صفحه 50 از 269 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 2687
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    فلاجلول گران ترینه

مورد 2 و 3 کمی ارزان تر
    4 و 5 خیلی ارزان تر
    مورد 2 و 3 حدود 35 تا 40 هستن.
    کلا گروه دارو های تخصصی سرا گرونن ولی خوب کاملا ارزشش رو داره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابک جان کامل توضیح دادین.
    من عذر می خوام یک قسمتیش رو بد توضیح دادم بیماری سوراخ در سر رو یکی از دیسکس های تازه خریداری شده دچارش شده بود ک این دیسکس دقیقا مشکل دو بینی رو داشت وقتی سرش سوراخ شد و مرد ی مدت بعدش این دیسکسم که هنوز زندس بیماری دوبینی رو دچارش شد!
    درسته اشتباهات زیادی کردم ولی حالا ب نظرتون الان با این وضعیت باید با این دیسکم چیکار کنم؟
    چون بالاخره درسته ضعیفه ولی خوب زندس و فعلا بیماری نداره ب جز مشکل چشمش.
    در مورد اجتماعی بودن این نژاد درست می گید
    من می دونم که ماهی اجتماعی هست و دوست داره کنار دیسکس های دیگه باشه ولی اگه بزارمش الان تو اکواریوم اصلی وقتی نمی تونه کنار اونا ب خاطر چشمش درست غذا بخوره بعد 1 هفته بخاطر گشنگی ک میخوره مریض میشه دوباره .3 ماه پیش این کارو کردم و بعد چند روز یکی از دیسکس هام ک فهمید مشکل داره و نمی تونه غذا بخوره بش حمله کرد و کردش گوشه اکواریوم .
    بعدشم حسابی مریض شد و دوباره برگردوندمش ب قرنطینه. ی نگرانی دیگه هم دارم اینه که اگه بزارمش کنار دیسکس های دیگه ممکنه چون بدنش ضعیفه اوناروم مریض کنه نمی دونم نگرانیم درسته یا بی مورده.
    البته الان بدون هیچ دارووی تو قرنطینه هست سالمه و روزی 2 عده غذای خشک تترا بش می دم یک گیاه براش گذاشتم و پمپ و بخاری ابشم هفته ای دوبار عوض می کنم.

من یک ساله تو قرنطینه نگهش داشتم ب این امید که چشمش مشکلش برطرف بشه نمی دونم اگه نقصی داره می گفتم شاید ب مرور زمان ترمیم بشه.

در حال حاضر بهترین کاری ک می تونم براش انجام بدم چیه؟
    سلام . دیسکسی که رشد سوز شده به ندرت می تونه به رشد واقعی خودش برسه . ممکنه مقدار بسیار کمی رشد ملاحظه کنید ولی هیچ انتظار دیگه ای نداشته باشید . به نظر من ردش کنید بره . برگردون چنین دیسکس هایی به تانک معمولا همراه با ریسک بسیار زیاد هست . الانم با این قیمتهای دیسکس ریسک کردن مگر بسیار حرفه ای باشید کار درستی نیست . به کل توصیه من به دوستان ثبات در تانکتون هست . تغییر در ماهیها و شرایط آب نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیلی ممنون بابک جان کامل توضیح دادین.
    من عذر می خوام یک قسمتیش رو بد توضیح دادم بیماری سوراخ در سر رو یکی از دیسکس های تازه خریداری شده دچارش شده بود ک این دیسکس دقیقا مشکل دو بینی رو داشت وقتی سرش سوراخ شد و مرد ی مدت بعدش این دیسکسم که هنوز زندس بیماری دوبینی رو دچارش شد!
    درسته اشتباهات زیادی کردم ولی حالا ب نظرتون الان با این وضعیت باید با این دیسکم چیکار کنم؟
    چون بالاخره درسته ضعیفه ولی خوب زندس و فعلا بیماری نداره ب جز مشکل چشمش.
    در مورد اجتماعی بودن این نژاد درست می گید
    من می دونم که ماهی اجتماعی هست و دوست داره کنار دیسکس های دیگه باشه ولی اگه بزارمش الان تو اکواریوم اصلی وقتی نمی تونه کنار اونا ب خاطر چشمش درست غذا بخوره بعد 1 هفته بخاطر گشنگی ک میخوره مریض میشه دوباره .3 ماه پیش این کارو کردم و بعد چند روز یکی از دیسکس هام ک فهمید مشکل داره و نمی تونه غذا بخوره بش حمله کرد و کردش گوشه اکواریوم .
    بعدشم حسابی مریض شد و دوباره برگردوندمش ب قرنطینه. ی نگرانی دیگه هم دارم اینه که اگه بزارمش کنار دیسکس های دیگه ممکنه چون بدنش ضعیفه اوناروم مریض کنه نمی دونم نگرانیم درسته یا بی مورده.
    البته الان بدون هیچ دارووی تو قرنطینه هست سالمه و روزی 2 عده غذای خشک تترا بش می دم یک گیاه براش گذاشتم و پمپ و بخاری ابشم هفته ای دوبار عوض می کنم.

