زیر آبی می دم.
    ببخشید سوالام زیاد شد و باز هم ازتون بخاطر جواب سریعتون تشکر میکنم واقعا نگران شده بودم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    واقعا ممنون آقای آژیده
    پس یعنی این ها تو بدن ماهی ها نیستن؟می تونم بفروشمشون یعنی آکواریومه اونی که می خوادش آلوده نمی شه؟
    آکواریومم تمیزه بااین حال شما توصیه می کنید که طی چه بازه ی زمانی و چقدر از آب آکواریوم سیفون کنم؟
    رو شیشه هم اومدن شا پیشنهاد می کنید از دارو استفاده کنم؟میگو های فیریز شده هم باز هم بهشون بدم؟چونکه از چند وقت پیش که شروع کردم بهشون بدم چونکه عادت نداشتن چند تکه زیر آب رفت ولی الان دیگه اینطور نیست،ممکنه بخاطر اونا باشه؟ماهی هام هم همه ی غذا رو می خورن فقط هر چند وقت به لجن خوارام غذا زیر آبی می دم.
    ببخشید سوالام زیاد شد و باز هم ازتون بخاطر جواب سریعتون تشکر میکنم واقعا نگران شده بودم.
    سلام
    بیماری زا نیستند . میتونید بفروشید . اگر یک ماه سیفون منظم داشته باشید و غذایی که برای ماهی ها میریزید در کمتر از چند دقیقه مصرف بشه و ته نشین نشه این مشکل خود به خود و به دلیل عدم وجود غذا برای کرم ها در تانک ریشه کن میشه . اگر داخل آکواریوم از شن و ماسه استفاده نکنید احتمال بروز این مشکل باز هم کمتر میشه

به هر حال راه ریشه کن کردن با دارو هم وجود داره . کلیه ترکیابت فرمالین ، مالاچیت گرین و یا مس میتونه این کرم ها رو نابود کنه . تا جایی که یادمه جزو دسته ترماتود ها هستند و احتمالا پرازیکوانتل هم تاثیر گذار خواهد بود ولی کلا دارو نزندی برای این مورد بهتره

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th May 2013 در ساعت 10:52 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام
    بیماری زا نیستند . میتونید بفروشید . اگر یک ماه سیفون منظم داشته باشید و غذایی که برای ماهی ها میریزید در کمتر از چند دقیقه مصرف بشه و ته نشین نشه این مشکل خود به خود و به دلیل عدم وجود غذا برای کرم ها در تانک ریشه کن میشه . اگر داخل آکواریوم از شن و ماسه استفاده نکنید احتمال بروز این مشکل باز هم کمتر میشه

به هر حال راه ریشه کن کردن با دارو هم وجود داره . کلیه ترکیابت فرمالین ، مالاچیت گرین و یا مس میتونه این کرم ها رو نابود کنه . تا جایی که یادمه جزو دسته ترماتود ها هستند و احتمالا پرازیکوانتل هم تاثیر گذار خواهد بود ولی کلا دارو نزندی برای این مورد بهتره

موفق باشید
    یک دنیا تشکر
    فقط بازه های زمانی برای سیفون منظم به نظر شما چند وقت به چند وقت باشه بهتره وچند درصدشو؟
    نمک چی استفاده کنم چطوره؟ چقدر؟
    واقعا تشکر می کنم این دومین باریه که تو همچین مخمصه ای افتادم با این تفاوت که دفعه پیش راهنمایی و دوستی مثل شما نداشتم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    یک دنیا تشکر
    فقط بازه های زمانی برای سیفون منظم به نظر شما چند وقت به چند وقت باشه بهتره وچند درصدشو؟
    نمک چی استفاده کنم چطوره؟ چقدر؟
    واقعا تشکر می کنم این دومین باریه که تو همچین مخمصه ای افتادم با این تفاوت که دفعه پیش راهنمایی و دوستی مثل شما نداشتم.
    سلام

خواهش میکنم دوست خوبم هدف از ایجاد این انجمن همین بوده : کمک به علاقه مندان و حیوانات بی گناه!
    سیفون هر چقدر بیشتر بهتر...این تنها چیزیه که میتونم راجع به سیفون بگم . نمک بدون ید با میزان یک قاشق غذا خوری به ازای هر 20 لیتر آب (برای کت فیش کمی زیاده)