من یک ساله تو قرنطینه نگهش داشتم ب این امید که چشمش مشکلش برطرف بشه نمی دونم اگه نقصی داره می گفتم شاید ب مرور زمان ترمیم بشه.

در حال حاضر بهترین کاری ک می تونم براش انجام بدم چیه؟
    سلام

واقعا درمانی نداره

بهترین کاری که میتونید بکنید استفاده از محلول های مولتی ویتامین و مواد مغذی هست
    جی بی ال Atvirot
    سرا Fishtami
    ...

به هر حال این ماهی دیگه آینده ای نداره و فقط سعی کنید تا جای ممکن بهش سخت نگذره تا زمان مرگ!!!همین

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    ممنون . .این دیسکس برای من خیلی با ارزشه 3 ساله تمام خاطرات اکواریومم شروع دیسکس بازیم حتی اکواریوم بزرگتر رو ب خاطر این ساختم . بابک جان تو قرنطینه نگهدارمش ؟ یا تو یک قسمتی از اکواریوم با طوری اینو از بقیه دیسکس ها جدا کنم و اونجا بزارم ک لااقل دیسکس های دیگه رو ببینه؟
    نظرتون چیه ؟
    ی عکس ازش می گیرم اپلود می کنم
    ی قسمت حرفاتون گفتید ک دیسکس تو 10 ماه ب حداکثر سایزش می رسه اگه نرسه نشون می ده ک مشکلی هست .من یکی از دیسکس های قدیمیم الان حدود 12 سانت هست .و 2 سال رو داره .ایا جای نگرانی داره؟ فقط یک بار مریض شد ک 2 هفته درمانش بیشتر طول نکشید .اگه جایی تو فروم هست ک راجب این مسائل توضیح داده لینک بدید یا بگید باید رو چه مواردی دقت کنم اگه دیسکس رشدش کند بود

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    ممنون . .این دیسکس برای من خیلی با ارزشه 3 ساله تمام خاطرات اکواریومم شروع دیسکس بازیم حتی اکواریوم بزرگتر رو ب خاطر این ساختم . بابک جان تو قرنطینه نگهدارمش ؟ یا تو یک قسمتی از اکواریوم با طوری اینو از بقیه دیسکس ها جدا کنم و اونجا بزارم ک لااقل دیسکس های دیگه رو ببینه؟
    نظرتون چیه ؟
    ی قسمت حرفاتون گفتید ک دیسکس تو 10 ماه ب حداکثر سایزش می رسه اگه نرسه نشون می ده ک مشکلی هست .من یکی از دیسکس های قدیمیم الان حدود 12 سانت هست .و 2 سال رو داره .ایا جای نگرانی داره؟ فقط یک بار مریض شد ک 2 هفته درمانش بیشتر طول نکشید .اگه جایی تو فروم هست ک راجب این مسائل توضیح داده لینک بدید یا بگید باید رو چه مواردی دقت کنم اگه دیسکس رشدش کند بود
    با سلام:
    دوست عزیز برای تغذیه دیسکساتون از چه برنامه غذایی استفاده می کنید و وعده هایی غذائیتون چند با ر در روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا از ویتامین خاصی تو وعده های غذایی استفاده می کنید؟؟؟؟یه شرح کلی از ابعاد تانک،میزان سیفون،شرایط فیلتراسیون،تعداد دیسکسها بذارید!!!!عکس تانک کمک بزرگی می کنه تا دوستان بتونن نظراتشون رو خدمتتون بگن
    اون ماهی رو همونطور که بابک عزیز گفتن برگردونید تو گله البته ابتدا می تونید با شیشه جداش کنید،کمی که با شرایط خودشو وفق داد به گله برش گردونید
    لینک ها تو این سایت خوشبختانه خیلی مناسب توسط مدیران تهیه شده اما برای مثال می تونید از لینکهای تغذیه و غذایی دیسکس انجمن تخصصی ماهی دیسکس

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید که این سوال اینجا میپرسم
    داروی اول 42 ت گرفتم
    قیمت بقیه دارو ها همین قیمته ؟
    سرا فلاجلول : بین 42 تا 45
    سرا پروتازول:31
    سرا نماتول:32
    سرا تریمازول 33
    سرا امنیپور 20
    سرا مایکاپور 19
    قیمتها مربوط به اسفند 91 و از آکوا مارین بود که خدمتتون گفتم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    حتماً منتقلشون كنيد به تانك اصلي و وضعيت خوراك رو چك كنيد شايد تا يك الي دو روز چيزي نخورن اما احتمال زياد روز سوم شروع به غذا خوردن مي كنن.اگر تا يك هفته غذا نخوردند گزارش كنيد تا يه راه حلي كه خودم چندبار امتحان كردم و جواب داد رو خدمتتون عرض كنم.
    دوست عزيز من نظرم اينه كه زمانيكه ديسكس نگهداري مي كنيم ليست چند دارو خيلي كاربري داره و پيشنهادم اينه اگه هم تونستيد داروهاي زير رو بگيريد(البته حالا مورد 1 رو كه خريداري كرديد):
    1-سرا فلاجلول
    2-سرا پروتازول
    3-سرا تريمازول
    4-سرا امنيپور
    5-سرا مايكاپور
    سلام
    ماهی ها را منتقل کردم
    یکی از ماهی ها از همان روز اول به غذا رو اورد
    یکی بعد از 3 روز غذا را میخوره و دوباره فوت میکنه بیرون
    یکیشونم که کلا هیچ میلی نداره
    به نظر شما کار خاصی باید انجام بدم ؟؟؟؟

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ماهی ها را منتقل کردم
    یکی از ماهی ها از همان روز اول به غذا رو اورد
    یکی بعد از 3 روز غذا را میخوره و دوباره فوت میکنه بیرون
    یکیشونم که کلا هیچ میلی نداره
    به نظر شما کار خاصی باید انجام بدم ؟؟؟؟
    سلام
    حتما نیاز نیست از روز اولی که ماهی های جدید رو وارد تانک کردید غذا دادن به اونها رو شروع کنید به دلیل استرسی که ممکنه هنگام جابه جایی و انتقال پیش بیاد طبیعیه که ماهی ها در چند روز اول غذا نخورن.من خودم بعد از 5 تا 7 روز با ارتمیا زنده یا مخلوط دل اون هم به مقدار بسیار کم شروع می کنم.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام
    حتما نیاز نیست از روز اولی که ماهی های جدید رو وارد تانک کردید غذا دادن به اونها رو شروع کنید به دلیل استرسی که ممکنه هنگام جابه جایی و انتقال پیش بیاد طبیعیه که ماهی ها در چند روز اول غذا نخورن.من خودم بعد از 5 تا 7 روز با ارتمیا زنده یا مخلوط دل اون هم به مقدار بسیار کم شروع می کنم.
    ممنونم دوست عزیز
    ماهی ها جدید نیستند بیمار شدن بعد از درمان منتقل شدند به تانک اصلی و ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نظرتون چیه ؟
    به نظر من یه تیغه بکشید که بقیه دیسکس ها رو ببینه ولی در تماس مستقیم نباشه . یک شیشه 4 میل کفایت میکنه . اگر در سمتی که این ماهی هست تعدادی دیسکس کوچک تر یا نئون نگهداری کنید کمک زیادی به ایجاد میل و اشتیاق در غذا خوردن در این دیسکس کردید

صفحه 50 از 269 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)