سیفون هم در صورت کامل بودن چرخه ازت حد اقل هفته ای 1 بار هر بار 50% با آبی که حد اقل 24 ساعت با جریان آب و وجود سنگ هوا دپو شده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th May 2013 در ساعت 11:36 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    سلام دوستان من هفته پیش از توی یکی از این اکواریوم ها که بیرون مغازه می زارن اصلا کلا وضعیت اکواریومشون افتضاح یعنی اب سبز انوع جلبک وجود داره کف پر از مدفوع و لجن
    یک کوی کوچیک گرفتم اوردم انداختم تو اکواریوم خودم دو روز بعد یه چشش باد کرده الان یه هفته ادامه داره هنوز خوب نشده در ضمن وضعیت اب اکواریوم خودم بسیار خوبه و مشکل از اکواریوم من نیست
    لطفا در این ضمینه کمک ام کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط salek نمایش پست ها
    سلام دوستان من هفته پیش از توی یکی از این اکواریوم ها که بیرون مغازه می زارن اصلا کلا وضعیت اکواریومشون افتضاح یعنی اب سبز انوع جلبک وجود داره کف پر از مدفوع و لجن
    یک کوی کوچیک گرفتم اوردم انداختم تو اکواریوم خودم دو روز بعد یه چشش باد کرده الان یه هفته ادامه داره هنوز خوب نشده در ضمن وضعیت اب اکواریوم خودم بسیار خوبه و مشکل از اکواریوم من نیست
    لطفا در این ضمینه کمک ام کنید

سلام

ماهی بیمار رو جدا کنید و در تانکی مجزا قرنطینه کنید

1.یک قاشق نمک به ازای هر 20 لیتر آب
    2.آنتی بیوتیک انسانی اریترومایسین با میزان 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر

7 روز پیاپی هر 24 ساعت یک بار 100% آب رو با آب 24 ساعت مانده و بدون کلر تعویض کنید و هر 2 مورد فوق رو تجدید کنید

روزانه وضعیت ماهی رو با عکس گزارش کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    باسلام خدمت استادآژيده
    يكي ازديسكسهاي من اززماني كه خريدمش تا حالا روي تمام بدنش بخصوص پيشانيش دانه هاي مشكي بسيارريزي(درحدنوك سوزن) داره كه نماي جالبي نداره آيا اين نشانه بيماريه يا نه .وآيا راه حلي واسه ازبين بردنشون هست يا نه؟
    ممنون از شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    باسلام خدمت استادآژيده
    يكي ازديسكسهاي من اززماني كه خريدمش تا حالا روي تمام بدنش بخصوص پيشانيش دانه هاي مشكي بسيارريزي(درحدنوك سوزن) داره كه نماي جالبي نداره آيا اين نشانه بيماريه يا نه .وآيا راه حلي واسه ازبين بردنشون هست يا نه؟
    ممنون از شما

سلام
    با کسب اجازه از آقای آژیده عزیز
    این حالت وقتی پیش میاد که شرایط آبی که دیسکس ها در اون قرار دادن نامطلوب باشه که این گونه موارد رو میشه با استفاده از دستگاه اسمز معکوس (ro) و سیفونهای مناسب و حفظ کیفیت آب حل کرد و بیماری نیست.
    البته منتظر نظر آقای آژیده هم باشید تا اگر بنده به نکته ای اشاره نکردم ایشون راهنمایی تون کنن.
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    با کسب اجازه از آقای آژیده عزیز
    این حالت وقتی پیش میاد که شرایط آبی که دیسکس ها در اون قرار دادن نامطلوب باشه که این گونه موارد رو میشه با استفاده از دستگاه اسمز معکوس (ro) و سیفونهای مناسب و حفظ کیفیت آب حل کرد و بیماری نیست.
    البته منتظر نظر آقای آژیده هم باشید تا اگر بنده به نکته ای اشاره نکردم ایشون راهنمایی تون کنن.
    موفق باشید
    سلام

فرمایش شم کاملا صحیح

ژنتیک هم در این مسئله دخیله و بعضی از ماهی ها ذاتا استعداد بیشتری در نمایش این دانه های سیاه و پودری شکل دارند . بعضی از نژاد ها و به خصوص دیسکس هایی که اصلاح نژاد شدند هم اصلا این علائم رو بروز نمیدهند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ببخشید آقای آژیده وقتی این پلاناریا ها توسط ماهی ها خورده بشن میمیرن یعنی اینکه به عنوان غذا مصرف ماهی می شن یا این که می تونن یا خودشون به صورت زنده دفع بشن یا در دستگاه گوارشی ماهی تخم ریزی کرده و تخم ها دفع بشن؟
    ممنون

صفحه 53 از 130 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)